Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Radare fixe si mobile

Recommended Posts

Incepand de ieri A2 e supravegheata sistemul a costat 10 mil de euro asa ca cei care plecati la CT daca va mananca talpa...

 

Da detalii. Ieri, in drum spre C-ta nu am observat nimic suspect pe A2... doar lipsa radarelor :D

Share this post


Link to post

Au anuntat aseara la TV...dar nu au zis nimic de radare, ci doar de camere video, pentru monitorizarea traficului...

Share this post


Link to post
Aha, ai rezolvat-o, de la conducerea unui autovehicul cu numere expirate, la conducerea unui autovehicul cu numere false. Bun asa :) >-

Cand ziceam ca am rezolvat-o insemna ca am dat niste telefoane, acum iti dai sema ca anu pot da detalii in acest sens.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Camerele pe A2 cica ar fi doar la intersectii... stiti voi care, a zis azi la radio

Share this post


Link to post

Cam asa ceva si sunt doar de supraveghere trafic.Or sa urmeze si radarele fixe,dar mai e pana atunci :D ...

Edited by osirus

Share this post


Link to post

Se pare ca banuielile mele se adeveresc legat de camerele de pe Magheru.Am auzit azi la radio cum ca traficul va fi supravegeat de la un dispecerat unic si ca vor fi montate camere in zonele cu probleme.

Share this post


Link to post
Incepand de ieri A2 e supravegheata ...

Cam cu incepere de pe 3 iunie va fi functional sistemul...

Share this post


Link to post

Astazi am vazut camere instalate pe Magheru.probabil ca in curand vor fi puse in functiune.

Share this post


Link to post

ATENTIE!!!!!!!!!!INCEPAND CU 15 IUNIE RADARELE DIN CONSTANTA VOR FUNCTIONA NON-STOP SI VOR FI CAMUFLATE IN PANOURI PUBLICITARE SI PUBELE DE GUNOI.

 

STIRILE PRO TV

Share this post


Link to post

In Constanta vor fi instalate 3 camere! Data punerii lor in functiune nu se stie!

Share this post


Link to post

Am vazut si eu la stiri despre camerele situate in pubele si nu mai stiu pe unde ... ce pot sa zic decat nasol. Oricum, folie pe numere scrie pe noi. Si daca tot venii vorba de chestia asta, am vazut multe masini cu nr provizorii sau de leasing (si chiar numere normale) cu cate o cifra/litera stearsa de vopsea de pe numar. Prima data am zis ca s-a intamplat ceva, apoi am vazut ca nu a fost doar o coiencidenta ... a mai vazut cineva ? si are cineva o explicatie logica ? ca din cate am inteles, daca te prinde politia cu asa ceva iti iei amenda ...

Share this post


Link to post
Oricum, folie pe numere scrie pe noi.

Dosar Penal scrie pe voi.

Share this post


Link to post

Am vazut si masini cu numerele sterse de tot asa ca nu ma mai mira nimic in tara asta :mda: .

Share this post


Link to post

Stati linistiti ca am sa va spun eu unde o sa fie amplasate camerele! Dar mai intai sa ajung acasa! Uns din camere va fi amplasate in Mamaia.

Share this post


Link to post

Ma,poa sa isi bage radare si in c*r atata timp cat detectorul urla nu am nimic impotriva :mrgreen: .

Share this post


Link to post

@Alezz tie iti beepaie la radare fixe ?

Share this post


Link to post

La camere??? :o Da ce detector ai Alezu?

Share this post


Link to post
Stati linistiti ca am sa va spun eu unde o sa fie amplasate camerele! Dar mai intai sa ajung acasa! Uns din camere va fi amplasate in Mamaia.

 

Luati de vedeti ce umbla pe mail :D

post-64-1149235000_thumb.jpg

post-64-1149235008_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O intrebare: daca "din greseala" te urci pe bordura si le darami sandramaua platesti aparatura? Le dai asigurarea? Sau daca in urma unui accident (doamne fereste)...

Share this post


Link to post

> :) si eu ma gandeam ca trebuie sa fie pazite ceva, ca vin ciocolatii si le sutesc imediat ...

Share this post


Link to post

Locatia Radarelor fixe din CTA: univ. Andrei Saguna...Posta Mare(bld TOMIS)... Spalatoria TROMPY(Clubul CRUSH)... Bld. MAMAIA(Universitatate) pizzeria LaScoica!

 

In cele din urma s-a hotarat montarea a 4 camere RADAR!

Share this post


Link to post

A inceput fenomenul si in centrul Bucurestiului. Ce bine! Ma saturasem de smecheri care fac la dreapta din banda 3 si la stanga din banda 1!

Share this post


Link to post

Se muta in Bv astia. Ieri, un B a tras brusc dreapta intr-o benzinarie de pe banda 3, la vreo 20m de la plecarea dintr-un stop. Evident, fara semnalizare sau alte semne prealabile. Cred ca-l astepta ma-sa acolo, ca toata lumea ii transmitea o grabnica revedere.

Share this post


Link to post

Le-au dat si p-alea de pe Magheru: una imediat dupa Romana, una la Patria si una la Dalles, plus una rotativa de care n-au zis nimic.

Share this post


Link to post

Deci sa inteleg ca ieri s-au dat in folosinta cele de pe Magheru!? Ca nu stiam de ce imi rage intr-un detectorul ieri pe acolo :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...