Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

Nemultumiri

Recommended Posts

eu am vazut multe topicuri in care a fost permisa caterinca si se posta pe un mod familiar ...

 

da cum am ajuns noi la regulamentu de pe forum de al ce s-a intamplat in parcare?

Share this post


Link to post
Claz, the king of off-topic dar care apara cu tastatura in mana onoarea forumului?

 

Pai... nu citesti forumul?

Nu trebuie fiecare sa se priceapa la tot. El e electronistul asa cum esti si tu ala cu lichidele de frana. Hai sa nu improscam cu noroi just for the fun of it.

 

Ah, btw, niciun post scris continand un ircism sau doua, dar ingrijit scris nu a fost cauza vreunei pedepse.

Share this post


Link to post

mai oameni buni, nu se mai termina odata?

pai avem atatea alte nemultumiri in viata asta ca aceste probleme iscate nu prea conteaza, nu puteti trage odata linie..

pai benzina se va scumpi cat de curand cu 3-5 %, o sa avem iarasi alegeri, nu mai intram in UE in 2007 (nu stiu daca e bine sau rau), sant inundati din ce in ce mai mari in toata tara, clima se schimba

si mai important decat toate, toti o sa murim cat de curand, maxim 70 ani pt fiecare(comform statsiticilor media de viata este 70 ani)... mai bine sa ne bucuram de viata... ce dracu...

si nici nu mi-am montat ceas in bord la tico...

 

si un banc luat de pe autoshow.. cititi si luati aminte, ca multi nu intelegeti rostul vietii

 

"O chestiune, care are mai degraba doar o tenta de umor, ideea fiind reala:

 

Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce

odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca

pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa

colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu

ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg." E umioitare

cpatcitetea ceireiului uamn de a rentositcui detale. -> mesajul asta

chiar merita trimis la toti (este faorte avedarat)

 

"

Edited by aztec

Share this post


Link to post

Ce nu inteleg unii sau nu vor sa inteleaga este ca LIBERTATEA este o chestie relativa. Esti LIBER sa faci/zici/scrii ca vrei atata vreme cat NU deranjezi pe altcineva! De aia exista Legi, de aia exista . Si iarasi se uita sau se vrea uitata o chestiune importanta: aici suntem pe un teren privat, fie ca ne place, fie ca nu! Iar pe un teren privat ne supunem dorintelor/doleantelor/regulilor gazdei...

Share this post


Link to post

aha... deci daca iti spun: salut viper! cum itzi mai merge? ma alergi cu toporu' ca ti-am incalcat libertatea ta? sa fim seriosi...

teren privat? e cat se poate de public, si nu cred ca s-a vrut un club elitist, parerea mea, poate e un fel de fight club si eu nu stiu...

 

@satori: in electronica nu am vazut nici macar un post constructiv al domniei sale, in schimb abram burel a cam parasit postatul tot din cauza aplicarii pana la ridicol a "regulamentului" si omul asta era mina de aur pe respectiva sectiune... pe bune, nici nu il cunosc pe om, dar absolut toate posturile sale ii poarta marca sa distinctiva de un sarcasm pe care cel putin eu il consider jignitor, si nu sunt singurul...

vrei un colaj? da un search cu toate posturile lui si vezi...

 

nu tin neaparat sa fiu gica contra ( no offense Gica...) dar mi se pare absurd sa vezi tot felul de personaje stil stallone: "i am the law!" sau reverendul tommy lee in filmul ala cu susan sarandon, stii? poate tu nu realizezi dar e destul de enervant sa tot fii tratat de sus si nu o spun numai eu, sunt o gramada de oameni care au simtit la fel, asta nu te face sa iti pui nishte intrebari?

Share this post


Link to post

"mai am si eu o rugaminte la tine...

te rog sa le transmiti in numele meu ca mi se pare o tampenie sa iau eu ban pt ca m-am certat cu pretena lu shenck care avea in cap numai aere de vedeta, cand au zis sa termin am terminat si asta a fost, dar asta nu conteaza, si btw Leutzu care si-a pus obrazul nu s-a suparat asa ca nu vad ce ii intereseaza pe ei...

poti linistit sa ma citezi..

m-am saturat de ideile unor moderatori idioti... (si de prietenele lor....)"

 

MESAJ DE LA "PESTE IMPUTIT", NU AM NICI O LEGATURA, MA RUGAT DOAR SA IL POSTEZ

 

 

 

 

Cred ca am postat gresit mesajul, rog moderatorii sa il mute unde ii este locul.

 

SCUZE

Edited by Maniaku

Share this post


Link to post

Hai ma tico_rs, pe bune? Chiar toate posturile mele sunt asa? Pai bine ma junior (daca-ti permiti sa ma iei cu tov. claz, inseamna ca am mancat din acelasi blid, si ne permitem, nu?) nu se poate ca patru sute si ceva de posturi sa fie ofensatoare si sa nu se ia masuri. Mai mult, sa fiu invitat sa moderez! Pai asta inseamna ca e o problema grava de administrare, ce zici?

In nici un caz nu ma justific pentru posturi in fata ta (scuze, nu am diacritice), dar dai dovada de ignoranta daca nu gasesti chiar nimic constructiv in ce am postat. Cel putin decantez pe cei 10% de care ziceai mai sus, asta daca nu esti in stare sa intelegi un post tehnic. Tu ai mai avut si in trecut probleme cu moderatorii. Iti aduc aminte cum s-au rezolvat?

Share this post


Link to post

@tico_RS: noi doi am mai avut divergente in trecut si eu nu uit! Apoi, spre stiinta ta si nu numai, acest forum NU este public, el este foarte privat! Apartine unei persoane private, este gazduit pe un server privat si intretinut de persoane private! Tu cum ai reactiona daca ar veni cineva la tine in casa si ar incepe sa scuipe si sa injure? L-ai incuraja, l-ai bate pe spate?

 

P.S. am marea rugaminte sa nu intri iar cu mine in polemici deoarece ai o mare lipsa de tact. Data trecuta eram pregatit sa plec si sa las dracului forumul si zecile de ore dedicate lui, si numai din cauza dumitale. De data asta sunt pregatit sa lupt, si vei pierde... Toate bune.

 

P.S. 2: Leutzu nu s-a suparat???? Ohoooo, si ce s-a suparat, dar nu stiti voi cati oameni au luptat sa nu-l pierdem!!! Pentru ca e unul din cei pentru care merita sa lupti. Nu stiti multe lupte care se duc in spatele a ceea ce se vede din afara a fi DaewooClub forum!!! Si asta ca sa se pastreze o calitate cat mai ridicata a sa... Dar ce vorbesc eu aici... Probabil ca va urma ploaia de noroi...

Share this post


Link to post
intre oameni civilizati nu exista reguli

 

Corect. Unde's oamenii aia civilizati, ca nu-i vad ?

 

Mai oameni buni, citesc si ma mir. Tot n-am inteles de fapt care e nemultumirea ? ca unii participanti la intalnire au fost trasi de maneca de catre cei care se ocupa de forum ? pai daca ei n-o fac, cine s-o faca atunci ?

 

Intalnirea din parcare este organizata pentru forumul _asta_ , pe barba unor oameni care si-au pus _obrazul_ in joc, si facilitata de munca _altor oameni_ care pentru ca probabil li s-a urat cu prea mult bine, au decis ca "hai sa facem garagata", ca doar e gratuit si "ne mai radem si noi".

 

Ei bine, aflati voi ca toti cei care pun umarul la forum o fac _moca_, isi rup din timpul lor _liber_ pentru a se ocupa de "pune invision, strange banii, ocupa-te de autocolante" si altele, si multumirea la chestia asta vad ca este "ba da' voi sunteti prosti rau, ce p00la mea va credeti voi de indrazniti sa imi ziceti MIE sa nu fac aia sau sa fac ailalta ?"

 

Hai sa subliniez niste chestii: nu va place cum e organizat forumul, NU MAI INTRATI. DaewooClub2.ro este liber, daca voi credeti de cuviinta ca va descurcati mai bine cu intretinerea lui, faceti-o ! Nu va place cum si unde e organizata intalnirea ? NU MAI VENITI. Faceti-va alta intalnire, in alt loc, unde puteti face CE CREDETI VOI ! Noi asa ne pricepem sa facem lucrurile, asta e; sugestii acceptam, dar injuraturi pentru o munca prestata gratuit, nu !

Share this post


Link to post

viper: 1. ce sa pierd?

2. in afara de activitatea de bursa ce alta contributie ai adus la continut?

 

vaxxi: probabil ca ei nu se baga in discutii...

 

de cam multicel "discutia" asta a luat-o pe aratura si cam toata lumea raspunde din orgoliu si nu o sa se ajunga nicaieri productiv si am de gand sa repar greseala de a intra intr-o discutie pierduta de la bun inceput... o mica recomandare: get a life!

Share this post


Link to post

Contributia la un forum nu se masoara doar in numarul de posturi, domnule tico_rs ! Afla de la mine ca multe forumuri romanesti sunt infiintate si intretinute de oameni care nu au postat de 100 de ori pe forumul lor; asta inseamna ca nu au contribuit la el ?

 

Replica mea se refera la faptul ca niste oameni civilizati nu s-ar comporta in modul in care s-au comportat cei din cauza celor carora a fost deschis acest topic ! Iar despre recomandarea dumitale, multumesc, am deja una si imi place.

 

Ca sa spun asa: cat forumul a avut 100-200 de utilizatori, n-au existat probleme d-astea. E normal ca la 1000+ de membri, din care 50-100 vin la intalniri, sa existe amanunte care nu plac/nu convin unuia sau altuia. In mod normal, unor oameni civilizati nu trebuie sa le spui de doua ori un lucru, si nici sa discuti cu ei in contradictoriu. Daca inteleg, judeca prin prisma proprie si aleg: e corect, atunci se conformeaza; e incorect, atunci renunta elegant si asta e. Ei bine, romanul alege optiunea "nu fac nici asa, nici asa, hai sa m-apuc sa fac scandal ca e fun".

Share this post


Link to post

Mi-e sila de ce citesc aici! :mda: Cred ca e cazul ca forumul asta sa aiba mai putin membri.

Share this post


Link to post

putina destindere..acum pot sa folosesc si eu un cuvant invatat la filozofie ca sa spun in mai putine cuvinte ce a spus VAXXI:<<Ei bine, romanul alege optiunea "nu fac nici asa, nici asa, hai sa m-apuc sa fac scandal ca e fun".>>

 

sunteti niste NIHILISHTI...na ca am gasit contextul in care il pot folosi

 

P.s.: scuzati limbajul de mirc da am vrut sa fiu sigur ca toata lumea va intelege cuvantul

Share this post


Link to post

Domniilor nemultumiti,

 

Nu ma numar printre cei care au fondat acest club si nici nu am o relatie de strinsa prietenie cu nici unul dintre cei implicati in ghidonarea acestui forum. Sint un utilizator oarecare al acestui forum.

Deci pot sa zic ca sint impartial.

 

Toti cei care sinteti 'nemultumiti', daca ca nu va convine acest forum puteti, cum zicea VAXXi, sa fondati alt forum care sa oglindeasca propia dvs. viziune despre lume si viata. Ce va opreste? Traim intr-o tara libera.

Sau puteti sa va mutati in alte forumuri auto, unde lumea o sa va asculte, si unde puteti sa faceti risipa de inteligenta cit doriti.

 

Atita timp cit acest forum este privat si exista un nu inteleg motivele dvs. de suparare sau comentariile inutile la adresa moderatoriilor.

Atunci cind ati devenit useri ai acestui forum si ati clickait 'yes' inseamna ca ati luat la cunostiinta despre si caracterul privat al forumului. Punct.

 

Nu va convine ceva, cumva? In acest caz just FAC OFF! Toata lumea va fi multumita. Voi puteti sa va concentrati pe alte forumuri, unde lumea o sa va asculte ce aveti de zis, baietii care ghidoneaza forumul o sa fie mai linistiti, iar io nu o sa mai fiu nevoit sa va citesc mesajele dvs. care citeodata mai des au o inteligenta primitiva, ceva intre un gindac de bucatarie si spuma aia alba care iti apare in coltul gurii atunci cind ti-e sete.

Share this post


Link to post

Desi nu mai sunt posesor de Daewoo de aproape jumatate de an, am ramas in continuare fidel acestui forum pentru ca atmosfera pe aici este (dar mai ales era candva) una pe care nu am gasit-o pe nici un alt forum...Faptul ca intru aproape zilnic pe acest forum chiar si acum cand am alta marca de masina, faptul ca am cotizat pentru forum acum cand nu mai am auto Daewoo, faptul ca ma intereseaza in continuare intalnirile desi programul meu este extrem de incarcat inseamna ca ma vad in continuare membru al acestui forum iar asta este un mod de a sugera celor care tin forumul in viata :thumbl: ...Tot ce-mi doresc este sa nu se transforme totul intr-un mare balci, intr-o paruiala generalizata... :mda:

Share this post


Link to post

Oameni buni voi nu aveti teraba la servici?Nu aveti denominari,bilanturi,raportari de facut?Zau asa.Aveti probleme de personalitate sau frustari mergeti nene la psiholog sau psihiatru sau cum se cheama si lasati forumul asa naspa cum e el si nu mai muriti de grija lui.Admini si moderatorii din pacate nu au facut medicina sa va satifaca voua frustarile din viata de zi cu zi.

Share this post


Link to post

Am mai citit posturile de aici si pana in dim asta nu am vrut sa ma bag !Da' hai mai nene , suntem adulti ( ma rog asta cred eu ) si lasati-o naibii de treaba daca si aici ne certam...

Share this post


Link to post
Admini si moderatorii din pacate nu au facut medicina sa va satifaca voua frustarile din viata de zi cu zi.

 

Eu am facut , dar zau ca nu m-as baga sa satisfac vreo frustrare pe aici pe forum... :mrgreen:

Share this post


Link to post

In concluzie revine in actualitate topicul cu Psihollogul(patul) de servici. Don Raulo come back to us [-O<

 

Dati click aici si toate problemele dumneavoastra se vor rezolva ca prin minune.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

domne` am si eu o mare nemultumire.

 

am luat 8.30 la bac si cred ca singurele persoane vinovate sunt adminii si moderatorii de pe forumu asta =))

Edited by steph

Share this post


Link to post

of, uite cum ne transformam usor-usor in daciaclub :(

 

acest topic trebuia inchis, pt ca s-a ajuns la jigniri personale.

 

 

ontopic:

ce am inteles eu: mecmar era nemultumit pt ca aia care au facut "galagie" la intalnire nu au fost trasi de urechi pe loc (cum a facut satori cu mine), ci de-abia pe urma, la adapostul propriilor monitoare. de aici, lucrurile au degenerat intr-un adevarat razboi civil.

 

 

edit: steph, no offence, dar sa sari sa dai picioare in burta "in gasca" nu mi se pare onorabil [-X

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

stai asa ticolino ce am facut eu ca nu inteleg?

 

din cate imi aduc aminte nu am adus absolut nici o acuzatie nimanui ... am fost un pic ironic pt. ca am alta parere decat unii de pe aici so nu vad ce bicioare in burta am dat eu ``gastii``?????

Edited by steph

Share this post


Link to post

Bai eu chiar nu mai inteleg ce se intampla!!! Ce aveti??? Ce sa intamplat??? A fost ceva in aer sau ce???

 

A-ti baut toti apa la caine? :) )

 

Hai lasati-o drea(cu) de cearta si sa ne vedem de forumul nostru!!!

Share this post


Link to post

nene maniaku e prea tarziu acuma mai ales ca si mie mi s-au aruncat in carca diverse si nu stiu de unde :mda:

Edited by steph

Share this post


Link to post
Bai eu chiar nu mai inteleg ce se intampla!!! Ce aveti??? Ce sa intamplat??? A fost ceva in aer sau ce???

 

A-ti baut toti apa la caine? :)

 

Hai lasati-o drea(cu) de cearta si sa ne vedem de forumul nostru!!!

Cu "bai" sa vorbesti cu tatic-tu', ok?

Nu, nu am baut apa de la caine, dar se pare ca tu ai baut cerneala. Aia pe care trebuia sa o pui pe hartie, la scoala. Sugestie: mai exerseaza limba româna, formule de adresare (sectiunea politicoasa), si mai posteaza din cand in cand, dar nu mai des de o luna. Daca voi vedea imbunatatiri, poti fi sigur ca le voi remarca si te voi felicita pentru bunele intentii.

 

Daca postul tau s-a vrut a fi o gluma, nu ai reusit, ci ai reusit sa faci mai mult rau!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...