Jump to content
Sign in to follow this  
catapkz

Usita de la benzina blocata

Recommended Posts

Azi am vrut sa alimentez si nu am reusit sa deschid usita. Cand trag de maneta, se aude la usita ca un click dar nu se deschide...

Abia acum a binevoit nevasta-mea sa-mi spuna ca si la ultimul plin a facut la fel, si s-a chinuit angajatul de la benzinarie o groaza...

Share this post


Link to post

Poate e usita tensionata (o fi fost fortata candva); incearca cu inca o persoana, tu tragi de maneta si respectiva persoana tine usita apasata in acest timp, apoi ii da drumul, poate se deblocheaza asa.

Share this post


Link to post

Se cade ca acel cineva sa traga de maneta si catapkz sa stea sa birlaneasca in frig afara. Altfel, probabil ii arcul usitei rupt si nu permite a sari din siguranta la actionarea manetei.

Share this post


Link to post

Am reusit s-o deschid cu apasat/tras si cand am vazut ca se trage tamburusul inauntru am inchis-o... Si acum nu se mai deschide neam :-((

Share this post


Link to post

Si da, eu o frecangeam in frig si nevasta la butoane 🥶

Share this post


Link to post
1 hour ago, catapkz said:

Si da, eu o frecangeam in frig si nevasta la butoane 🥶

Asa da ! Mai mare dragu' sa mesteresti.

Apropo, am o ranga in toate mintile, daca tii sa-i vii de hac ! Ti-o dau cu imprumut ...

Edited by Viktor
  • Haha 1

Share this post


Link to post

A avut dreptate colegul Corneda e munca de 2 oameni :-)))

Share this post


Link to post
Acum 23 ore, Viktor a spus:

Asa da ! Mai mare dragu' sa mesteresti.

Apropo, am o ranga in toate mintile, daca tii sa-i vii de hac ! Ti-o dau cu imprumut ...

Apropos ,mai ai ranga aia?

M-a suparat un vecin!!!

Share this post


Link to post

Ii deja la curier si m-o taxat pentru doua'j de kile. Dai un PM lu' catapkz s-o trimita mai departe. Sa n-o deteriorati, in rest ... carte multa nu se cere, cu ranga si in putere !

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...