Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

De bine despre service-uri (sau de rau)

Recommended Posts

RĂDĂCINI S.R.L., care are 5 service-uri în Bucuresti.

 

Unul din ele este ARIANE (de pe Calea PLEVNEI).

 

Are cineva idee daca e un service Ok?

Share this post


Link to post

Radacini Ferdinand - mofturosi baietsii, nu ti-i recomand

Radacini Plevnei - incarca factura la manopera timp (asta cred ca e Ariane)

 

Ramin la Euroservice, parerea mea...

Share this post


Link to post
Radacini Plevnei - incarca factura la manopera timp (asta cred ca e Ariane)

Pe Plevnei sint 2 de Radacini unu linga benzinaria Shell si altul un pic mai in spate (dinspre centru).

Share this post


Link to post
Radacini Plevnei - incarca factura la manopera timp (asta cred ca e Ariane)

Pe Plevnei sint 2 de Radacini unu linga benzinaria Shell si altul un pic mai in spate (dinspre centru).

 

Mda, eu vorbesc de primul service, cum vii dinspre SMC spre Carrefour

Share this post


Link to post

Ca sa nu mai deschid inutil alt thread, stie cineva un service Daewoo sau care se pricep si la Daewoo seriosi, si care nici nu sint nesimtiti la manopera? suna utopic, dar trag si eu speranta ca nu e asa.

 

Am de revizuit frine (schimbat si lichid, care e original...probabil si placute si saboti), de asemenea probabil cablu ambreiaj care scirtiie si merge cam greu de la un timp, curea distributie si alternator, poate vreun reglaj culbutori (i-am facut o singura data, cind avea masina cam un an, acu are cinci jumate, are rost ?)

 

As prefera sa nu imi pomeniti de Radacini...

 

Thx

Share this post


Link to post

Am auzit numai lucruri bune despre Euroservice intr-adevar, dar au preturi mari... :( din pacate nu stau prea bine cu finantele...am sunat si mi-au spus 8 E fara TVA manopera, adica vreo 390k cu totul !! Prefer aia cu sub 300k, cum am inteles pe aici pe forum ca sint in general preturile...

 

City Center va spune ceva? De astia ce stiti?

Share this post


Link to post

City Center sunt la fel de buni ca si Euroservice dar nu cred ca au preturile mult mai mici...incearca, vezi ce-ti zic

 

 

City Center I Dorobanti

Calea Dorobanti nr. 31-33

Sect 1, Bucuresti

Tel/fax: 021 212 27 01

021 210 36 76

Share this post


Link to post

Ce sa zic, suna ceva mai bine, au 262k fara TVA, deci vreo 312k cu totul. And we have a winner!!! :|

 

Thx a lot pt ajutor.

Share this post


Link to post

La City si-a facut un prieten Espero dupa ce l-a pocnit la aripa, si a iesit bine, a fost incantat!

Share this post


Link to post

cred ca o sa renunt la culbutori, ca nu arde, speram sa ies pina in 200$, sa pot sa iau si 2 gume...dar nu cred, daca brusli zice prinalt topic cum ca 3mil numai curelele si niste filtre..care filtre banuiesc ca nu poate sa coste too much...asta e viata...

Share this post


Link to post

Vreau sa schimb ambreiajul in service-ul City Center !

Cine a mai fost acolo si cu ce impresii a plecat ? ( in afara de opinia de mai sus ! )

Mecanici "educati" de vreun forumist ? Asa e cea mai importanta parte: un nume de meseriash si o recomandare !

Dau shpaga, nu va fac de ras !

 

Multumesc de pe acum ! :veneratie:

Share this post


Link to post
Ce sa zic, suna ceva mai bine, au 262k fara TVA, deci vreo 312k cu totul. And we have a winner!!! :|  

 

Thx a lot pt ajutor.

 

cati km ai? si de ce vrei sa umbli la culbutori???

Share this post


Link to post

am fost la ambele cu diverse accidente. sunt varza:

- incarca factura cu materiale si la manopera(ex montat/demontat proiectoare-nu am asa ceva)

 

- treaba neglijenta, lasa suruburi neprinse( bara era prinsa in 2 suruburi din 4, etc)

 

- opresc din piese

 

singurul lucru la care sunt buni e vopsitoria.

Share this post


Link to post

Aveti idee de service-ul RADACINI de la pasajul Marasesti?

(tinichigerie si vopsitorie) , tre sa-l duc pe TICOLOS cu Casco :(

Share this post


Link to post

Tocmai ce m-am intors de la ei! EXCELENT!!! O sa scriu mai multe la Piese CNE.

Share this post


Link to post

Contrar parerii mele de acum jumate de an pot spune ca sunt foarte multumit de service-ul Sebastian (cel de la brancoveanu - nu stiu daca strada este Nerva Traian). Ca argument: acum 1 an si 3 luni am schimbat la ei un cap de planetara. Dupa aceea am avut probleme cu bucsa de la caseta de directie am fost la un service no-name, mi-au schimbat bucsa aceea, zgomotul nu a disparut, si pt ca imi experase ITP-ul m-am vazut nevoit sa apelez tot la service-ul Sebastian de unde mi s-a spus ca trebuie schimbata caseta de directie. Dupa efectuarea schimbului tot avea un zgomot ciudat la roata fata dreapta, m-am intors la ei si au constatat ca era stricat capul acela de planetara si dupa ce au cautat juma de ora in arhiva sa vada daca lucrarea a fost facuta de ei mi-au facut o programare pt a-l schimba a doaua zi. Schimbul nu m-a costat intrucat reparatiile facute la ei cu piesele lor au garantie de 1,5 ani. Soo...mi-au creat o impresie buna,de prefesionisti iar pana la proba contrara il recomand cu toata placerea.

Share this post


Link to post

parere proasta: automec99 din pantelimon.

Share this post


Link to post

parere foarte proasta Radacini Ferdinand...desi e la 30 de metri de mine nu m-as mai duce nici legat

Share this post


Link to post

Parere foarte proasta: Aviacar ( pe undeva pe langa podu Constanta)

Cei mai prosti tinichigii posibil. Au lasat pete de grund pe usa de la Matiz dupa ce i-au indreptat si vopsit acoperisul si tapiteria inauntru e prinsa ca din ***. Vinilinul ala de pe plafon e cascat cu 2 cm mai mult decat ar trebui si se vede al dracului de urat.

Share this post


Link to post

TRANS-SERV Piatra Neamt:

 

in general- nunisoara.

daca intra CRAIOVA pe fir- treburile merg kiar biiine!

ramane de vazut daca se rez ceva cu telescoapele de hayon...

Share this post


Link to post

parere proasta...radacini mall

parere foarte buna...Autonet Giulesti...niste tatici

Share this post


Link to post

parere f proasta: radacini mall- niste idioti

 

parere bunicica radacini plevnei-arian - super tari in vopsitorie, dar cam neglijenti (uita suruburi)

Share this post


Link to post

Parere proasta Radacini Militari - la revizia de 1000 km - celui dinaintea mea i-au pus naspa filtrul de ulei (fara garnitura) si cind i-au dat drumul la motor i-a curs aproape tot uleiul. Nici n-au observat, era ala sa plece asa, noroc ca m-am dus eu dupa el si i-am zis sa opreasca motorul.

 

Parere foarte proasta Radacini Plevnei - Ariane - revizia de 15.000 - mi-au schimbat bujiile desi nu era timpul, au incercat sa-mi schimbe placutzele zicindu-mi ca-s duse, nu i-am lasat si am si acum aceleasi placutze si dublul km-lor si-s abia la jumate!!! In plus lasa impresia de neprofesionisti si au facut figuri la uleiul meu.

 

Parere buna spre super - Autonet Giulesti - toate celelalte revizii plus nitica vopsitorie, schimbarea unei bascule si o geometrie - intotdeauna prompti, fara figuri la uleiul meu, lucrat curat si cu placere, atenti la detalii, n-am descoperit "dude" in urma lor, nu mi-a lipsit nimic de la masina, nu asteapta spaga si incearca sa te multumeasca.

 

Astea-s singurele pe unde m-am dus.

Aaaa, plus Radacini Gara de Nord - numai pt lucrari la partea electrica Pe partea mecanica nu stiu.

Share this post


Link to post

Parere FOARTE FOARTE PROSTA AUTO CENTER “VENEREI”

Lucrat prost tinichigerie, usa stinga nu se mai inchide bine si ploua in masina. Ridicat din balamele cu hirtie. Datorita faptului ca freca mi-a ruginit o parte din prag.

- capota nu se inchide bine

- Bara fatza prinsa cish

- Scos piese de pe masina+Umblat la motor (fara sa fie nevoie) (probabil si d'acolo au scos)

- inlocuit lamapa ceatza buna cu una defecta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...