Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Despre calculatoare

Recommended Posts

La pariu ca cardul virgula e sdHC si cititorul de carduri "vede" doar SD?

 

Din ce-am citit pe net, Canon Powershot 480A foloseste SD card.

Share this post


Link to post
Din ce-am citit pe net, Canon Powershot 480A foloseste SD card.

Sorry.Va lamuresc diseara.Nici io nu m-am uitat la asta.

Share this post


Link to post

No, shit- chiar nu foloseste sdHC? http://www.pcgarage.ro/aparate-foto-digita...ekly_newsletter

Si cardul, daca e luat nou, e musai sdhc, ca nu se mai gasesc SD-uri normale de 4 gb (abia se mai gassc pana in 2 gb). Asa ca acel cititor de carduri NU ai la ce-l utiliza pentru cardul camerei. Stiu din proprie experienta. DEC: cititoarele mai vechi NU merg cu sdHC.

LE: Ionut, nu vrei un incarcator (daca nu ai, fireste) pentru acumulatorii de la camera?

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post
No, shit- chiar nu foloseste sdHC? http://www.pcgarage.ro/aparate-foto-digita...ekly_newsletter

Si cardul, daca e luat nou, e musai sdhc, ca nu se mai gasesc SD-uri normale de 4 gb (abia se mai gassc pana in 2 gb). Asa ca acel cititor de carduri NU ai la ce-l utiliza pentru cardul camerei. Stiu din proprie experienta. DEC: cititoarele mai vechi NU merg cu sdHC.

LE: Ionut, nu vrei un incarcator (daca nu ai, fireste) pentru acumulatorii de la camera?

Drace, scrie la bursa :D Nu e camera mea, e a cumnatului meu.Sa-si bata el capu cu ea.Ma intereseaza sa o folosesc si eu insa , si sa stochez pozele mele la mine in calc :D Cardu ala de-l are cre ca e sdhc...parca avea prea multe litere...da" va lamuresc disear..

Share this post


Link to post
Cardu ala de-l are cre ca e sdhc...

Sa fii sigur ca e sdhc. Stiu eu ce spun.

 

LE: nu am vazut nimic la Bursa.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Citeste manualul camerei.Te uiti la setari la modul de conectare a camerei cu pc-ul.

Share this post


Link to post

Cum salvez un fisier din autocad , in ce format sau ceva , in asa fel incat sa poata fi printat , dar sa nu poata fi modificat?il fac .pdf sau ce?

Share this post


Link to post

Vezi ce optiuni ai la export.

*.jpeg de exemplu.

Share this post


Link to post
Vezi ce optiuni ai la export.

*.jpeg de exemplu.

.bmp , fara rezolutie prea buna.. :(

Share this post


Link to post

Cauta cuteftp pe google, instaleaza si imprima direct in PDF!

Share this post


Link to post
Cauta cuteftp pe google, instaleaza si imprima direct in PDF!

Ce treaba are CuteFTP cu PDF ? Imprimanta virtuala -> PDF.

Share this post


Link to post

CutePDF, pardon. E o imprimanta virtuala. :)

Share this post


Link to post
Cum salvez un fisier din autocad , in ce format sau ceva , in asa fel incat sa poata fi printat , dar sa nu poata fi modificat?il fac .pdf sau ce?

 

Fa-l pdf care poti sa-l protejezi pt incepatori si gata :)

sau o poza gen jpg, bmp etc dar ies fisiere mari...daca trebuie printat pe format mare...

pdf ul e cel mai bun oricum nu mai ajunge cu el in autocad decit la nivel de linii si atit...

 

Ver mai noi de autocad au inclus driver de pdf :)

Share this post


Link to post
Din ce-am citit pe net, Canon Powershot 480A foloseste SD card.

SD si SDhC. Cititoru de carduri din calculator nu vede sdhc.Deci cu cardu am lamurit-o.

Share this post


Link to post

Eu ti-am zis, da' tu nu: Batman, Batman... :shocking:

Share this post


Link to post
Eu ti-am zis, da' tu nu: Batman, Batman... :shocking:

Batman batman :P DA' cu camera cum fac?

Share this post


Link to post

Cel mai simplu- o vizita inapoi la magazinul de unde a fost cumparata. Sau citit cu atentie manualul si vazut ce nu e in regula. Ai incercat si pe alt pc?

Share this post


Link to post
Cel mai simplu- o vizita inapoi la magazinul de unde a fost cumparata. Sau citit cu atentie manualul si vazut ce nu e in regula. Ai incercat si pe alt pc?

Pe alt pc merge.Cre ca reinstalez xp-u.

Share this post


Link to post

Din Control Panel / Scanners and Camera ai incercat sa dai un refresh sau un add device?

 

Eu acum scriu de pe un laptop cu vista... mi-e lene sa ma uit pe celalalt cu XP dar parca si XP-ul are ceva similar.

 

Also, in Device Manager sterge device-ul (il selectezi si dai DEL) si da un refresh (click dreapta pe "computer" in device manager si o sa-ti apara "Scan for hardware changes"). O sa-ti reinstaleze driverul.

 

Incearca ambele variante. Reinstalarea OS-ului e ultima varianta intotdeauna, parerea mea. :)

Edited by Elfu

Share this post


Link to post

Este canicula si pentru a face fata s-au inventat si ventilatoarele alimetate USB cu text sau jocuri de lumini. Basca lui de IT :) )

post-2099-1248476146_thumb.jpg

post-2099-1248476156_thumb.jpg

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Asta-i reclama mascata la sony... =))

 

De curiozitate, un core2duo 7200 de la intel- cam la ce temperatura ar trebui sa stea cand, spre exemplu, randeaza un fisier video de cativa gb?

Share this post


Link to post

Interesanta ideea, unde pot gasi un asfel de ventilator?

Share this post


Link to post
Interesanta ideea, unde pot gasi un asfel de ventilator?

 

Nu stiu daca a aparut inca la noi nu am vazut, l-am gasit la magazinele de IT din Viena. Mi s-a parut ceva glumet pe care sa dau cativa marunti (8E) in vreme ce admiram electronicele de acolo.

 

LE USBMania

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...