Jump to content
Sign in to follow this  
Bobby

Cotiera/jumbo Box

Recommended Posts

Salut!

Am un Cielo DOHC 16V si ma gandeam sa incep sa fac cateva modificari.

Am condus mai multe masini care au cotiera in dotare si mi se pare foarte confortabil. Un fel de fotoliu.

Bineinteles asta nu tine de tuning insa, cu cat aranjezi masina mai bine cu atat creste ideea de a o face mai frumoasa.

Unde gasesc si la ce pret cotiera asta. Daca are cineva, va rog, poze sau oricum ceva explicatii despre montaj (e complicat sau nu?).

Merci!!!

Share this post


Link to post

Vezi pe aici. Cred ca ti se potriveste ce am pus noi pe Tico si Matiz, chiar mai bine.

Citeste cu rabdare si tutun, vezi ca mai face trimitere la alt link (cu poze), ai si pret si "de unde" si tot ce vrei.

Share this post


Link to post

Merci mult NFS-ule.

Maine sunt in targ la Ploiesti si dau banu' ( ca si cu 50k in minus luata din Vitan... nu-mi scot benzina dus-intors).

Sa vezi in ce impresii iau gropile pe urma... ca doar imi pun cotiera... .

Merci mult inc-odata!

Share this post


Link to post

Gata frateee.

Mi-am tras cotiera. 450.000 lei din targ de la Ploiesti.

Cu suport de pahar in fata si 2 suporturi in spate si cu cutie inauntru. Belea-belea.

Deja m-am obisnuit cu ea, dar mai incomod e cu schimbatorul ca nu-i gasesc o pozitie cotierei asa incat sa stea si mana bine pe schimbator si cotul bine pe cotiera.

Ma mai joc maine nitel cu ea sa ii gasesc o pozitie fiindca mana sta asa cam atarnata pe schimbarici si treptele 2 si 4 sunt mai greu nitel de ales.

Cu frana de mana nu mai am nici o treaba. Adica pot s-o ridic si s-o las la loc doar daca opresc undeva. Altfel spus, s-a cam dus ideea de eschiva pe timp de ploaie sau zapada.

M-am gandit s-o pun acolo de forma fiindca nu se misca si cand e nevoie de nebuneli s-o trag in sus si s-o scot de-acolo. La cotiera ma refer.

Voi ce idei mai aveti pentru joaca asta cu frana de mana apropo de cotiera?

Edited by Bobby

Share this post


Link to post

Pune si tu niste poze daca poti, te rog...

Share this post


Link to post

Pentru Cielo, cotiera ? de und ese poate lua ?

Share this post


Link to post
Pentru Cielo, cotiera ? de und ese poate lua ?

 

Mi-am tras cotiera. 450.000 lei din targ de la Ploiesti.

Cu suport de pahar in fata si 2 suporturi in spate si cu cutie inauntru. Belea-belea.

 

 

Era greu sa citesti cu 2 mesaje mai sus ?!? :mda:

Share this post


Link to post
Pentru Cielo, cotiera ? de und ese poate lua ?

 

basti77 man, eu mi-am luat din Obor. 450.000

Vezi ca mai au si pe Cantacuzino (23 August) la aia cu piese auto si alte prostii.

In Obor aveau in genul cum mi-am luat eu si mai aveau din imitatie de lemn cu capacul din vinilin alb. Dar la Cielo noi avem aproape totul in gri asa ca nu se prea potriveste. O sa pun niste poze sa vezi ce frumos arata.

Edited by Bobby

Share this post


Link to post

E foarte usor de pus cotiera pe cielo. Si eu mi-am pus..la inceput e mai naspa cu schimbatorul..primele 2-3 zile..dupa aia e foarte comod! acum pe logan mi-e aiurea fara cotiera. uite si poza

post-772-1119172436_thumb.jpg

Share this post


Link to post

<BAD_MF> spune-mi si mie te rog cum ai fixat cotiera, in ce ai dat gauri...sau cum ai prins-o merci

Share this post


Link to post

merci <panzer> arata foarte bine, dar ai idee totusi la ce pret este?

Share this post


Link to post

M-am interesat eu la respectiva firma si am doua vesti, una :) si alta :(

Prima: cotiera este proiectata special pt Cielo si are o sumedenie de reglaje si spatii.

Reversul medaliei este pretul aprox 460 lei noi(tva inclus)

What to do, what to do :-?

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Cotiera este prinsa cu suruburi de chestia din plastic dintre scaune..in 6 suruburi.in 10 min a fost gata.mi-au montat-o la magazinul de unde am cumparat-o..eu am dat 800k pe ea acum un an..dar acum am vazut mai peste tot la 500 de mii. Oricum se merita!

Share this post


Link to post

Merci mult <BAD_MF> o sa-mi cumpar si eu si tot asa o sa o montez...iar in legatura cu, cotiera aceea mai pretentioasa parerea mea este ca nu-si merita banii...este mult prea mult

Share this post


Link to post

Cotiera aia mai pretentioasa cum se prinde intre scaune???

Stie cineva cum se face treaba asta???

Share this post


Link to post

Aia mai pretentioasa se prinde in podeaua masinii, are niste picioare din bare de metal.

Am fost eu la ei la magazin si am vazut-o. Din pacate am uitat cit costa exact!

Share this post


Link to post

Pai am zis eu putin mai sus ca, costa 460 RON.

Eu nu am apucat sa o vad, dar am dat un telefon la firma respectva si mi s-a spus ca a fost proiectata special pt Cielo :> si am fost invitat sa o vizionez, dar nu prea am avut timp :(

Share this post


Link to post

NU MAI AU..decat de opel care costa 140 de euro...au zis ca au avut da gata nu mai au si nu mai aduc..asa ca tot in targ de alea scarbose

Share this post


Link to post

Cred ca si cea de opel s-ar potrivii destul de bine, dar trebuie sa mai vina bine si estetic. Oricum trebuie sa vedem exact despre ce e vorba la fata locului si dupa aceea vedem ce cuparam. :)

Share this post


Link to post

A incercat cineva cotiera de Espero? Eu am vazut cu ochii mei la un cielo in Craiova. Arata super fain. Ziceai ca asa a fost masina. Reversul medaliei e ca una noua costa 1.700.000 ROL, dar poate gasim pe la dezmembrari pe undeva. Sa ma anuntati si pe mine daca stiti ceva de chestia asta.

Share this post


Link to post

In Galati stie cineva de unde se poate cumpara cotiera? Popescu, piata rusilor? Thx

Edited by cielofan

Share this post


Link to post

Am vazut cotiere la "popescu" dar nu sunt speciale pt. cielo dar se pot adapta.

Share this post


Link to post

Acum un an sau doi, ENA vindea cotiere pentru Cielo.

Share this post


Link to post

OK. Ms mult, dupa ce imi cumpar o sa revin cu detalii.

Edited by cielofan

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...