Jump to content
Sign in to follow this  
dinoc

Aer Conditionat Automat Controler - Nubira

Recommended Posts

Salut,

 

Ma uitam prin manualul Nubirei si-am vazut ca ar exista pe langa AC manual si "AC automat" - (climatronic ) - are careva din voi asa ceva pe masina ?

Oare se poate achiziona de pe undeva (de pe afara) si oare poate inlcoui cel manual ? :D

 

/dinoc

Share this post


Link to post

Eu nu am si nici nu-mi doresc. Chiar ma mir ca exista asa ceva pe Nubira.

 

Oare se poate achiziona de pe undeva (de pe afara) si oare poate inlcoui cel manual ?

 

La noi in tara sigur nu o sa gasesti. Ai putea sa cumperi din afara sistemul intreg si dupa aia sa dai de un mecanic nebun la cap sa ti-l adapteze pe masina ta. Costa foaaaaarte multi bani ceea ce vrei tu si nu merita zic eu. [-X

Share this post


Link to post

E chiar asa greu sa apesi un buton de AC sau sa invarti de cel de la sursa? :) )

Share this post


Link to post

pai eu ma gandeam ca n-ai nevoie de intreg sistemul - ai nevoie doar de controlerul acela automat care l-ar inlocui pe cel manual (ca si cum ai inlocui un casetofon la masina) - ma rog nu ma pricep dar asa imi imaginez eu c-ar trebui sa fie ... - iar asta n-ar trebui sa fie asa scump - ma uitam pe ebay si pt alte masini un astfel de controler il gaseai pana in 100 $

 

pt 'ovi_jer" - dom'le vreau fitze - intzelegi :) - serios acu - mi-a dat prin cap sa vad daca se poate (si daca da la bani rezonabili...)

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

E si mai ieftin dar mai trebuie si tot blocul aerotermei cu toate motorasele bypass pentru ca la climatronic actionarea clapetelor este electronica cu aceste motorase iar la manual este vacumatica.

Share this post


Link to post

Te referi la clapetele care directioneaza aerul sus/jos/prabriz ... ?

Share this post


Link to post

Da, de toate este vorba inclusiv recircularea si clapeta aer/cald.

Share this post


Link to post

mda .. okay, m-am linistit atunci :) !

 

merci ovi

Share this post


Link to post

Eu am vazut asa ceva, montat de un dealer Daewoo din Romania, cu tot cu manopera este undeva intre 3-400 euro, arata ca cel din manual, o sa ma interesez exact cat si unde si va anunt,

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...