Jump to content
Sign in to follow this  
strumfuadi

Bandouri laterale Matiz

Recommended Posts

Aveti idee pe unde mai gasesc si eu un set de bandouri ca am cautat pe la magazine dar n-am gasit.

Share this post


Link to post

Da. Vad ca sunt 105 ron dar numai pentru firme. O sa sun maine sa vad cum e pentru persoane fizice. Am mai gasit si aici dar vad ca in poza e un matiz dar alaturat scrie ca ar fi pentru nubira :-? .

Share this post


Link to post

Eu de la ei mi-am luat si... tot cu 105. Pe persoana fizica. Au schimbat "regulile jocului" intre timp? (suna si vorbeste cu omul... e mai complicat cu factura dar sigur se rezolva intr-un anumit fel ;) )

Edited by SMS

Share this post


Link to post

SMS, ai putea sa pui una/doua poze cu bandourile pe masina? Ma bate si pe mine gandul sa cumpar de la ei, mai ales ca nu prea sunt multe optiuni si vreau sa vad cum arata (nu vreau sa regret apoi ca am dat banii pe ele).

Share this post


Link to post

Era vorba de paravanturi - aparatorile de la geamuri (care acum nu mai pot sa le pun inapoi ca hotii din service mi-au pierdut clemele).

 

Bandourile nu le-am montat. Are cineva idee cu ce le-as putea lipi? Acel dublu scoci cu burete la mijloc e tare slab si nu tine.

Share this post


Link to post

Am vazut printr-un supra-magazin o banda auto-adeziva pe ambele fete, de la o firma renumita. Merita incercat, nu-i scump.

Share this post


Link to post

Sunt convins ca supra-magazinul si extra-banda sunt renumite acolo in Brasov.

 

Si aici in Bucuresti avem magazine renumite si banda super adeziva.

 

Aia era partea buna.

 

Partea proasta e ca deja am super-mega-chestie-auto-adeziva, numa' ca are burete intre straturile de lipic si... nu sta...

 

Incercam si un alt raspuns? :scarpin:

Share this post


Link to post
... banda auto-adeziva pe ambele fete ...

Asta era ideea, restul sunt amanunte neimportante. Daca iti spuneam si raftul, precis nu mai aveau cand ajungeai acolo sau era inchis pentru inventar, desi Bucurestiul este plin de astfel de magazine, unele dedicate doar adezivilor. Precizarea de supra-magazin a fost necesara doar pentru a prezenta universalismul si banalitatea locului.

Share this post


Link to post

Pentru clarificare:

 

In atasament sunt 2 poze ale aceleiasi role de dublu-scoci cu acel burete (sau cum naiba se numeste) la mijloc. Se vede ca are o grosime mult mai mare decat scociul normal. Si nu e din cauza hartiei mai groase.

 

NU din ala vreau si NUMAI din ala am gasit.

 

LE: exista ceva pasta/gel cu aceleasi proprietati? Am vazut si din alea. Dar vroiam ceva indicatii de la cineva care si-a mai lipit bandouri.

post-4063-1177269033_thumb.jpg

post-4063-1177269041_thumb.jpg

Edited by SMS

Share this post


Link to post

bandouri rotunjite-care nu au nevoie de modificari-un pret si unde le gasesc

Share this post


Link to post

Stie cineva daca se gasesc bandouri laterale si prin vreun magazin in Bucuresti?

Share this post


Link to post
Am primit in sfirsit bandouri cu colturile rotunde!

 

Imi pare rau ca am creat confuzii, nu am fost atent la acest mic detaliu. Bandourile modelul nou sint dintr-un alt fel de cauciuc (e mai mat) si sint fabricate in Ungaria (primele erau aduse din Polonia).

 

Pentru cei care au cumparat bandouri modelul polonez si nu le-au montat inca (sint in stare buna ca sa poata fi revindute celor care doresc un set de bandouri mai ieftine) - ofer posibilitatea de upgrade (schimb cu plata diferentei).

eu as vrrea sa le iau ptr mine, daca e psibil bineinteles!

Share this post


Link to post

Din 2005 pana cum cred ca le-a vandut de vreo 10 ori... Mai cititi si voi data postarilor, nu toata lumea scrie ieri...

Share this post


Link to post

Revin, mai exista vreun magazin in Bucuresti sau in tara, care sa aiba bandouri laterale Matiz??

Share this post


Link to post
Revin, mai exista vreun magazin in Bucuresti sau in tara, care sa aiba bandouri laterale Matiz??

 

In principiu se pare ca nu mai sunt. Eu le-am luat de la Nicu Barbu acum doi ani iar acum o luna am vorbit cu domnia sa si mi-a spus ca nu mai aduc dar in schimb ca pot incerca sa gasesc la accesorii-auto.ro ... ma rog, nu sunt sigur, :mda: dar era ceva cu "accesorii".

 

Bafta!

Edited by roberth

Share this post


Link to post

A vazut cineva de vanzare pe vreun site bandouri originale pentru matiz(cele de matiz II)?

Share this post


Link to post

Eu am luat pentru espero de la king campione. Probabil au si de matiz. Google it, au site-ul varza dar au un numar de telefon la care te poti interesa.

Share this post


Link to post

Am vazut si tare am oftat ca eu nu am banda de cauciuc pe portiere. Nu stiu de ce dar schimba cum arata masina.

tocmai de asta vreau sa va intreb (cei care si-au pus) de unde au cumparat / ce grosime / ce lungime si modalitati de prindere (gauri in portiera / autoadeziv (de care) / etc

 

:)

 

INCA nu e gata sa apara la masina mea . mai dureaza putin :D

Share this post


Link to post
Am vazut si tare am oftat ca eu nu am banda de cauciuc pe portiere. Nu stiu de ce dar schimba cum arata masina.

tocmai de asta vreau sa va intreb (cei care si-au pus) de unde au cumparat / ce grosime / ce lungime si modalitati de prindere (gauri in portiera / autoadeziv (de care) / etc

 

:)

 

INCA nu e gata sa apara la masina mea . mai dureaza putin :D

___________________________________________________

 

poti fi mai explicit? ce banda de cauciuc?

Share this post


Link to post

salut, este vorba de bandouri si eu am luat asa ceva de la The Mircea..il gasesti pe forum la sectiunea Bursa vinde tot felul de lucruri pt auto...ca sistem de prindere au banda autoadeziva...bafta

Share this post


Link to post
salut, este vorba de bandouri si eu am luat asa ceva de la The Mircea..il gasesti pe forum la sectiunea Bursa vinde tot felul de lucruri pt auto...ca sistem de prindere au banda autoadeziva...bafta

________________

 

mersi de sfat! sa ma interesez si eu ... poate gasesc...

Share this post


Link to post

bandouri sau cum le zice. banda de cauciuc pe portiere :) ) care cand deschide cineva portiera si te loveste sa se opreasca in banda de cauciuc nu in vopseaua de pe portiera :D

 

nu stiu chiar toti termenii :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...