Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

In noaptea nuntii, mireasa ii spune mirelui ei:

- Dragul meu, stii ca eu sunt virgina si ca nu stiu mare lucru despre sex. Ai putea sa-mi explici inainte sa trecem la fapte?

- Bine, draga mea. Uite, sa ne inchipuim ca partea mea intima este un prizonier, iar a ta o inchisoare. E simplu de tot: luam prizonierul si il bagam la inchisoare.

 

Zis si facut. Dupa ce se consuma evenimentul, mirele se tolaneste in pat multumit de sine. Mireasa, zambind de fericire si multumita tare de prima ei experienta intima, il anunta suav:

 

- Iubitule, se pare ca prizonierul a evadat de la inchisoare.

- Atunci trebuie sa-l arestam din nou. Se conformeaza omul si, la final, da sa se odihneasca. Mireasa, zambind de satisfactie ii zice iar:

 

- Dragule, iar a scapat prizonierul!

Adunandu-si ultimele puteri, barbatul se ridica si trece iar la fapte.

Dupa ce termina, nu-si mai doreste decat sa aiba parte de un somn bun. Mireasa, il bate incetisor pe umar si ii spune:

 

- Iubituleee... iar a scapat...

- Draga mea, stii ceva?! Asta nu e o sentinta pe viata!!!!

Share this post


Link to post

m-am blocat la 16 :-W

Share this post


Link to post

Te enervezi si inchizi pagina :wallbanger:

Share this post


Link to post

ai ajuns la 16???? cum ai trecut de 10? am pus J, j, eleven si nik...

scuze, acum am vazut jack :D

Edited by csergogaby

Share this post


Link to post

Hai că 11 e chiar simplă. Iţi dau PM? :) (mai bine nu punem rezolvările, că ce farmec ar mai avea...)

Tot la 16 îs şi eu...

 

:banana: Yes! Am făcut-o şi pe 16!

Edited by JMu

Share this post


Link to post
...mai bine nu punem rezolvările, că ce farmec ar mai avea...

 

Nu ma :rambo: dar nu am putut sa ma abtin: e gata!!! :banana:

 

REZOLVAREA :D

 

(Nu ma intrebati cum am trecut de "ojofuffo" !!! :tongue: )

Edited by BDP

Share this post


Link to post
Cica ar trebuie sa pui "jack" (nu ma intreba de ce). Nici de 11 nu stiu sa trec... :osanale:

Court cards have likewise undergone some changes in design and name. Early court cards were elaborate full-length figures; the French in particular often gave them the names of particular heroes and heroines from history and fable. A prolific manufacturing center in the 1500s was Rouen, which originated many of the basic design elements of court cards still present in modern decks. It is likely that the Rouennais cards were popular imports in England, establishing their design as standard there, though other designs became more popular in Europe (particularly in France, where the Parisian design became standard). Rouen courts are traditionally named as follows: the kings of spades, hearts, diamonds, and clubs are David, Alexander, Caesar, and Charles (Charlemagne), respectively. The knaves (or "jacks"; French "valet") are Hector (prince of Troy), La Hire (comrade-in-arms to Joan of Arc), Ogier (a knight of Charlemagne), and Judas Maccabeus (who led the Jewish rebellion against the Syrians). The queens are Pallas (warrior goddess; equivalent to the Greek Athena or Roman Minerva), Rachel (biblical mother of Joseph), Argine (the origin of which is obscure; it is an anagram of regina, which is Latin for queen), and Judith (from Book of Judith). Parisian tradition uses the same names, but assigns them to different suits: the kings of spades, hearts, diamonds, and clubs are David, Charles, Caesar, and Alexander; the queens are Pallas, Judith, Rachel, and Argine; the knaves are Ogier, La Hire, Hector, and Judas Maccabee. Oddly, the Parisian names have become more common in modern use, even with cards of Rouennais design.

Istoria Cartilor de Joc

Edited by cpop

Share this post


Link to post

Un banc, ceva, cineva?! Unul pe zi macar, please. :D

Share this post


Link to post

O moldoveanca in gara:

-Un bilet la Viseu!

-20 000 de lei.

-Aoleu, mai ghini fac in sacosa...

Share this post


Link to post

Asta-i pentru moldoveni mai... viseu (veceu) =))

Share this post


Link to post

Gata coane, am modificat! :) )

Share this post


Link to post

O pereche pleaca in vacantza pe un lac unde se putea

pescui.

 

Lui ii placea sa pescuiasca in zori, ea adora lectura.

 

 

Intr-o dimineata el se intoarse dupa citeva ore de

pescuit si hotari sa traga un pui de somn. Desi lacul

nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Visli

putin,apoi relua lectura. Dupa putin apare paznicul in

barca lui:

 

-Buna ziua, ce faceti aici?

 

-Citesc, raspunse ea desi gindea ca e evident.

 

-Sinteti intr-o zona unde pescuitul este interzis!

 

-Dar nu pescuiesc, nu se vede ?

 

-Da, dar aveti tot ce va trebuie . Trebuie sa ma

urmati si va trebui sa va amendez .

 

-Daca o faceti va denunt pentru viol.

 

-Dar nici macar nu v-am atins !

 

-Dar aveti cu dvs. tot ce va trebuie !

 

Morala: NU contraziceti niciodata o femeie care stie

sa citeasca

Share this post


Link to post

La inmormantarea unui cardiolog. Sicriul in forma de inima este asezat intr-o groapa in forma de inima, pe care sunt puse coroane in forma de inima, pe o muzica divina. Un om incepe sa rada.

- De ce razi, esti nesimtit?! Cum poti sa razi la inmormantarea unui asemenea om?

- Ma gandesc la inmormantarea mea, ca sunt ginecolog

Share this post


Link to post

In Anglia medievala era interzis pentru cupluri sa faca sex fara aprobarea regelui. Cand un cuplu vroia copii trebuia sa ceara o aprobare scrisa de la rege si primea o placa pe care o puneau in casa si pescria"Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.)

 

In razboiul civil din SUA dupa o batalie se afisau ranitii si mortii.Candarmata nu avea pierderi se afisa "0 killed" (0 morti) de acolo provineexpresia O.K.

 

Cand englezii au ajuns in Australia au vazut un animal ciudat care sareaprin paduri. Au chemat un bastinas si l-au intrebat prin semne ce animal era acela. Cum bastinasul repeta "kan ghu ru" ei au adoptat acel nume pentru animal. Dupa mult timp cercetatorii au constatat ca bastinasul de fapt spunea "nu inteleg".

 

A woman walked into the kitchen to find her husband stalking around with a fly swatter.

"What are you doing?" She asked.

"Hunting Flies" He responded.

"Oh. Killing any?" She asked.

"Yep, 3 males, 2 Females," he replied.

Intrigued, she asked. "How can you tell them apart?"

He responded, "3 were on a beer can, 2 were on the phone."

Share this post


Link to post

Doi prieteni se reintalnesc dupa multã vreme.

-Unde ai fost anul trecut in concediu?

-La Constanta.

-Si cum a fost?

-Infiorator! Imediat ce am ajuns in gara, eu am fost batut mar si nevasta-mea a fost violata!

-Groaznic! Si anul asta?

-Tot la Constanta.

-Si-a fost totul OK?

-Da' de unde! Chiar in gara, eu am fost batut mar si nevasta-mea a fosta violata!

-Iisuse! Si la anul unde plecati?

-Pai, nevasta-mea vrea tot la Constanta...

:D

Share this post


Link to post

@lucian - super filmuletu. Parca ma manca' sa-ncerc si io :mrgreen:

Share this post


Link to post

Putem sa facem niste pariuri...

Share this post


Link to post

Okey, pariez ca bag un bec H1 in gura si il si scot. Pe 100$.

Share this post


Link to post

Pariez ca nu poti daca e montat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...