Jump to content

Recommended Posts

AB, la ce te referi ca nu pricep ? Cce chestie patratoasa vezi tu acolo ?

Daca cumva la bullbarr-uri atunci te contrazic si-ti spun ca arata f. bine pe Kalos hatchback ... am vazut masina live.

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Nu-i nevoie sa ma contrazici. E suficient sa-ti spui parerea.

Eu nu am avut alta sursa de inspiratie decat pozele de pe situl ala flash-uit indicat ceva mai sus si mi-am exprimat parerea (da, referitor la sa le zicem "bullbar"-uri).

Share this post


Link to post

Pai chiar asa se si numesc, bullbarr-uri. Si nu te mai ataca asa, contrazicerea era tot o parere, ok ? :)

Share this post


Link to post

Atunci e clar, e altceva!

Eu stiam de "bullbar". Acum am priceput: deci asta de mai sus e o varianta mai rr-ita, speciala pentru Kalosi (si in consecinta foarte asortata).

 

P.S. Keep cool, cine s-a atacat? Nu-s nici samurai , nici kamikaze :D

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Ce ziceţi de noul Kalos?

 

 

 

Sau puţin tuning?

 

 

Edited by valiman

Share this post


Link to post

Pai primele poze alea cu Kalosu, nu cred ca-s tocmai noi - daca nu ma insel - era vorba de un prototip facut de Daewoo cu ceva ani in urma.

 

Pozele galbene cred ca sunt de la un alt protoptip (nu stiu daca a ajuns masina de serie vreodata sau macar cineva sa fabrice boody-kit-ul) - Kalos Extreme - sau sunt doar facute pe calculator.

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Scuze, eu abia acum le-am descoperit.

Toate cele bune.

Share this post


Link to post

Eu acum le vad prima data iar primele (cu masina gri) sunt superbe, o masina absolut deosebita care ar fi sarit in ochi prin calitatea detaliilor si liniile frumoase ale caroseriei.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Da, acela este prototipul.

Share this post


Link to post

uitati un kalos tunat...

chitul (proaguri+ eleroane) o fi facut special pentru kalos ? sau e adaptat... :-?

post-851-1132361737_thumb.jpg

post-851-1132361794_thumb.jpg

post-851-1132361813_thumb.jpg

post-851-1132361826_thumb.jpg

Share this post


Link to post

E custom... nu am mai vazut un body-kit asa!

Edited by ASIMO

Share this post


Link to post

Eu zic ca e de la altceva. Sunt o sumedenie de "linii" care nu se potrivesc cum trebuie (de exemplu "urechea" de la partea din spate a pragului e considerabil mai ingusta decat partea de caroserie dintre usa si pasajul rotii, prizele de aer de pe fata sunt de o forma "frontala" care nu se asorteaza si nici macar nu sunt aliniate cumva cu proiectoarele).

In plus, nici nu cred ca sunt din acelasi kit. Nu vad elementele "comune" de design. Fiecare piesa e cu legea ei.

Sau am eu un ochi... rautacios?

Share this post


Link to post

Unde se pot gasi cotiera ala Satori sau ceva de genu' pt ca dady ma inebuneste ca si lui ii trebuie? Eh vrea sa conduca ca boierii :)

 

Cea din targ nu cred ca arata frumus trebuie ceva mai "decent" care sa dea bine si sa se armonizeze cu restul masini.

 

Ps: Si sa nu necesite adaptari/schimbari radicale.

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

La GTT au niste cotiere super, dar si la superpret: peste 400 RON.

Dar asta am vazut in Bucuresti.

Sato a dat comanda pe afara la vremea aia.

Share this post


Link to post

Puteti incerca la autodaewoo. Ca sa nu va mai stresati, va puteti duce la GTT. Altfel, aplicati solutia mea, iesiti putin mai ieftin, dar dureaza.

Share this post


Link to post

La autodaewoo nu mai sunt.

 

Am scris la Rider Auto din ungaria astept raspunsul lor. Totusi as vrea sa gasesc undeva in tara. Da' nu stiu unde :(

Share this post


Link to post

S-ar putea sa gasesti aici din ce-am vorbit cu ei aveau o multime de elemente de tuning pt kalos de la bandouri laterale, filme de schimbat culoarea luminilor de bord, si altele ... cica originale din Coreea.

Share this post


Link to post
La autodaewoo nu mai sunt.

 

Am scris la Rider Auto din ungaria astept raspunsul lor. Totusi as vrea sa gasesc undeva in tara. Da' nu stiu unde :(

 

Suna la numarul asta 0259/419.948 si spune-i ca te intereseaza o cotiera de Kalos. Cand am intrebat eu aveau si mi-o puteau da in aceeasi zi dar n-am avut bani :( . Initial au vrut sa-mi traga teapa si mi-au zis ca e 2.800.000 dar cand le-am zis ca o pot lua la 2.300.000 au intors-o si au zis ca atata e si la ei.

Share this post


Link to post

Ehhh am comandat cotiera de la Szatuna din Ungaria este special pentru Kalos (trebuie montat cu patru suruburi pe care se pune o masca de cauciuc). Cotiera a sosit a doua zi. Pretul total (adica ramburs, ca de taxe de transport s-a ocupat partenerii lor din tara) a fost 220 ron.

 

Arata asa sau asa sau asa! :P

 

Astept Craciunu' sper sa-i placa la batranu'! (rima involuntara)

Share this post


Link to post

Esti sigur ca asa arata? :)

Share this post


Link to post

Da! O am in casa deocamdata ascunsa :D Are reglaj pe inaltime si fata-spate.

Share this post


Link to post

@Satori a ta asa este? Mi se pare ca e cam goala pe interior :D ...

Share this post


Link to post

este identica cu cea luata de mine de la nicubarbu (autodaewoo).

o sa vezi ca e putin mai inalta decat ti-ai dori dar te obisnuiesti.

Share this post


Link to post

@Hawkeye: Daca ai o poza cu (,) cotiera montata o postezi pls...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...