Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Matiz-jante aliaj

Recommended Posts

Multumesc mult! Am vazut site-ul lor dar nu au pret pe acolo. O sa dau un telefon.

Share this post


Link to post

Am sunat astazi la ei si mi-au spus ca nu mai au pe stoc si ca o sa le vina nu stiu ce container in vreo 2 luni.

Edited by EM!L
Autocitare?!

Share this post


Link to post

Uitati ce ma bate pe mine gandul...niste jante pe 14" si gume Toyo 195/45/14 ... si eventual sa le si omologhez 40000000.gif deocamdata astept sa ajunga arcurile si amortizoarele sport 40000000.gif

Share this post


Link to post

o intrebare..merg niste jante pe 13 cu ET 28, 6j pe MAtiz fara sa atinga pe undeva, tinand cont ca originalele au ET 49?

Share this post


Link to post

5j cu ET 45 sau ET 32. Probabil ca merg si valori intermediare. Ma indoiesc ca va intra o janta cu ET 28...

Share this post


Link to post

mai exact , din cauza a ce nu va intra? ET28 vs ET49 inseamna ca-s mai iesite cu aprox 2 cm, si cu masina incarcata buza aripilor trece de cauciuc? tinand cont ca-s tot de 13, si circumeferinta totala nu e mai mare ca standard.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Cel mai probabil vor lovi in tabla, asa cum anticipezi si tu. In plus, sunt si mai late decat cele ce merg uzual pe matiz.

Share this post


Link to post

4x114(Honda) sunt compatibile cu 4x114,3(Matiz)? 0,3 mm nu cred ca ar conta..

Share this post


Link to post

Conteaza-n draci! Nu vei centra janta perfect niciodata, plus ca e posibil ca din cauza a 0.3 mm in plus pe fiecare axa sa nu intre prezonul pe janta.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Nu mai conteaza daca ar merge sau nu pentru ca jantele respective aveau bore-ul mai mic de 69.1 cat are Matizul si nu se pot monta in prinul rand din cauza asta :( nu intra pe butuci.. Mai cautam.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Nea argoane et 28 am eu si latime 5,5 J. Daca am mai mult de 100 kg pe spate imi atinge cauciucul de aripa.Daca pui si 6 J latime ia-ti adio de la vreun pasager in spate :D

Edited by AmunDei

Share this post


Link to post

nu va jucati cu jantele si mai important cu inaltimea balonului.o sa fuga mati de pe sosea la 70 la ora , va spun sigur,iar jante o sa gasiti pe janta.ro

eu am gasit dezent v black la un pret de 350e cu tot cu taxe

ps.nu am servodirectie,probabil cu servo ...

Share this post


Link to post

Am luat si eu in sfarsit un set de jante pentru Matiz, cu putina munca ies ca noi, caracteristici 13', 5.5J, ET38.

post-3429-087404800 1292925306_thumb.jpg

Share this post


Link to post

am trecut de la 15" cu 195/45 la 14" cu 165/60

 

 

 

 

am atasat un calculator de cauciucuri/jante si cu "imagini" pentru a vedea efectiv diferentele .

 

 

 

 

toate bune,

 

post-16626-077415800 1294242952_thumb.jpg

post-16626-018595200 1294242959_thumb.jpg

post-16626-061899000 1294242964_thumb.jpg

Tyre Calculator_English.xls

Share this post


Link to post

De ce, a ajuns bicepsul si tricepsul la marimea dorita?

Share this post


Link to post

Are cineva ceva jenti de vanzare? fie ele tabla/aliaj cu sau fara gume urgent si la pretz de criza...sunt interesat...urgent !!!

eventual si as dori sa fie minim 4...chiar 5 ca sa am si rezerva...ofer si variante cu 5 jenti tico pe 12 cu sau fara gume si dau diferentza acolo unde este cazul.

Multzam anticipat.

Share this post


Link to post

Salutare. O intrebare am si eu la voi, pot sa pun pe matiz jante de espero?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...