Jump to content
Sign in to follow this  
DomnulRobert

Kalosi Loviti..

Recommended Posts

Acolo se scriu DOAR piesele inlocuite pe garantie. O reparatie de caroserie nu intra in aceasta categorie.

Share this post


Link to post

Se poate, dar daca numa insel la revizii ar trebui inspectata si caroseria si notat defectele observate...nu am acuma cartea tehnica...deci ma abtin!

Share this post


Link to post

Subscriu şi eu la flexibilitatea bărilor de protecţie. Chiar a doua zi după ce am luat-o, nefiind încă obişnuit cu dimensiunile, am dat cu spatele fără să mă uit prea bine şi am intrat într-o altă maşină. Nicio daună, nicio zgârietură, doar o pată milimetrică de vopsea luată de pe cealaltă maşină, pată care a ieşit cu DecaFlash.

 

De fapt dacă vă împingeţi uşor cu genunchiul în bara spate o să constataţi că se lasă şi revine la loc. :thumbl:

Edited by ChevySan

Share this post


Link to post

Eu n-am avut acelaşi noroc. La vreo lună după ce am cumpărat-o, am mers la spălătorie şi acolo am avut o surpriză neplăcută. Colţul din stânga al barei din spate "raşchetat" de vreun deştept prin vreo parcare. Rezultatul? Bara uşor înfundată (1-2 mm) pe o suprafaţă de aprox. 2x3 cm şi câteva zgârieturi superficiale, pe o suprafaţă cam de mărimea unei palme. Am lăsat-o aşa, zona respectivă fiind cel mai adesea murdară de la drum. Acum aştept un alt deştept, mai hotărât ca primul, ca să merite deranjul până la service :mrgreen: (sper să nu apară vreodată...).

Edited by rzvpopa

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...