Jump to content
Sign in to follow this  
EXE

Mi-am Gasit Masina

Recommended Posts

Pai all-seasons inseamna ca sunt si pentru vara si pentru iarna, adica nu stralucesc in nici o directie.

Share this post


Link to post

Adrian ... trebuie sa'ti repari urgent antena electrica !!! ce s'a intimplat cu sigla "Executive" de pe partea pasagerului ? :dizzy:

Daca mai pui poze si nu dai BRRC ... iti mai spun d'astea !!! :D

 

FELICITARI si sa te BUCURI de Cielo !!! ... urita masina ... :D

Share this post


Link to post

Iar pe port-bagaj nu este "scrisul" original daewoo cielo executive

Share this post


Link to post

Ca paranteza: nici o firma producatoare de pneuri care se respecta nu mai produce modele "all-season", si asta de ceva vreme... Daca mai gasiti asa ceva pe piata, verificat si data fabricatiei, care dupa anul 2000 ar trebui sa apara pe fiecare anvelopa intr-un oval cu 4 cifre, adica luna si ultimele 2 cifre ale anului! Inca o data, vorbim de firmele care se respecta.

Share this post


Link to post

Si care sunt firmele care se respecta?Numai michelin , dunlop, etc...

Crezi ca o firma care are anvelope mai ieftine decat cele mai sus mentionate nu se respecta?

Eu mi-am cumparat anvelopele astea pentru ca asta e valoarea masinii

Daca aveam un porche si trebuia sa-i schimb anvelopele ii puneam michelin, dar asa i-am pus debica si sunt foarte multumit de el ma refer la calitate-pret.

Share this post


Link to post
Mi-am gasit un cielo din 98

 

Bravo mai, bucurate de ea ca e masina buna.

Share this post


Link to post

De exemplu Sportiva care este divizie a lui Continental! Si o anvelopa 185/65R14 e 1.300.000. Nu cred ca e mult. Sincer, fix la cauciucuri nu trebuie facute compromisuri!

Share this post


Link to post

Chiar nu stiu ce s-a intamplat cu scrisul executive de pe aripa, cred ca nu a avut sau daca au avut a fost data jos si revopsita (a mers numai o femeie cu ea si a fost zgariate barile si revopsite si poate ca a atins si aripa).

 

Am vazut astazi un alt cielo exe la care scrisul lipseste. Poate ca la unele nu au mai pus.

Edited by adrian.sava

Share this post


Link to post

Vezi ca se gaseste(un tip isi pusese pe Standard) ... intreaba la dl. Nicu Barbu . Nu de alta da' se dezechilibreaza masina . :D ... nu neglija antena !!! ;)

 

Si nu uita : "Masina nu este pentru plimbare ... este obiect de cult si trebuie tratata in consecinta ... " :X

Share this post


Link to post

Am sa merg la un magazin in Brasov care sigur are scris cu exe (am vazut pe cand aveam cielo-ul vechi) si imi voi pune =D>

 

Antena nu este originala, a schimbat-o fostul proprietar, mi-a zis sa am grija cu eleronul cand antena e ridicata ca el d-aia a stricat-o. Antena merge perfect, numai ca nu intra de tot inauntru, e ca aia de la aparatele de radio...

 

Tie cat iti consuma (benzina) si la cate turatii mergi cu ea???

Edited by adrian.sava

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...