Jump to content
Sign in to follow this  
hawkeye

Versiune Wap

Recommended Posts

se poate implementa asa ceva?

am cautat dupa threaduri legate de wap dar nici google nici search engine-ul intern nu au returnat nimic...

Share this post


Link to post

He, he, simpatica chestie! Cred totusi ca ar fi cam pernicios sa citesti ceva, dar sa mai si postezi. Oricum, asta nu cred ca-i o chestie de "post-procesare", motorul WAP trebuie sa fie "integrat" de cei de la Invision, ca n-am prea vazut prin preajma amatori de "dezvoltare IPB".

Share this post


Link to post

Unfortunately, nu exista nici un cuvintel despre wap pe forumul de customer service al IPB.

 

Pana una alta, cu un browser www pe mobil se poate folosi versiunea text (lo-fi): http://www.daewooclub.ro/forum/lofiversion/index.php

Share this post


Link to post

am incercat varianta lofi pe un 6680 si mai bine astept pana ajung la computer :) .

in plus, cred ca trebuie folosita varianta standard pentru a te putea loga si a raspunde.

Share this post


Link to post

Am citit un post care ducea spre siteul motociclism, si am vazut ca aveau si ei IPB si jos acolo am gasit o iconita cu un feed RSS. Credeti ca putem pune si noi asa ceva? Ca daca avem feedul RSS se poate face un mic site care sa scoata in ce format vrea muschiu nostru, inclusiv WAP. Sau pentru telefoanele smechere, se poate folosi direct formatul RSS. Ce parere aveti?

Share this post


Link to post

se poate. daca nu uit, pun in seara asta :)

Share this post


Link to post

Mda, revin. Modulul de RSS care exista pe net nu e compatibil cu versiunea asta, se pare [sfarsit veste proasta]; [inceput veste buna] IPB 2.1 va avea suport RSS inclus, si deja au ajuns la versiunea 2.1b3, asadar in curand il vor scoate pe piata.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...