Jump to content
Sign in to follow this  
Artois

Bord electronic Espero

Recommended Posts

Salut! Tocmai am aflat și eu că în Coreea modelul Espero avea bord electronic (cel din imagine). Am căutat și eu pe Google să văd dacă se pot găsi pe undeva, dar nu prea am avut noroc. Știe cineva cum pot face rost de unul? Aș aprecia mult.

În caz contrar, cît de greu ar fi să pun unul de pe altă mașină? Am văzut pe forum că cineva a pus un bord de Kadett GSi pe un Cielo.

EsperoElecDash.png

Share this post


Link to post

Nu stiu de unde ai informatia, eu unul nu cred in treaba asta

Share this post


Link to post

Cum ziceam ... E Wikipedia, da-mi o sursa oficiala. Ce ai gasit acolo poate sa fie bine merci un prototip sau un concept car.

Share this post


Link to post

Da, au fost astfel de ceasuri pe Espero pentru loturile de Coreea de Sud. Acelasi caz e si la Nubira 2. 🙂

 

Share this post


Link to post

Foarte interesant...asa am aflat ca Espero vandut la noi era versiunea cu facelift (model 1993 sau 1994) si ca a existat o versiunea anterioara, din 1990, care avea chiar si un logo diferit. Bordul electronic s-a montat doar pe modelul 1990 (in imagine se vede logo-ul cel vechi, iar consola centrala e putin diferita fata de cele de la noi).

Share this post


Link to post

A existat si un prototip electric bazat pe Espero,  prezentat in 1994,  numit Daewoo Dev2.

 

dev2_qarsxa.jpg

Edited by Corneda
  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...