Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian Cosmin

Turație și km Nubira 2

Recommended Posts

Am și eu o problema,turația la relanti îmi stă în permanenta la 1100,iar viteza fata de gps indica cu 15 km mai mult,sa fie vina ceasurilor sau a senzorilor,ce este de făcut fără să ajung la tester ?

Share this post


Link to post

Pentru relanti verifica IAC (curatat sau schimbat) pentru eroare din bord.. alte ceasuri sau asa e de fabrica. Recomand alte ceasuri, ca dupa anul masinii, ai ceasuri proaste 🙂

 

Share this post


Link to post

Rotile de pe masina sunt dimensiunea corecta?

Share this post


Link to post

Da rotile sunt corecte,umflate corect tot,iacul este ok am pus altul și tot așa face,la 3500de ture am 120 km/h,mă gândeam să fie egr.ul de vina ?

Share this post


Link to post

Nu as schimba ceasurile,nu mă deranjeaza cu nimic,deci dacă raportul turație viteza este corect înseamnă că chiar este turat motorul la 1100,nu este eroare de ceas este turatia reala,eu mă mai gândeam daca nu cumva senzorul de temperatura să influențeze cumva,sau egr ?iacul am pus de pe un cielo la care mergea corect,săi mai deschid axul de iac ? Asta de la cielo se înșurubeaza pot să-l pun la cat vreau eu ? 

Share this post


Link to post

Nu pot deschide topic nou,și nu mai am răbdare...de unde își ia plus permanent buton de avarii ? Semnalizarea merge dar nu merg avariile,am făcut eu un strap între pinul aferent pt avarii și plusul de pe contact,merg avariile dar doar cu contactul pus,as putea sa trag plus permanent din ceasul de deasupra că să meargă și fără contact,dar vreau traseul original.sa îl refac !

Share this post


Link to post
La 29.05.2020 la 21:54, Adrian Cosmin a spus:

Nu pot deschide topic nou,și nu mai am răbdare...de unde își ia plus permanent buton de avarii ? Semnalizarea merge dar nu merg avariile,am făcut eu un strap între pinul aferent pt avarii și plusul de pe contact,merg avariile dar doar cu contactul pus,as putea sa trag plus permanent din ceasul de deasupra că să meargă și fără contact,dar vreau traseul original.sa îl refac !

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...