Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

Probleme Comanda Ventilatie

Recommended Posts

Repet: desfa aparatoarea si trece voletul manual pe pozitia cald, dureaza 5 min. Nu cumpara alt bloc pana nu verifici daca camasa cablului este corect fixata , cu clema, pe caroserie.

Share this post


Link to post

Comanda ventilatie de espero NU este la fel ca cea de cielo.Daca nu reusesti s-o repari,cauta la bursa ca s-ar putea s-o gasesti mai ieftin.

Share this post


Link to post

Domnilor, mersi pentru sfaturi. Am trecut-o pe cald, manual. Cand vremea va fi mai prietenoasa, voi demonta blocul respectiv sa vad ce-i acolo.

 

Comanda ventilatie de espero NU este la fel ca cea de cielo.Daca nu reusesti s-o repari,cauta la bursa ca s-ar putea s-o gasesti mai ieftin.

 

Care bursa, unde?

Edited by molioa

Share this post


Link to post

La mine la Espero merge setarea picioare, parbriz, etc etc. In schimb, de ceva vreme, nu merge viteza 4 a ventilatorului. Adica merge 1, 2, 3, iar la 4 in loc sa mearga si mai tare, se opreste de tot.

Sa fie vreo siguranta, vreun fir desprins sau vreun contact imperfect? Si pe unde am acces la "butonul" cu pricina?

Share this post


Link to post

Releul, pentru treapta patru.

Share this post


Link to post

Si pe unde am acces la "butonul" cu pricina?

 

In tabloul de sigurante gasesti releul problematic..

Share this post


Link to post

Salut,

 

Am si eu o daewoo nubira 2 as vrea sa va treb cate ceva:

De ce cand selectez partea albastra pentru a baga aer rece(aerul de afara), imi baga aer cald?

In bord mie nu imi apar luminile martor pt centura, check si altele. Au sigurante separat sau sunt arse becurile?

Share this post


Link to post

Sau a lucrat un meserias, sau cineva le-a scos intentionat firele..

Fu trosnita masina?

Share this post


Link to post

Nu stiu eu am masina de 1 an ala mia zis ca nu a fost lovita...

Share this post


Link to post

Ma ajuta si pe mine cineva please...??

Share this post


Link to post

De ce cand selectez partea albastra pentru a baga aer rece(aerul de afara), imi baga aer cald?

In bord mie nu imi apar luminile martor pt centura, check si altele. Au sigurante separat sau sunt arse becurile?

Nu prea poti fi ajutat, masina ta nu are o problema punctuala ci o gramada. Iar cauzele pot fi multiple. Daca ai oarece indeminare poti incerca urmatoarele:

1. Demonteaza modulul de climatizare. Dupa descriere, fie a iesit cablul de comanda din modul, fie este deteriorat. Se decide in functie de ce se gaseste la fata locului. Posibil chiar si modulul de climatizare sa aiba buba.

2. Demonteaza bordul si verifica beculetele. Daca este cum presupune Tommy, posibil sa nu ai acele beculete. Daca nu, posibil sa fie arse (totusi, cam mare coincidenta sa fie toate arse ...). Altfel, trebuie sa gasesti o problema electrica. Cel mai bine, pentru asta, ar fi sa ajungi la un electrician priceput la masini Daewoo.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...