Jump to content
Sign in to follow this  
ScorpionulNr1

Daewoo Cielo vs Leganza. Pareri pro si contra

Recommended Posts

Care este tema discutiei, ce anume te intereseaza ? In plus, care este motivul postarii intr-un topic tehnic ...

In cazul in care nu vrei sa primesti raspunsuri de genul : "Leganza e mai grea", "Leganza are motor mai puternic" etc. sugerez sa clarifici putin ce astepti de la postarea asta. In plus, o sa ne ajuti si pe noi sa mutam topicul acolo unde ar trebui sa fie (presupun ca nu e deschis tocmai in sectiunea adecvata ...)

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Cielo, fireste ! Pe linga confort si placerea de a conduce, ofera cea mai mare plaja a provocarii in ideea de a deveni mecanicos in toata regula. Printre putinile medele linga care nu te plictisesti !

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
1 hour ago, Salex said:

Care este tema discutiei, ce anume te intereseaza ? In plus, care este motivul postarii intr-un topic tehnic ...

In cazul in care nu vrei sa primesti raspunsuri de genul : "Leganza e mai grea", "Leganza are motor mai puternic" etc. sugerez sa clarifici putin ce astepti de la postarea asta. In plus, o sa ne ajuti si pe noi sa mutam topicul acolo unde ar trebui sa fie (presupun ca nu e deschis tocmai in sectiunea adecvata ...)

Cica ar fi toping de uichend. 😉

Share this post


Link to post

Nu am condus Leganza dar cred ca era peste Nubirele mele la confort si spatiu, deci clar si peste Cielo.

Banuiesc ca au consum sensibil mai mare si mai scumpa la intretinere decat Cielo.

Cielo am condus si nu mi-a placut deloc. Eu am 2m si in spatele meu nu mai intra nimeni...

Pozitia volanului - in poală - la fel nu mi-a placut si  nici nu se poate regla

Tabla proasta la cele mai noi...

Dar: super ieftina la utilizare si fiabila.

 

Colegi, am uitat ceva?

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Doamne, acum imi amintesc ca in 2011 cautam sa iau un cielo sau espero... Si am luat Nubira la începutul lui 2012

:-))

Share this post


Link to post

Inchid topicul asta, din start a fost deschis aiurea.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...