Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Radio/cd.mp3

Recommended Posts

eu am PANASONIC cq383n de cam 2 ani, printre primele panasonic cu mp3 care au venit in tara, ca am stat mult pe net sa caut si nu gaseam la noi de vanzare... luat direct de la importator cu o superoferta atunci... sant foarte multumit de el, nu am avut probleme cu el, navighezi printre melodii daca sti sa faci foldere foarte usor, si usor de facut, totul e sa nu faci un folder cu 100 de melodii ca e mai greu, pe albume e cel mai bine

acum a fost inlocuit cu un model mai nou

avantajul mare care il vad eu este butonul de volum, rotativ si nu pe impulsuri, mult mai rapid e rotativ

arunca un ochi aici

 

http://www.panasonic.ro/products/cat_subcat.jsp?id=44

Share this post


Link to post

Desi cineva zicea sa fugi(iti) de Sony, eu totusi va zic ca in Cora e promotie la Sony CDX-R3350 (la fel ca 3300, dar cu telecomanda - nu aia care se pune pe volan). Pretul e 5.1 mil.

Share this post


Link to post

pai 5550 e 6 milioane in METRO

steph... sony nu sunt asa rele... nu te mai lua dupa ce zic altii...

oricum in cojile noastre orice ai face ai acustica de kko...

 

sa auzi intai mashina mea cum suna si mai vb dupa aia...

Share this post


Link to post

doamne fereste mey peste normal ca nu e coaja mai ales la un nivel mediu cum avem noi in machinetele noastre.

 

dar eu zic ca nu se compara cu alte firme care fac doar boxe sau boxe +scule de masina gen pioneer, dls, infinity, alpine, sau alte marci de care noi nu am auzit inca: audiobahn soundatack etc.

 

si nu vb. din auzite vb. in cunostiinta de cauza.

 

de ce sa dia banii pe sony cand la banii aia iei altceva.

 

plus ca sony e tare la video in general

Share this post


Link to post

Mai baieti, azi am facut niste prospectiuni prin magazinul Unirea sus, la ultimul etaj... m-am uitat (aveam si bani la mine :) ), am pipait, am notat, am gasit citeva playere care zic eu ca sunt ok, preturi in jur de 7 milioane... dar mi-a ramas la suflet bijuteria asta:

 

SONY CDX-F7750 - ~ 11 mil lei

http://www.sonyxplod.co.uk/product.asp?product=20735

 

SONY_CDX_F7750.jpg

 

Ce parere aveti de el?

Are afisaj din ala cu animatie... da' nu asta ma da pe spate (oricum prima chestie a fost sa-l intreb pe ala daca se poate scoate animatia), ci faptul ca pe ecranul ala incape tot numele melodiei, nu numai opt-noua caractere!

Mi-a ramas mintea la el... sa ma bag, sa nu ma bag?! Are si un design serios (fara luminitze rosii-verzi-albastre, nu pot sa le sufar) si are si buton de volum din ala rotativ!!!

Dpdv tehnic, ce stiti de el? Mie mi se pare ok (o sa ziceti ca e sony, dar eu sunt supermultumit de sony-ul meu de pe Matiz).

Share this post


Link to post

modelul e ok...

asta vroiam si eu initial...

tot din cauza designului :)

Share this post


Link to post

Repet - Blaupunkt sau Pioneer ! :P

Pe langa faptul ca sunt scule f. bune - au marele avantaj ca poti comanda aparatul tau direct de pe volan (telecomenzile lor arata estetic f. bine) - ai sa vezi ce important este sa browsezi prin 1000 de mp3-uri de pe cd-ul tau direct de pe volan fara sa-ti iei privirea de la drum sau mainile de pe volan ;)

 

 

Sony - are si el o telecomanda asemanatoare (langa volan nu pe volan) asta daca te incapatzanezi pe Sony :) - vezi doar daca aparatul este compatibil cu respectiva telecomanda.

post-485-1119071896_thumb.jpg

post-485-1119071920.gif

post-485-1119071969_thumb.jpg

Edited by dinoc

Share this post


Link to post
dar mi-a ramas la suflet bijuteria asta:

 

SONY CDX-F7750 - ~ 11 mil lei

http://www.sonyxplod.co.uk/product.asp?product=20735

 

post-6-1119048541_thumb.jpg

 

My precious :X .

 

Superba jucaria, am vazut ca vine cu tot cu telecomanda IR. Un design clasic si elegant. Daca ala ti-a placut si il ai la inima, cumpara-l si o sa fii tu multumit... Am un prieten care a comandat din state un Sony cu display din ala grafic pe toata fata, deosebit atat ca design cat si ca pret (700USD acum 1 an :dizzy: ). :thumbl:

Share this post


Link to post

Frumos si (oricum) bun la spec-urile tehnice.

Prea scump pentru gustul meu (in banii aia eu mi-as lua si dif-uri si mai vad ce).

Share this post


Link to post

Daca ti-a ramas la inima si ti-l permiti (11 milioane, mama doamne :dizzy: ) atunci ia-l fara discutii. Sigur te va multumi (la banii astia...) Daca mai stai sa te gandesti si iti iei altul ai sa regreti tot timpul ca nu ti l-ai luat. Dar sa stii ca boxele cam fac toata treaba pe masina si modul de antifonare. La mine de exemplu am acum 4x15W pe Reno si se aude mult mai bine si mai puternic si mai clar decat se auzea JVC-ul inainte pe matiz (care avea 50 w) si asta cu boxe cam la acelasi diametru. Andrei mi-e martor. Acum nu mai vibreaza nici o boxa, nimic. Bine ca l-am testat mai mult pe manele, ca n-am avut altceva in masina. La hip-hop se vede diferenta.

@STEPH: SORRY MAN, ACU AM VAZUT GRESEALA ! :osanale:

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Eu l-am luat pe asta JVC WMA MP3 KD - G311 50W*4 RDS

Nu put sa iti spun mai multe despre el...nu are decat 2 zile

Nu sare inca, se aude tare, are reglaje de volum,inalte , medii, basi foarte fine..

per ansamblu daca nu vrei sa iti planga sufletu' rau de tot in caz de doamne fereste cred ca e bun..

eu l-am luat odata cu masina si am dat pe el 5.000.000 cu manopera inclusa (cica era gratis)

In magazin costa 6.000.000 ...poate mi-au facut discount pe el nu m-am uitat pe factura inca...

post-1382-1119081778_thumb.jpg

Edited by masterbobs

Share this post


Link to post

@NFS: toate sculele care citesc MP3 si se respecta au scrolling la numele piesei... Sincer, din ce s-a prezentat aici, eu as vota fara drept de apel cu Alpine prezentat de steph!

Share this post


Link to post

@nfs: ti s-a dat un singur raspuns adevarat si cred ca e de la gagiu ala cu cielo alb care are sub hertz si audison. parerea mea ca e cea mai baza sonorizare din daewooclub in bucuresti. iar el ti-a zis de PIONEER deh 5730.

 

 

www.tottal.ro

 

ia adresa baietilor de aici si mergi la ei la atelier. o sa iti puna mai multe scule pe masina si iti alegi ce iti place mai mult cum suna. dupa gustul tau. patronu e un om serios la vreo 40 de ani, pasionat de muzica, si care intr-adevar poate sa iti dea un sfat

 

eu unul am ascultat alpine, sony, jvc, vdo...si totul depinde de gustul tau.

 

si alpine 9845 e scula, dar poate sa nu iti placa tie

 

scorul chiar nu e important? ia-ti un nakamichi. pt cunoscatori...

Edited by danmoise

Share this post


Link to post

Intrunind calitatile cerute de tine rcd cu mp3 daewoo de la Rombiz=2.900.000

Share this post


Link to post
per ansamblu daca nu vrei sa iti planga sufletu' rau de tot in caz de doamne fereste cred ca e bun..

Pentru caz de doamne fereste exista asigurare pentru el. trebuie doar sa te prezinti cu masca la asigurare.

Eu muream de ciuda ca la al meu nu aveam cum sa-i fac asigurare ca trebuia factura la care nu aveam acces si am stat cu sufletul la gura si cu ditamai masca in buzunar cand plecam de la masina.

Acu am scapat de foiala asta, nu mai am nici un fel de masca.

Share this post


Link to post

Un pic :o fftopic: dar legat de ce zice Laurentiu: am vazut ca se chinuie hotii si iti sparg bordul cu totul, chiar daca nu le foloseste la nimic ce fura de acolo. Asta in cazul celor turnate in bord... Si cazuri sunt multe...

 

Eu raman la ideea unui amplif de calitate si a unui mp3 portabil, prins elegant pe bord cu arici ca sa-i vezi si afisajul... E adevarat, nu arata "profi" dar e mult mai util/versatil. Parerea mea...

Share this post


Link to post

uite ca mai e cineva de parerea mea cu alpine (viper)

 

si cu un amplif bunicel la o putere rezonabila se duce pe la 6 mil plus un mp3 player la vreo 3 ( nu am idee de preturi) plus 1 mil kit de cabluri de instalare ajungi mult peste banii de un mp3 rezonabil :)

 

si partea proasta e ca hotii fura s statii deci nu ai rez. problema furtului.

Share this post


Link to post

un mp3 cu arici prins de bord nu are nici un reglaj...

Share this post


Link to post

si nfs`ule ia uite alte alpine

http://www.caraudioshop.ro/prod_details.ph...CDE-9845RR%2FRB

 

aproape la fel de destept ca cel prezentat mai sus (doar o iesire pre-out si 4x45) si fara fata plina. costa doar 6.6 mil si cu dif. de la ala de 11 mil iei 2 perechide infinity de o sa ai atmosfera de club in maty (5.5 mil = infinity 16.5 60 w rms si infinity ovale 6x9 100 w rms)

Share this post


Link to post

NFS...eu ti-as recomanda PIONEER sau ALPINE cei mai tari...eu am un pioneer 4700MP cu tot ce vrei tu in descriere si inca multe in plus ...si am si telecomanda pe volan care e la 1mil si vreo 3 sute iar casu' 5500

 

PS:..sa nu te puna vrun gand sati iei Blaupkunt(sau cum se scrie)Roadstar, vdo sau numai stiu eu ce...ca o sati plangi bani...nici sony nu tias recomanda..ceva de firma sa fie...sau daca te tine buzunarelu ia-ti un CLARION.(asta da)

 

o mik paranteza...celebrii West coast customers(pimp my ride) lucreaza numai cu poneer si clarion :thumbl:

Edited by valy

Share this post


Link to post

Ce tot spui acolo ? Da' ce-are Blaupunkt ? Fac scule excelente ... sunt specializati doar pe asa ceva ... am si eu unul si e super !

 

Blaupunkt face scule audio auto de dinainte de-al doilea razboi mondial, au facut si fac in continuare, scule "on-demand" pe multe masini cu renume Porsche, BMW, Mercedes, Ford ...

 

Si la urma urmei poate "celebrii" Pimp nu stiu cum ... au contract de sponsorizare cu "celebrele firme"

 

Asa ca sa spui ca firma aia-i cea mai tare/slaba ... n-ai de unde sa stii - isi impart toti piata bine merci ...

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

alpine all the way daca ai banii

daca nu sony ramane o alegere mai mult decat ok

care nu crede il invit la o auditie...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...