Jump to content
Sign in to follow this  
catapkz

aveo 1.4 2012

Recommended Posts

Sincer, eram sigur ca le mai tin 2-3 ani.

Eu nu am obiceiul sa ma atasez de lucruri, dar mi-e dor de nubira rosie pt ca mergea bine si mai ales pt ca era comoda si usor de condus.

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Iarasi ti-o sarit un pilon in fata ? 😉

Share this post


Link to post

nu un pilon, un/o proasta...

sunt aproape sigur ca in parcarea de la grădiniță mi-au bubuit-o. e nebunie mare dimineata, aglomerat, toti grăbiți.

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Corect si frumos ar fi ca in situatii gen sa se lase sub stergator un nr. de contact ori macar un sorry. Specimene de nimic in care domneste nesimtirea.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Doar în primele nouă luni ale anului, în Bucureşti au fost peste 16.000 de şoferi care au fugit după ce au lovit alte maşini. Puţin peste 10.000 dintre aceştia au fost prinşi. 

Share this post


Link to post

Atita coloana au de dau bir cu fugitii. A gresi, ii omeneste, se intimpla . Asuma-ti !

Share this post


Link to post

Na, belea!

Apropo de ceea ce spunea florinellll cu fuga de la locul accidentului: M-au chemat la poliție pt Nubira albastra. Pustiul încă n-a trecut-o pe numele lui și a bubuit-o și a fugit.

Norocul meu că toate mașinile, mereu, le-am dat numai cu contract, cu scris in talon și cu fiscal...

M-am dus cu actele de vânzare și am lămurit situația.

Share this post


Link to post
1 hour ago, catapkz said:

Norocul meu că toate mașinile, mereu, le-am dat numai cu contract, cu scris in talon și cu fiscal...

Bravo, iete de ce e bine sa nu mergi pe incredere !!!  Ti-ai facut un serviciu imens ... pierdeai o groaza de timp aiurea 

  • Like 2

Share this post


Link to post
La 21.01.2020 la 7:47, catapkz a spus:

Na, belea!

Apropo de ceea ce spunea florinellll cu fuga de la locul accidentului: M-au chemat la poliție pt Nubira albastra. Pustiul încă n-a trecut-o pe numele lui și a bubuit-o și a fugit.

Norocul meu că toate mașinile, mereu, le-am dat numai cu contract, cu scris in talon și cu fiscal...

M-am dus cu actele de vânzare și am lămurit situația.

Astia mici se vaitau ca este asigurarea mare

Golaneala se plateste

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce li se pare asigurarea mare la Nubira. Pe mine ma costa 42 lei pe luna la Asirom. Tot atat platea si tata inainte.

Share this post


Link to post

E sub 500 pe an.

Share this post


Link to post

Am fost si eu azi martor la un incident de genul.Dadea unul cu un Logan in spate, ,,ghidat'' de nevasta-sa:,,Hai, dai, dai'' deodata poc la care baba:,,vezi ca l-ai lovit p-asta''.Era tot un Logan, parcat ce-i drept aiurea, ala probabil nu s-a mai uitat in oglinda stanga cand iesea din parcare si aia a fost.La final si-au pus amandoi palmele in c*r si au plecat linistiti.Ala a ramas cu bara infundata si nitel crapata.N-au lasat niciun bilet, nimic.Imi pare rau ca nu am fost suficient de atent la numar.Nu zic, toti gresim, si eu am facut-o odata, tot asa la iesirea din parcare cu spatele (in perioada de ,,ucencie'') dar i-am lasat omului un biletel cu nr. meu.Nu m-a contactat.Ce-i drept, nu-i lasasem decat o urma de la manerul meu.A doua zi nu mai era urma.

 

Share this post


Link to post

:offtopic: 

Acum 2 saptamani am asistat la un eveniment similar, cautam loc de parcare si o masina in fata mea se chinuia sa bage cu spatele intr-un spatiu cam mic (gen S intre 2 masini parcate daca intelegeti 🙂 ).

Baba m-a vazut ca astept sa bage (nu aveam loc sa trec) si a dat tare...fix in ala din spatele ei. Dar tare. Dupa care a luat de volan si a plecat in tromba. Am apucat sa vad modelul masinii si ca era din alt judet, atat.  Ca idee era un ford ca (imensitate de masina). Nu am mai vazut-o prin cartier dupa incident.

Share this post


Link to post

Unchi-miu mi-a zis ca in Paris e la ordinea zilei sa "impingi" celelalte masini ca sa iti faci loc in parcare...

Share this post


Link to post

Le impingi, dar nu venind turat intr-a 3-a  🙂 

Share this post


Link to post
Acum 2 ore, catapkz a spus:

Unchi-miu mi-a zis ca in Paris e la ordinea zilei sa "impingi" celelalte masini ca sa iti faci loc in parcare...

Daca are frana de mana trasa cum o ''impingi''  ?

Share this post


Link to post
3 hours ago, catapkz said:

Unchi-miu mi-a zis ca in Paris e la ordinea zilei sa "impingi" celelalte masini ca sa iti faci loc in parcare...

Se intampla si la noi pe la victoriei.

Share this post


Link to post
1 hour ago, florinellll said:

Daca are frana de mana trasa cum o ''impingi''  ?

Nu se lasa cu frana de mana trasa si nu se lasa in viteza. Cand toata lumea colaboreaza, sistemul merge.

 Asa ceva cred c-ar face sa explodeze neuronu' multor vite de la noi care parcheaza stramb si-n diagonala pe loc de 2 masini :)) 

Share this post


Link to post

Filmuletu' asta imi aminteste de cind eram tinar vlajgan si efectuam manevre, parcari gen cu ochii inchisi. Amu, la batrinete ... n-am incotro, tre sa benoclez in retrovizoare, daca tot au fost incluse in pretu' calestii. 😉

Share this post


Link to post

Dar ''impingerea''nu lasa urme pe bari?

Poate unul cu masina noua de 50.000 euro nu este incantat de aceasta idee.

 

Share this post


Link to post

Frantuzu isi permite cel mai probabil sa-si ia caleasca noua ori sa-si schimbe barile la fiecare juma' de an, insa "io", care ii dau tircoale cu laveta-n mina de fiecare data cind urc si cobor, cu vaxu' si ceara lichida-n usa ... urasc pina si tintarii ce iau contact cu tablaraia, d-apoi sa mi-o sifoneze vreo unu cu parcarea lui ...

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Terminati bre cu gandirea de est-europeni, nu face nimeni AVC pentru masina - e o unealta. Nu repara nimeni nici o bara, nici nu-si bat capul, toate-s cu barele franjuri. D-aia se vinde bine Loganu' afara 😀 Aia cu masina de 50k euro nu parcheaza la bordura de cartier.

Share this post


Link to post

Florinele, astor cu tractorase si heavy duty bumpers le convine de minune sa se inghesuie intre doua amarite mai ales de-s woo a caror portbagaj ii pe bancheta din spate cit ai clipi ... D-apoi, sintem golani ori nu mai sintem... 😉

 

Share this post


Link to post
1 hour ago, VAXXi said:

Terminati bre cu gandirea de est-europeni, nu face nimeni AVC pentru masina - e o unealta. Nu repara nimeni nici o bara, nici nu-si bat capul, toate-s cu barele franjuri. D-aia se vinde bine Loganu' afara 😀 Aia cu masina de 50k euro nu parcheaza la bordura de cartier.

Subscriu, si in spania e la fel.

Prin germania si anglia ce mai au grija de masini, in rest...consumabile.

Share this post


Link to post
14 hours ago, VAXXi said:

Terminati bre cu gandirea de est-europeni, nu face nimeni AVC pentru masina - e o unealta. Nu repara nimeni nici o bara, nici nu-si bat capul, toate-s cu barele franjuri. D-aia se vinde bine Loganu' afara 😀 Aia cu masina de 50k euro nu parcheaza la bordura de cartier.

Exact! Acolo, cica, aproape toate sunt cu spoilerele zgariate - asta imi zice si el. (Bine, el se refera la Paris, nu stiu in alte orase mari)

In plus <INCREDIBIL> ei nu se supara!

El era langa masina cand un vecin a venit si s-a proptit de 2 ori in a lui in timp ce parca. S-a dat jos, l-a salutat si a plecat :-)) Asta era incremenit dar s-a obisnuit 😄  

CSF NCSF

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...