Jump to content
Sign in to follow this  
Zetics

Anvelope Tico

Recommended Posts

Hankook am avut eu originale si am fost foarte multumit de ele si le-am schimbat abia in toamna dupa ce si-au facut datoria onorabil timp de 6 ani. Acum am niste DEBICA, all weather, care sunt ceva mai inguste dar nu am avut pana acum probleme cu ele sau sa zic ca am aderenta mai scazuta, iar pe timp de iarna s-au comportat foarte bine.  

Nu iti recomand montana ca nu mai sunt ceea ce au fost, iar ca firma Debica sunt foarte bune, (mama lucreaza in domeniu).

Share this post


Link to post

Pot spune ca Pirelli P3000 sunt super si pe uscat si pe ud. pacat ca Kumho nu se mai gasesc

Pirelli fabricate in spania de la pneurom oferta 3+1. Cei de acolo au fost de treaba si mi le-au dat direct din tir ca abia venise transportul :thumbl:

si punga la ele =))

Edited by ZLI

Share this post


Link to post

zli te rog da-mi unpm cu nr de tel al celor de unde ai luat tu cauciucurile

Share this post


Link to post
Pot spune ca Pirelli P3000 sunt super si pe uscat si pe ud. pacat ca Kumho nu se mai gasesc

Pirelli fabricate in spania de la pneurom oferta 3+1. Cei de acolo au fost de treaba si mi le-au dat direct din tir ca abia venise transportul :thumbl:

si punga la ele =))

 

 

kumho originale sint la acsa www.acsa.ro si pe la radacini de pe grivita in capat la agip

 

la 1800000 lei

Share this post


Link to post
Adica sacosa? Sau altceva?

Niste pungi mari in care intra cate doua anvelope de tico

 

kumho originale sint la acsa www.acsa.ro si pe la radacini de pe grivita in capat la agip

 

la 1800000 lei

E TARZIU.

adresa de net nu merge

iar daca te referi la mogazinul de pe grivitei cu 1mai acum 2 sapt spuneau ca nu mai au si nici nu mai aduc

Share this post


Link to post

A mai luat cineva anvelope de curand?

Trebuie sa le schimb si eu pe cele de pe spate ca sunt crapate (de, sunt de 7 ani).

Ma gandeam la Hankook sau Kumho, sau altceva pe la 1mil.

Dar neaparat 155/70r12, ca cele de pe fata.

Edited by alecsmold

Share this post


Link to post

Am luat de la cineva(2 buc) cu 1.2 mil pe bucata-Pirelli P3000 energy.Ca din astea am mai avut.Cred ca sunt printre cele mai bune pt tico.Si merita sa mai plusezi peste 1 milion.

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post
Am luat de la cineva(2 buc) cu 1.2 mil pe bucata-Pirelli P3000 energy.

 

Pai de unde ai luat ce vreau si eu!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post

Le-am luat de la unu care lucreaza la o firma de distributie(nu spui care :rolleyes: ) si erau pentru masina lui de serviciu.Tipul a avut nevoie de bani si a preferat sa le vanda.Am vazut pe floreasca acelasi model cam pe la 1600000.

PS: 36euro fara tva.(am sunat)

 

Bucuresti, Calea Floreasca nr.41, sect. 1

4-(021)-231.85.88

0723-000.366, 0721-258.726

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

io am dat pe ale mele 1.580.000 la pneurom..

si a fost oferta :D

3+1 gratis :P

Share this post


Link to post

Hankook originale 1400000 la Sigmagum miercurea ciuc sunt importatori. Baieti super de treaba am luat ieri 4 buc si le-au trimis gratis prin curier.

Kankook radial H706 le stiti alea scrise cu alb pe exerior.

Am facut cu cele originale H816 97000Km iar cu asrea 70000 (sunt mai mici la carne)

Nu va luati montana ca nu au aderenta si nici uniroial ca se crapa dupa 2 luni (am schimbat 2 randuri in 3 ani(80000km) in rest nu cunosc.

Share this post


Link to post

Am observat ca de ceva timp cauciucul din dreapta spate s-a tocit pe exterior.Nu foarte tare dar ma intreb de ce doar pe o parte.Ce se poate face?Ceva bucse de schimbat?V-ati lovit de problema?

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

Cea mai buna geometrie pe care am facut-o a fost la Tricodava . Vizavi de Bila , exact pe colt cu Tricodava . Parca vre-o 400.000 am dat pentru Solenza . Au computer si foarte multe ghidaje , se face in 8 puncte dupa cate am vazut si au tot felul de instrumente . Va recomand !

Share this post


Link to post

Ce cauciucuri se mai pot gasi pt Tico, eu am gasit la (acsa, Constantin Brancusi) modelul asta la 120 Roni, stiti ceva de ele, alte variante?

post-3968-1204620114_thumb.jpg

post-3968-1204620410_thumb.jpg

Edited by danker62

Share this post


Link to post

Marfa buna ,pret de asemenea bun ! :) >-

Share this post


Link to post

Vazut ieri vis-a-vis de Stadionul National, un pic peste 140 Roni. stiti ceva de ele?

post-3968-1209809498_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ia Falken pana nu se termina! Ce bine este de voi, acolo in Bucuresti gasesti orice pentru Tico.Mammmmmmmmma da ce va invidiez ! Si la ce preturi :wallbanger:

Share this post


Link to post
Vazut ieri vis-a-vis de Stadionul National, un pic peste 140 Roni. stiti ceva de ele?

 

I-ati fara griji barum-urile, eu sunt f multumit de ale mele.

Share this post


Link to post

Salut,

Maine vreau sa imi schimb cauciucurile. Am gasit unele Hankook H706, si din ce am dat eu un search pe google astea sunt cauciucuri de iarna sau in cel mai bun caz all season. M-am uitat pe ele si nu au semn de soare sau ploaie sau macar fulg, nu au nici un semn. Stie cineva ce fel de cauciucuri sunt astea? Vanzatorul se lauda ca sunt de vara dar din principiu nu cred tot ce imi spune un vanzator. Ah da, nu stiu daca e relevant dar sunt pentru tico. Tot ce am gasit scris pe ele si mi s-a parut relevant a fost ce am pus deja in titlu.

Share this post


Link to post

Un singur site am vazut in care spunea ceva despre cauciucul asta, si anume ca e all seazon.

Cea mai tare faza e ca pe site-ul producatorului nu gaseste dimensiunile astea.Mai cautam.

Share this post


Link to post

Uitat-e cu atentie la ele ,daca sunt made in China nu recomand ! Si pe aici e plin de ele !

Share this post


Link to post

Ma gandesc ca poate mai are cineva intreabarea asta vreodata asa ca va spun deznodamantul povestii: le-am luat, le-am dus la vulcanizare si l-am intrabat pe nenea de acolo daca sunt de vara cauciucurile. El mi-a zis ca da. Deci privind pe aici am vazut ca au postat useri care si-au luat Hankook H706 all season, de iarna si acum mi-am luat eu si de vara deci aparent exista si H706 nu e legat de sezon.

Despre calitatea lor nu ma hazardez sa vorbesc pentru ca e primul meu schimb de cauciucuri, prima masina iar cele vechi aveau deja vreo 5 ani. Mie imi plac, inainte se plafona la 160 km/h pe autostrada acum, cu inca 3 pasageri am ajuns pana la 165, abia astept sa incerc singur. De asemenea in curbe se tine mult mai bine, nu vibreaza si se tine mai bine de drum. Dar comparatia e cu niste all season de 5 ani.

Share this post


Link to post

Off topic X(

 

Cum ma sa risti viata ta si a inca 3 oameni mergand cu 165 km/h intr-un Tico?Nu ai abs, esp si alte magarii, nu ai airbaguri, ai -2 stele la siguranta ai juma de masina si lista poate continua X( .Esti inconstient.

 

Imi cer scuze dar nu m-am putut abtine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...