Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

De bine despre service-uri (sau de rau)

Recommended Posts

Da, dar noi estem vigilentes agerus :) ) si nu cadem noi in capcane dintr-astea... in mod normal :(

Oricum, vedeti voi... din pacate intotdeauna se gasesc alti "meseriasi" care sa le ia locul astora...

Share this post


Link to post

Locul se va transforma in vreo 3 ani (cica) intr-un complex hotelier. Pacat de locul acela bun. Au fost si mult mecanici buni acolo, ca " ne intelegem noi" este si din cauza managementului defectuos care a dus si la o (foarte) proasta salarizare. Am apelat si eu acolo de cateva ori la "serviciile" unor mecanici. Eu multumit el multumit, firma la vale.

Share this post


Link to post
nu m-ar mira sa le ia de la tine, sa le puna in cutie si apoi unuia "de noi" ..

 

 

Fii sigur!

 

Am patit si eu aceeasi faza la un alt service, despre care am scris la vremea respectiva. Placutele aveau vreo 15-17000km... si mi-a zis ca sunt terminate si ca nu ma mai tin nici macar 5000. Le-am zis sa le lase acolo ca eu umblu cu frina de motor.

Iar placutele le-am schimbat acum vreo doua saptamani (acum am 36.oookm la bord). Si m-ar mai fi tinut lejer cel putin 10ooo da' eram pus pe schimbari.

Share this post


Link to post

Eu ma intreb daca o mai avea legatura Euroservice-ul de la unirii cu cel din Otopeni. Fiindca cel din Otopeni este al lui EIT (Euro Inter Trade) Forum Auto care sunt si importatorii lui Volvo. Iar acolo am fost si eu o data cu Cielo pt. a-mi curata injectoarele si mi-au parut in regula, plus ca mi-a placut show-rom-ul lui Volvo ! :P

Share this post


Link to post

spuneti-mi si mie cei de la Autonet au si analizor de gaz? pentru un cielor std cu gaz? si mester bun care sa stie sa regleze si sa depaneze instalatia de gaz? momentan eu imi fac garantia la grand garage din militari, si sunt destul de multumit dar poate exista un mester mai bun casa sa stie smecherii la reglaje, nu numai dupa datele comunicate de la craiova, cu care imi cam consuma.

multam

Share this post


Link to post
Eu ma intreb daca o mai avea legatura Euroservice-ul de la unirii cu cel din Otopeni. Fiindca cel din Otopeni este al lui EIT (Euro Inter Trade) Forum Auto care sunt si importatorii lui Volvo. Iar acolo am fost si eu o data cu Cielo pt. a-mi curata injectoarele si mi-au parut in regula, plus ca mi-a placut show-rom-ul lui Volvo ! :P

 

Au legatura. Sunt aceeasi patroni. Cred ca a fost lasat sa moara acest service pentru ca locul (locatia) este una din care poti scoate bani frumosi dintr-o alta afacere. Zona foarte buna, pacat sa consumi atata spatiu cu un service auto.

Share this post


Link to post

a mers un prieten la service-ul volvo de la otopeni cu un s80 (masina luata din germania, nu din romania), nu mai mergea telefonul.

 

s-au uitat in calculator, a aparut ca trebuie schimbat ceva la pompa de apa, (un service pack), l-au schimbat gratuit.

 

nu au putut repara tel pe loc, au zis ca trebuie facuta comanda o piesa.

a platit anticipat factura proforma inclusiv pe manopera, soft, tot.

 

cand a venit piesa, i-au reparat tel, i-au stricat navigator, si i-au mai cerut bani pt piesa initiala;

dupa un scandal monstru, au reparat totul (cu greu, datorita faptului ca se uitau ca maţa la calendar) fara a mai pretinde alti bani

 

in concluzie, este impus un standard de afara, dar aici tot romani lucră, cu mainile curate

Share this post


Link to post

si radacini romseki de la apaca si-a dat obstescul sfirsit s-a mutat citeva sute de metrii mai incolo, unde mai are doar citiva oameni

Share this post


Link to post

Aia de la unirea nu aveau treaba cu viata.

 

Cand umblam eu disperat sa comand o cheie cu imobilizator ajung la ei, pe mana unui bosorog. Individu imi spune ca imi da o cheie si ma trimite la niste baieti pe Lipscani sa imi faca o copie. Eu ii zic vreau cheie de matiz cu CIP si omu` meu foarte mandru imi atrage atentia ca e inginer si stie el.

 

Il mai intreb odata ce fac cu chipul si imi raspunde foarte convins ca o sa taiem cheia originala si lipim cipul pe noua cheie cu scotch.

 

Adica eu ma duc sa mai afc inca o cheie cu cip, si il imi spune sa fac o cheie bruta de 100 mii si sa tai cheia originala sa lipesc cipul pe cealalta.

 

L-am bagat in masa si am plecat.

Share this post


Link to post

te inseli. tocmai concurenta i-a facut pe astia sa dea faliment. nu e vorba de capra vecinului, ci de buna functionare a economiei de piata.

Share this post


Link to post

la hyundai e un service, la reno cateva, samd. crezi ca sunt prea multe?

Share this post


Link to post

Ahem... la Hyundai sunt doua in Bucuresti si se pare ca mai sunt in curs de autorizare si altele prin tara. Deja se pare ca la Pitesti e un service care are preturi de vreo trei ori mai mici decat cele din Bucuresti... asa ca stiu unde-mi fac urmatoarea revizie!

Share this post


Link to post

Acest service nu mai efectueaza reparatii / revizii in garantie pentru gama Daewoo.

Share this post


Link to post

Salutare la toata lumea.

 

Ieri am dus-o in City Center Dorobanti... cu ceva avarii...far drp, masca, radiator, aripa drp, spoiler fata, posibil si capota un pic shuie...

Mi s-a dat termen cam o saptamana.... :(

O sa revin cu informatii... sper sa fie bine...

Ceva referinte despre service? ca la mine e prima data cand o duc acolo...

Share this post


Link to post
Acest service nu mai efectueaza reparatii / revizii in garantie pentru gama Daewoo.

Este vorba despre Autonet?????????????Daca da,din ce surse stii?

Share this post


Link to post

Eu nu cred, acum cateva saptamani am rezolvat la Autonet o problema minora, pe garantie.

Share this post


Link to post
Este vorba despre Autonet?????????????Daca da,din ce surse stii?

nu este vorba de Autonet, relax. Postul respectiv era aiurea nici nu mai stiu despre ce service, era un topic nou deschis si a fost mutat aici.

Share this post


Link to post

Este vorba de service Radacini Negruzzi. Nu stiu din ce motive a fost mutat aici, mai ales ca, in contextul actual nu se mai intelegea nimic!

Share this post


Link to post

off topic. A fost mutat aici pentru ca ai deschis un topic nou, in conditiile in care exista un topic generic care include tot despre service-uri!

Share this post


Link to post

Imi cer scuze, dar intentia (utila, sper) a fost, sincer, de informare, plecand de la faptul ca exista un subiect similar - Euroservice Unirea. :osanale:

Share this post


Link to post

Azi am fost la Autonet pentru cateva reparatii , o aripa pe fata de vopsit, schimbat barile fata si spate,etc. Am fost placut impresionat de faptul ca au facut poze cu masina, km, radio, rezerva, etc.Sa vedem cum iese.

Edited by mugur

Share this post


Link to post
A fost cineva la service-ul Radacini de pe sos.Giurgiului?Ce parere aveti despre acest service?

 

Am fost eu si nu l-as recomanda nimanui !!! Am ramas cu un gust amar. Am fost de doua ori acolo si de fiecare data mi-am scos masina de la ei cu probleme. A oua oara nu am fost din prostie la ei ci pur si simplu speram ca imi vor remedia si problemele pe care mi le-au creeat atunci cand am mers prima data, dar nu a fost asa... M-am ales si cu altele in plus.

A.. si inca ceva ! Eu am mers la ei pentru niste reparatii , iar cand sa imi iau masina mi-au spus ca mai am de platit o reparatie suplimentara pe care eu nu am cerut-o dar pe care ei au facut-o fara sa imi ceara acordul. De fapt defectul consta intr-o siguranta arsa, iar ei m-au luat cu replici de genul "refacut cablaj spate + refacut cablaj sub placa bord + schimbat siguranta = 1,5 mil" Asta in contextul in care masina a functionat perfect pana cu o zi inainte sa o bag in service, cand am constatat ca mi s-a ars o siguranta, dar am zis ca o sa rezolv asta dupa ce o scot din service. Sa dai 1,5 milioane pentru schimbarea unei sigurante, mi se pare strigator la cer ! :spumelagura:

 

Mai pe scurt : Un Service de doi bani !!!

Share this post


Link to post

Esti tu sigur ca a fost siguranta de vina si nu cablajul care a fost schimbat?

Daca esti asa de priceput si stiai ce are masina de ce nu ai schimbat-o singur?

Nu crezi ca este posibil sa fi avut problema pe care ti-au spus-o ei si siguranta sa se fi ars de la o defectiune la cablaj?

Nu le iau apararea pt. ca este posibil sa fie asa cum zici tu, dar eu am avut un tico, acum am un cielo si doar acolo le-am reparat, fara probleme de genul asta.

Share this post


Link to post

Am luat masina de la Autonet si am fost foarte multumit.Pe langa faptul ca au facut poze la masina inainte sa o las in service, la plecare mi-au spalat si presurile si cred ca si in interior mi-au curatat-o ca parca era mai murdara , mi-au clatit si exteriorul , m-au sunat cand a fost gata.Tin sa mentionez ca si vopsitoria a iesit f. bine , fara diferente de nuanta, iar toata operatiunea a durat f. putin: am dus-o luni la 9 si am luat-o marti la ora 15.am avut de facut urmatoarele operatiuni la service: schimbat si vopsit aripa fata, bara spate schimbat, bara fata schimbat, aripa spate indreptat si vopsit, usa spate indreptat si vopsit, e adevarat ca ultimele doua erau doar putin zgariate .eu am fost multumit, fara spaga sau ceva de genul asta .Totul a fost pe casco.

Share this post


Link to post

Foarte repede s-au miscat dar ma intreb vopseaua s-a uscat sau nu trebuie sa stea mai mult...ca mie asa mi-au spus sa stea ceva timp... :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...