Jump to content
Sign in to follow this  
George_Paraschiv

Ceasuri de bord blocate Lacetti

Recommended Posts

Salutare, am întâmpinat următoarea situație : după oprirea motorului, indicatoarele ceasurilor de bord rămân blocate , dispare afișajul kilometrajului.Ca sa coboare definitiv trebuie sa pun contactul ai să îl iau imediat ce au coborât. Toată situația a apărut după ce am scos becul care luminează in portbagaj deoarece aveam martorul portbagaj deschis aprins in permanență - probabil contact imperfect. A mai plătit cineva așa ? Aveți o soluție pentru rezolvarea acestei probleme ?

Recomandati sa scot borna peste noapte ?

Mulțumesc.

 

IMG-20221125-WA0003.jpeg

Edited by George_Paraschiv

Share this post


Link to post
2 hours ago, George_Paraschiv said:

Salutare, am întâmpinat următoarea situație : după oprirea motorului, indicatoarele ceasurilor de bord rămân blocate , dispare afișajul kilometrajului.Ca sa coboare definitiv trebuie sa pun contactul ai să îl iau imediat ce au coborât. Toată situația a apărut după ce am scos becul care luminează in portbagaj deoarece aveam martorul portbagaj deschis aprins in permanență - probabil contact imperfect. A mai plătit cineva așa ? Aveți o soluție pentru rezolvarea acestei probleme ?

Recomandati sa scot borna peste noapte ?

Mulțumesc.

 

IMG-20221125-WA0003.jpeg

S-ar rezolvat între timp, am înlocuit o siguranță de 15 A din compartimentul motor. Ciudat că închiderea centralizata și deschiderea portbagajului din telecomanda era funcțională. Nu mergea sa deschid portbagajul din butonul de pe ușă.

Screenshot_20221125-204842.png

Share this post


Link to post

Am mai intalnit si eu comportamente ciudate la arderea unei sigurante pe care scria ceva dar alimenta si cu totul altceva. E un design un pic mai "economic" pe partea electrica.

Multumim ca ne-ai spus si rezolvarea!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...