Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Schimbare Username

Recommended Posts

Forumul nu permite schimbarea numelui cu care v-ati inregistrat.

 

Daca totusi doriti acest lucru contactati unul din administratori si daca este motivata schimbarea utilitorului se va efectua aceasta operatie.

 

valica schimbare user in Vali.D

afarcas schimbare user in Ana

Share this post


Link to post

voicu001 schimbare user in Obi_wan_Kenobi

Share this post


Link to post

Zmeu in Zmeul cel rau.

Share this post


Link to post

edydascalu in ticodriver

Share this post


Link to post

Mecmar in Napoleon

Share this post


Link to post

Napoleon in Mecmar (rugaminte pentru ca se creeaza confuzie)

Share this post


Link to post

maniakz in ASIMO

Share this post


Link to post

ronin333 in ronin

Share this post


Link to post

ninel in Leone.

florin_t in Tommy.

Share this post


Link to post

Voicu in URX

Share this post


Link to post

adrian.sava in EXE

Share this post


Link to post

Wichedcoder in Esperatul

Share this post


Link to post

Eu unul incep sa ma opun schimbarii ulterioare de 2 saptamani a userului... E aiurea si facem confuzii cu membrii vechi. Pt a aia noi nu e pb dar cu astia vechi nu mi se pare ok. E o parere personala.

Share this post


Link to post

dj78lan in tuf5075

Share this post


Link to post

un exemplu... musiu tuf s-a schimbat userul de vreo cateva zile...

Share this post


Link to post

Sa speram ca nu se apuca toti sa fie adoptati, ca atunci iese chiar o babilonie. Pe la 1% cat e acum "rata", nu e inca grav, desi... precedentul e creat.

Eu unul nu cred ca o sa fie "turbulente". Dar e normal ca unuia care, invatat de pe yahoo, se autointituleaza ceva de genul "ionelpandele2004", sa-i vina la un momemnt dat mintea la cap si sa se "metamorfozeze" in altceva. Si daca chiar vrea s-o faca si nu i se schimba username-ul, atunci isi va crea alt cont si-l va abandona pe asta. Si tot e... abrambureala.

Mie totusi procedura cu "blocarea" contului vechi si crearea unuia nou mi se pare mai normala (si lui Bill i s-a parut la fel :D , vezi warn-ul de la schimbarea unui username). Ideea e ca toate referintele din posturile existente catre vechiul nume "duc" undeva. In profilul contului "abandonat" se poate trece ceva de genul: "ionelpandele2004 a devenit Guru Pandelica", eventual si viceversa "Guru Pandelica aka ionelp...." (macar pentru un timp). Topicul asta ar deveni oarecum inutil, toate referintele facandu-se prin profilul membrului.

Singura problema ar fi daca e limitat numarul de useri pe licenta, dar parca nu e.

Share this post


Link to post

In privinta lui tuf5075, vina imi apartine - am uitat sa trec "ex dj78lan". Nu se permite decat o schimbare de nume per user, si se trece in profil "ex nume_vechi", asadar nu cred ca se pot produce confuzii.

Share this post


Link to post
Nu se permite decat o schimbare de nume per user,

... pe an!

Share this post


Link to post
Eu unul incep sa ma opun schimbarii ulterioare de 2 saptamani a userului... E aiurea si facem confuzii cu membrii vechi. Pt a aia noi nu e pb dar cu astia vechi nu mi se pare ok. E o parere personala.

Mai bine pe nr de mesaje (total, inclusiv bursa unde nu se contorizeaza), undeva pe la mai putin de 10 mesaje. E de discutat...

Share this post


Link to post

si asa... e aceeasi chestie...

mie mi se pare aiurea sa se schimbe userul unui membru vechi (peste 4-500 de mesaje).

Share this post


Link to post

Da si nu... Cand ma inscrisesem pe CG nu era liber VIPER si am luat aXinte (bleah, dar nu-mi venea altceva...)... Si lumea ma judeca dupa nick... Nu am acolo 4-500 mesaje, dar am cerut sa mi se dea VIPER care era nefolosit de 2 ani, si l-am primit...

Share this post


Link to post

La mine a fost "justificata" schimbarea, ca se creau confuzii! :P

Si pe mine ma cam aiuresc schimbarile aste de username, da' daca se "atentioneaz" sub avatar si aici... totul e ok. In plus, pe multi dintre voi va recunosc dupa avatar... :D

Share this post


Link to post

Da, de exemplu pe exWichedcoder am citit aici ca nu il mai cheama asa dupa cateva ore in care ii tot citeam posturile si nu observam nimic schimbat.

Share this post


Link to post

D3vill in Brainiac.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...