Jump to content
Sign in to follow this  
strumfuadi

Bandouri laterale Matiz

Recommended Posts

...scociuri nene, scociuri...

Share this post


Link to post

stiti ce? dati si 1 mil pe "bandourile" ale care par luate din bazar, eu nu ma mai cert cu voi. iar topicul asta vad ca nu prea are ce cauta la tuning, mai degrabala cafenea: cat costa, cine le aduce, cand le aduce, cu ce seamana, cat de bune sunt, cum se simt in mana etc. daca nu tineti cond de parerea unuia care are si a mai vazut, si va infigeti la prima optiune de pe piata, n-aveti decat: LUATI-VA, fratilor, chiar si cate 2 seturi de persoana! nu ma mai cert cu voi pe aceasta tema! sprite a spus ca ale mele seamana cu niste scociuri! are dreptate, nu-l contrazic! dar ale lui lalexis, de 600k, cu ce seamana! ele sunt un pic indoite (de fapt asa par, asa se vad in poza), nu ca ar fi diferente de latime. daca cele de laguna 2 nu vi se par interesante (se pot ajusta usor, dar mai bine nu mai vb),dar va plac astea de par luate din bazar, nu mai spun nimic. nu-mi place sa ma cert cu voi, va spun ca am asa ceva si NU fac 600k. poa sa sie materialu' lu' peste, tot un plastic/scoci par si sunt!!!

Share this post


Link to post

Mai MLuciane (asta ca sa te deosebesc de alalalt Lucian - adminu'). Bag sama ca ai luat-o nitel cam prea personal... Domnu Sprite era de partea ta (in argumentatie) ca doar a zis ca e nitel cam desumflat si ca asteapta sa vada cum vin la altu' intii (tu ai luat-o ca si cind ar fi zis numai de ale tale ca sunt scociuri).

 

Personal inclin si eu tot in partea voastra... nu-mi par de loc originale, de mtz 2, mai degraba arata a "facatura". Astea sunt patratoase rau, alea de mtz 2 sunt nitel rotunjite la capete si nitel mai groase la un capat.

 

In mod oficial renunt si eu sa mai cumpar bandouri din astea desi am facut atit tam-tam pe la intalnire :( (anyway, mai tinem legatura). S-aude Emi? :)

 

Desi nu-mi prea place treaba "amestecata", mai degraba as lua niste bandouri originale pt alta masina... tre sa fie unele care sa se potriveasca.

Asta din cauza ca bandourile alea chiar sunt foarte practice.

 

Oare bandourile de Solenza or merge?

Share this post


Link to post

Eee, vedeti de ce am vrut sa vi le arat intii? Nu sunt ceea ce vroiati voi. Intr-adevar, ale de Mati 2 sunt mai rotunjite. Nu se compara. Din punctul meu de vedere alea din poza cu Mati albastru sunt mult mai mishto.

Share this post


Link to post

Adaug si eu un Matiz II. Colturile sunt rotunjite! Apropo: PE TOATE FOTOGRAFIILE PE CARE LE-AM VAZUT IN CARE APAR BANDOURILE NU SCRIE "MATIZ" PE ELE!!! Cand am cumparat suportii pentru numere (scheletul de plastic - 50.000 lei) pe ele scrie frumos "DAEWOO" si sigla firmei. Suportii sunt fabricati în Brasov! Scrie cumva "Made in Poland" pe ambalajul în care vin bandourile?

matiz_ii_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Draq v-a pus sa va facetzi "tuning" la masina. :evilfork:

Share this post


Link to post

Se pare ca s-a cam ales praful de initiativa voastra... :lol:

Share this post


Link to post

Usurel, usurel ... din cite stiu eu si cele de SLZ/DSN nu sint mult mai ieftine, se invirt tot pe la ~500.000ROL/set; in afara de aspect, mai conteaza si calitatea plasto-cauciucului ala, precum si calitatea adezivului.

Din tirg se stie ca iei jafuri ...

Si daca cineva se simte lezat de titlul sectiunii, poate sa propuna modificarea ei in altceva ...

Share this post


Link to post

dragilor, bine v'am regasit dupa 4 zile de lipsa din bucureshti!

ma alatur lui NFS, shi ma retrag shi io oficial din cursa pentru acest tip de bandouri de toata jena..

Sa speram ca vom putea face cumva rost de ele de acolo, sau sa se apuce vreo firma de importat piese ptr MTZ 2..

Mie imi plac sincer shi stopurile de MTZ 2, ar fi o idee shi asta... ;)

 

inca ma refac dupa acest mini-concediu..

:drinkers:

Share this post


Link to post

strumfule, bine ai revenit! ma bucur ca ai deschis mai bine ochii in ceea ce priveste "bandourile" sau scociurile, cum spunea sprite... pe ale mele le-ati vizualizat de 8 ori: v-au placut sau ati vrut sa aratati si la altii ce kk :lol: de stifturi am eu? :twisted: asa mi-a venit din fabrica (ma rog, asa mi-a impopotonat-o ala de mi-a adus-o de acolo). propun sa nu mai vb despre acest subiect decat atunci cand vine cineva cu o oferta de calitate, cu ceva cat de cat de firma, nu cu toate jafurile pe care scrie "Matiz" si ele-s luate de la rushi si s-a aplicat un autocolant. apropos, ale mele stau lipite f bine, chiar daca au 1,5 ani, deci au un adeziv ok, n-am de ce ma plange. cat despre calitate, inca nu-s nici zgariate, nici rupte, nimic. daca vreti neaparat asa ceva, luati vreo suta de mii si mergeti la rushi si cu 3-4 metri v-ati facut masina (doar ca nu scrie "Matiz" cu alb pe ele :twisted: ). toate cele bune!

Share this post


Link to post

Mai baieti, la ultima intalnire (la care am fost si eu prezent :) ) s-au admirat prioectoarele lui Body, care cica sunt aduse de nush-ce dealer din Ploiesti de la Daewoo Polonia... oare ala nu aduce si bandouri tot de-acolo?!?!?!

N-ar strica o intrebare...

Share this post


Link to post

:shock: buna intrebare!

 

aloooo, ploieshtiul!!!

Share this post


Link to post

Am vazut ieri un Matiz rosu cu bandouri laterale din cele pe care le cautati voi. Pot sa zic ca nu arata rau, numai ca nu aveau bucata care ar trebui sa vina pe aripa din fata (ma obisnuisem ca la Dacia si Oltcit sa aiba si bucata aia). Nu am stat sa le pipai dar nu aratau rau. Inca ceva: Maty-ul respectiv avea numere de IASI.

Share this post


Link to post

Eu duminica am vazut unul albastru cu nr. de buc.

Ore se gasesc shi in Bucuresti????

Share this post


Link to post
Am vazut ieri un Matiz rosu cu bandouri laterale din cele pe care le cautati voi. Pot sa zic ca nu arata rau, numai ca nu aveau bucata care ar trebui sa vina pe aripa din fata (ma obisnuisem ca la Dacia si Oltcit sa aiba si bucata aia). Nu am stat sa le pipai dar nu aratau rau. Inca ceva: Maty-ul respectiv avea numere de IASI.

V-am mai spus ca sunt in Iasi mai multe. Sunt alea la 600.000 aduse din Polonia de aia care au magazinul la Mall.

Share this post


Link to post

Am vazut si eu ieri (miercuri 8.09.2004) in Bucuresti, pe un Matiz SE alb, rotunjite la colturi, semanand cu cele originale. Pe ele era sigla Daewoo si scria Matiz!

Share this post


Link to post

Lalexis, daca au colturile rotunjite, iar pe ambalaj scrie "Made in Poland" sau ceva asemanator (poate "Made in EU"...) ale noastre sunt! Daca reusesti sa le tragi o poza, ar fi OK! Cele vechi (de-acum 2-3 luni), care ne-au dezamagit pe toti, erau de toata jena (erau "Made in Brasov" 100% sigur). Daca se adevereste ca sunt cele originale, ma (re)inscriu primul in cursa pentru obtinerea lor! Thansk anticipat pentru viitorul tau efort (pentru poze, omule!). Sa ai o zi buna!

Share this post


Link to post

Am vazut si eu prin Bucuresti unul auriu cu bandouri. Din pacate era prea departe si ma grabeam, ca m-as fi luat dupa el sa-l intreb de unde le are!

Share this post


Link to post

Pana la urma...v-ati mai luat bandouri sau nu?..Caci as vrea si eu...

Share this post


Link to post

Am primit raspuns de la Iasi (NicuBarbu-Daewoo member): cu tot cu transport costa 1.200.000 lei (nu mi-a spus daca sunt poloneze sau "made in Brasov" :scarpin: !)

Share this post


Link to post

Din cite mi-a spus el sunt POLONEZE. Mi-a aratat si o poza si a zis ca sunt ca acolo. ASA CA MI_AM LUAT. Din pacate n-am avut timp sa le si desfac, doar le-am ridicat de la posta si le pun la primavara!

Share this post


Link to post
Am primit raspuns de la Iasi (NicuBarbu-Daewoo member): cu tot cu transport costa 1.200.000 lei (nu mi-a spus daca sunt poloneze sau "made in Brasov"   :scarpin: !)

Daca vreti sa mai scurtati din costuri le aduc eu pana in GL, nu va cer nimic pentru asta, normal, dar eu mai vin in GL in jur de 22. Nu stiu daca mai ajung in Buc, asta e.

Share this post


Link to post
ia uitati-va dupa bandouri aici!! Cica-s made in Poland!!!

 

http://www.autodaewoo.ro/

Salve !

RAPORTEZ : Bandouri laterale cumparate , pret livrare (acasa) 950.000 lei.

Arata misto , scrie pe ele MADE IN POLAND , sunt din cauciuc destule de flexibil , cu sigla Daewoo Matiz...

SINCER MIE MI-AU PLACUT , DAR DE MONTAT LE VOI MONTA LA PRIMAVARA PT CA SCRIE CA SE MONTEAZA LA PESTE 5 GRADE .

Cand le voi monta 0o sa postez o poza !

Bafta :thumbl: :thumbl:

Share this post


Link to post

Salve !

Am montat bandourile !

Vin super !

O sa fac cat de curand o poza si o atasez .

Bafta

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...