Jump to content
Sign in to follow this  
aqua

Parcare Pazita

Recommended Posts

prin 20 iulie merg in capitala la examene de admitere cu fica mea si voi sta vreo 2 saptamini la o cunostinta a soacrei mele care sta in zona berceni -spital 9 , as dori sa caut o parcare pazita in zona respectiva deoarece vreau sa ramin cu masina intreaga cind plec sau ce sfat imi dati cei care stau in bucuresti. mentionez ca deplasarile prin buc. am sa le fac fara masina ci cu mijloace de transport in comun - -astept oferte. -

Share this post


Link to post

Pe sos. Berceni este un OMV poate acolo, poti vorbi. Sau chiar in curte spitalului.Dar sa nu se ia...

Eu unul as veni cu trenul in aceste conditii.

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

1st: daca n-ai vreun bmw nou nu-ti face probleme.

2nd: eu stau in zona aia (spital 9, aparatorii patriei). daca vrei o poti lasa la mine in garaj - stau la curte. Dar cat stai omule, 1 an sau 2?

Share this post


Link to post

stau cam 10 zile si nu am nevoie neaparat de garaj ci chiar si numai o curte . eu merg la o adresa undeva pe str. moldovita iar examenul este la acad. de politie si nu stiu cit de rentabil sau de greu este acest traseu intre cele doua locatii !

Share this post


Link to post

La alx e cel mai bine. Dar nici zona moldovita nu e chiar rea.Cred ca nu trebuie sa-ti faci probleme din cauza asta.Traseul intre berceni si academie este bine sa-l faci cu masina.Taxiul in nici un caz.

Share this post


Link to post

sincer sa fiu mi-e teama sa o las undeva in parcare mai ales pe timp de noapte ., nu e o masina extra , are 10 ani dar e cumparata cu bani munciti si stiu caci masinile cu nr de alte loc. sint cele mai vizate de catre hoti .

Share this post


Link to post

Ai casetofonul fix? Sau se poate scoate, ca daca da, altceva nu prea ar avea ce sa-i tenteze... Eu imi tineam masina in fata blocului pe Metalurgiei (in zona) si nu am avut nici-o problema vreo 5 ani...

Share this post


Link to post

bafta ficei tale..

academia de politie este dupa baneasa( undeva langa padure si in mare ai cu ce ajunge acolo, sant masini 9 expresul care merge la otopeni de undeva de la unirii sau mai multe masini de la casa presei libere, altfel ai cam de strabatut orasul cu masina si cred ca mai mult te enervezi, dar daca te obisnuiesti cu traficul, mai ales ca ai de ajuns dimineata, ... ai de ales..

Share this post


Link to post

daca ajung sa deschida usa pai fura nu numai un simplu cas . tank ci toata masina . am avut parte de aceasta surpriza chiar din fata blocului unde stau , dar atunci aveam o dacie care avea 4 ani ,a fost o patanie interesanta de povestit.

Share this post


Link to post

Cine sa fure domne o masina de 10 ani??? Daciile se furau ca se vindeau piesele rapid dar la altele stai linistit ca nu se atinge nimeni de ea. Dar daca chiar vrei, sa-mi dai un pm si iti dau nr de tel si ma suni si o lasi la mine...

Share this post


Link to post

Hai mai ca nu-i draku chiar asa de negru! Esti totusi in Bucuresti, nu in Bagdad.

Nu lasi nimic de valoare la vedere, scoti casetofonul, pui un parasolar peste boxe... asa ca si cind ar fi cazut de pe geam... si n-o sa ai probleme. Sunt o groaza de masini din provincie in Bucuresti, ce naiba...

Casco ai?

 

Pe de alta parte, n-ar fi rau sa iei in considerare oferta lui Alx. Macar asa o sa dormi mai linistit.

 

Si pe de alta parte... traseul pe care o sa-l ai tu de facut e nasol rau, daca-l faci cu transportul in comun. Tre' sa schimbi o groaza de autobuze si tramvaie. Iar acolo, pe linga caldura infernala, mai tre sa te feresti si de hotii de buzunare. Ma rog, ar mai fi si metroul. Mai bine iei pe un bucurestean cu tine prima oara si mergi linistit cu masina ta.

Bafta la examene!

 

PS. Daca sunt prin tara la vremea aia, te ajut cu placere!

Share this post


Link to post

Si eu pot sa te ajut ca lucrez relativ la iesirea din Buc pe DN1... Dar eu merg cu Metroul de obicei... vedem noi...

Share this post


Link to post

nu e > :) atat de negru precum pare... Eu "stau" (cu viza de flotant :D ) in Bucuresti de ceva anisori, iar masina e cu nr. de C-ta. De 4 ani nu am avut nici un incident. Nici o zgarietura pe masina, nici o pocnitura in trafic, nimic. Daca stai in "banca ta" nu are nimeni minic cu tine. Daca nu parchezi pe locul altuia, daca lasi masina numai in parcari amenajate (cu plata), nu treci pe ROSU, cum se practica din ce in ce mai mult prin Buc. nu o sa ai probleme. La Cielo nu atenteaza nimeni la Tank-uri...sunt prea bine prinse si nu sunt de valoare. Cielo nu se deschide lafel de usor ca o Berlina; si mai e stiut ca majoritatea au alarme. Din Zona Spitalul 9 pana la Academia de politie cred ca sunt mai mult de 15 km... spre 20 ... Eu m-as mai gandi daca as merge cu transportul in comun sau cu propria masina.. singura zona cu circulatie intensa, pe care nu prea ai cum sa o eviti ar fi OBOR... Ai avea ca varianta ocolitoare prin spate (Ziduri Mosi) si dupa aceea pe Colentina - Lacul Tei (scapi de Stefan Cel Mare) - Barbu Vacarescu si ai cam iesit in DN1. Alta solutie si mai confortabila ar fi... Acelasi traseu pana pe Colentina, dupa care Sos. Petricani, Pipera si ajungi direct la Academie. (aici ai nevoie de putintel noroc sa nu prinzi una bucata bariera :D , dar varianta aceasta e mult mai rapida si traficul este o.ca. ) Cu masina se poate ajunge in cca 25 - 30 min, mai ales ca in zilele cu examene e bine ca la 7:30 sa fii acolo, deci la dus, trafic super decent (pana la 7:20 e o.ca. in Bucuresti traficul)!!! Ore de evitat ar fi: 8 - 10:30 si 15-19

Share this post


Link to post

Pana l urma a luat fata la Academie? Cum s-a inchaiat povestea?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...