Jump to content
Sign in to follow this  
Salex

Diverse piese pt Leganza

Recommended Posts

Nu m-am invrednicit sa ma ocup de aspectul asta pana acum, insa am decis sa nu intru intr-un an nou cu restanta :).

Intrucat MOSul nu a mai fost miscat din parcare din Aprilie si nici nu intentionez sa il duc la tara pentru utilizare locala, am ajuns in situatia de avea destul de multe piese de Leganza luate in timp "pentru zile negre".

Daca sunteti interesati de piese de Leganza, va rog sa imi trimiteti mesaj privat si va raspund.

Din amintiri, ca piese noi noute am: catalizator OEM (din ce stiu asta merge si pe Lanos si Nubira),  filtre diverse, bucse, cabluri de frana de mana

Ca piese vechi: o usa dreapta fata, diverse oglinzi si carcase, chedere, role, finitii, volan, airbag, set complet roti (15", Hankook de vara).

Din pacate MOSul o sa plece cu faruri noi noute, amortizoare Sachs, frane noi noute (TRW cu EBC). Daca e cineva interesat de piese ce pot fi inlocuite cu usurinta (faruri), discutam tot pe privat.

Nu intentionez sa fac afaceri asa ca discutam despre costuri "la fata locului".

Share this post


Link to post

@florinellll Ia vezi, poate iti trebuie faruri noi, altul cu leganza nu mai stiu pe-aici.

Share this post


Link to post

Luam Mos-ul cu totul,insa vine ""PORCARIA"" peste mine, peste... noi!!!!🥺

Va spun sincer, pentru mine Leghii a fost o MINUNE,masina buna ,piese ieftine

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

Buna ziua! Se pare ca ne imputinam pe zi ce trece, noi, posesorii de Leganza. Eu nu vreau sa renunt la ea. Am remarcat faptul ca Leganza nu mai prezinta secrete pentru d-voastra, de aceea am nevoie de o opinie avizata. Am o mare problema cu frana de mana si nu stiu cum s-o rezolv. Am pierdut acele piese care se afla intre cablurile de frana de mana si pistonase, piesele care actioneaza pistonasele. E drept, si fantele acelea de cauciuc in care intra acele piese sunt uzate. Ce ma sfatuiti sa fac, unde le-as putea gasi? As fi interesat si de farurile Mosului, daca sunt cumva de vanzare. Multumesc!

Share this post


Link to post

Cu piesele respectiv nu stiu unde sa te indrum, nasoala situatia, greu de gasit. Doar la dezmembrari. De cumparat noi, poate doar de prin Corea sau China, la noi am vazut doar ansamblu complet (talerul cu tot ce trebuie).

Cu farurile putem rezolva pe loc, daca esti prin Bucuresti. Daca ma iau dupa numarul masinii tale, este destul de putin probabil. Ideea este ca nu dezmembrez masina, nu am conditiile necesare pentru a face acest lucru si nici sa depozitez componente.

Share this post


Link to post

Mersi! Trimite-mi un mesaj la 0770/160.144 si vorbim maine, sau cand e posibil, despre faruri si, poate, despre...taler. Sunt din Timisoara, si nu-i nicio graba! 

Share this post


Link to post

salex , am nevoie de conductele de frana spate la leganza , se pot face din teava de cupru ? Ce diametru trebuie sa aiba teava si daca stii , si pasul la niplurile de racordare  . multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Salut.

Din pacate nu mai stiu detaliile tehnice (diametru, niplu etc). De facut, sigur se pot face, eu le-am avut facute la MOS. Totusi, nu cu teava de Cu ci cu teava speciala de frane, era chiar ATE.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...