Jump to content
Sign in to follow this  
sonyk

Burn-out&cerculetze

Recommended Posts

Da stiu ca o sa radeti de mine dar asta e!Eu sunt inca incepator,dar pana vine matizu ma-m gandit sa tocesc caucioacele de la dacia lu tata! > :) :> Deci plecatul cu scart dupa loc e deja rutina dar am incercat sa fac born-out pe un drum de tara si n-am reusit!cum se face? :scarpin: :dizzy: cum se fac cerculetele?

 

As vrea explicatie teoretica bine inteles!

Share this post


Link to post

Burn out si cerculete cu Dacie obosita? Ti s-a pus pata pe ea? Vrei sa ramai fara Matiz? Pentru burn out iti trebuie frane bune. Ai?

Share this post


Link to post

dacia nu-i obosita de loc!la capitolu frane sunt noi noute adica acum 1luna a schimbat sabotii aia fata spate sau cum naiba le-o zice

 

P.S. am vazut scheme facute cu un papuc din 95 si era si carosat!

Edited by sonyk

Share this post


Link to post

ma omule vinoti in fire.

 

daca vrei senzatii extreme si chiar te tine ia masineta si mergi in trafic fa slalomuri alte nebunii. :P kiddin

 

despre burnout: la dacie are tractiune fata, deci tre sa ai frna de mana buna dar garantez ca dupa un burnout indelungat tatal tau va schimba planetare cauciucuri etc.

 

burnoutu e de show daca il dai pe camp in moloz si praf nu are absolut nici un farmec si desi se poate si cu dacia foarte greu si ma repet NU II VAD ROSTU

 

de banii aia mai bine baga benzina si plimba`te

Share this post


Link to post

e pur si simplu un capriciu de al meu!si doar no sa fac burn out ca tampitu de juma de ora!Macar 1min!

 

Nu mai cita mesajul anterior!!!

Share this post


Link to post

Tragi frana de mana, volan maxim intr-o parte, bagi in marchearrier si ii dai talpa!

 

Cel putin pe zapada te intorci brici, mai ales daca ai si lanturi!

Edited by Berti

Share this post


Link to post

aham!deci in marchearrier am un prieten si el tot incepator si el sustinea ca tre sa fie in viteza 1!duminica viitoare ma duc sa tocesc caucioacele!

Share this post


Link to post

Cu a 1-a merge la tractiune pe spate, dar era vorba de dacie...

Share this post


Link to post

da asa e iar pretenu meu are un ford mai vechi si banuiesc ca are tractiune pe spate!

 

Berti a fost cel mai :ontopic:

restu :o fftopic:

 

 

:worthless:

Share this post


Link to post

frana de mana si dat inapoi nu e neaparat pt cerculete. astefel poti face masina sa "danseze" de parca ar avea suspensii hidraulice ca cele de rap-eri..ma rog nici chiar asa da ceva in genu..am incercat pe un opel astra :D

Share this post


Link to post
Burn-out&cerculetze
...dar asta e!Eu sunt inca incepator...
...deci in marchearrier am un prieten si el tot incepator si el...

 

Ce-ar fi sa va puneti in portofel cateva sute de mii pentru juma' de ora de karting, ca sa va mai treaca naduful si setea de adrenalina, iar in "timpul liber" invatati si voi sa stapaniti masina?

 

Ca pentru "burn-out, cerculete sau alte chestii" trebuie sa stii sa te si opresti... Chit ca e Dacie cu frane noi sau viitor Matiz...

 

Ce, ati facut prea mult drifting pe underground 2? X(

Share this post


Link to post

e baiatul mai impulsiv..da bine zici de karting...dupa vreo 20 de ture in satu de vacanta(de asta e tot ce-mi permit) ma simteam mult mai bine..plus ca eram cu inca 2 prieteni..a iesit super ..cred ca am vb de cursa 3 zile dupa aia. :D

 

PS:si eu sunt incepator(10 luni de permis)-19 ani :)

Edited by gxg

Share this post


Link to post

:o fftopic: pt karting in Constanta sugerez Clubul Copiilor... e pista mult mai misto, mai lung traseul, karturi mai performante si e mult mai mult FUN :D

 

Cat despre toate celelalte... trezirea la realitate... Una e sa te joci pe gheata, alta e pe asfalt curat, cu aderenta... De ce nu incercati mai intai pe nisip/praf/iarba.. si dupa aia pe asfalt. aveti macar habar la cum ar putea reactiona masina?

Share this post


Link to post

Pana la urma si derapajele astea controlate sunt bune la ceva: ajungi sa cunosti masina foarte bine. Stii cand pierde aderenta si stii cum sa o controlezi cand pierde aderenta. Am gasit pe net un curs de condus masina in Romania pt hobby/piloti raliu, dar nu mai gasesc linkul. Mai caut.

Share this post


Link to post

Zmeule chiar te rog sa revi cu linkul

 

am zis ca tot ce am incercat am incercat pe un drum de tara cu prafu de juma de metru!

Share this post


Link to post

... :) mai baiatule ce ti-au zis baieti mai sus asa dai nitele cerculete dar pe zapada sau drum de tara(pietris) sau dupa ce ploua te duci frumos intr-o benzinarie unde e piatra dinaia cubica si o invarti cat vrei tu...ptr burn out trage frana de mana bine accelereazo bine de cateva ori in gol si dupaia dai drumu la ambreiaj si accelerata bine...

Dar vezi ca sar putea ca taticul tau dupa un burn out de un 1 MINUT cum ai zis sar putea sa faca o segmentare la motor...cam asta e...

PS: sa-ti mai iei un prieten cu o masina dupa tine ca poate numai reusesti sa pleci cu a ta.. :thumbl: :lavolan: ...burn-out si cerculete dai cu un ursulet frumos daca vrei nitica adrenalina(deci in loc de matiz iati BMw daca ai bani jos si sunt ai tai :dizzy: ;) )

Share this post


Link to post

Io-te ce gasesc eu cind vin baut acasa de la petrecere! Cerculete si burnout-uri. Ca-n filme, ce mai! Si printre aburii bauturii... iete ce coace mintea mea, atita cita e:

Atenşăn mărit!

Daewoo Club nu promoveaza burnouturile, cerculetele, opturile si nici macar mersul cu spatele.

Daca vreti sa va stringeti la asa ceva... aveti la dispozitie Yahoo messenger, MSN sau alte forumuri de specialitate... grupul utilizatorilor normali de masini va ureaza succes!

 

Topicul se inchide!

 

Auzi la ei... :spumelagura:

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...