Jump to content
Sign in to follow this  
catapkz

Oxigen pentru Bucuresti

Recommended Posts

IMG-20191031-WA0001.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
La 30.10.2019 la 16:58, VAXXi a spus:

Tin sa va readuc aminte ca-i vorba de aceeasi administratie si acelasi primar care-a decis lansarea "benzii unice RATB" intr-o luni dimineata, fara nici un avertisment prealabil, fara nici o campanie de informare, fara nimic. Coada la intrarea in oras incepea la Ciolpani. Asta in caz ca va mai faceti iluzii ...

O vaca PROASTA.

Share this post


Link to post
1 hour ago, florinellll said:

O vaca PROASTA.

La patrupede nu ma bag ca-i la libera alegere, da' proasta, mai nou, in traducere, cica se spune blonda pina la radacina ! Intunericul in carne si oase, mobil si tare-n clanta. Fereasca !  

  • Haha 1

Share this post


Link to post

S-o mai fi ținut azi protestul?

Share this post


Link to post

Nu imi apartine textul

O natie de tampiti. In tara asta si in mintea bolnava a celor care se erijeaza in "conducatorii" destinelor noastre, din prostia si ignoranta lor, totul se reduce a "scoate" legi, reglementari sau hotarari tampite fara a gandi modul de aplicare cat si, mai important, urmarile acestora. Mai intai ar trebui ca acesti "imbuibati si cu multa avere facuta atat de obscur si penal" si care nu se uita la omul de rand saracit de ei, sa gandeasca cum sa ajute populatia "nemernica" pe care o conduc ca sa economiseasca destul ca sa-si permita o noua masina. Nici nu stiu cu ce costuri si eforturi "cetatenii de rand" isi mentin masinile pe care le-au achizitionat cu eforturi financiare si privatiuni deosebite. Mai intai - tampitilor - asigurati populatiei un trai decent ca in occident si atunci veti putea aplica aberatiile la care ganditi acum, asa doar din spirit de afirmare prosteasca. Si apropo`, cand se va mai "inventa" norma de poluare euro 7 sau 8, sau 9...ce veti face? Duceti-va la Dracu` pe alta planeta !

  • Like 1

Share this post


Link to post
On 11/1/2019 at 8:48 PM, florinellll said:

Nu imi apartine textul

O natie de tampiti. In tara asta si in mintea bolnava a celor care se erijeaza in "conducatorii" destinelor noastre, din prostia si ignoranta lor, totul se reduce a "scoate" legi, reglementari sau hotarari tampite fara a gandi modul de aplicare cat si, mai important, urmarile acestora. Mai intai ar trebui ca acesti "imbuibati si cu multa avere facuta atat de obscur si penal" si care nu se uita la omul de rand saracit de ei, sa gandeasca cum sa ajute populatia "nemernica" pe care o conduc ca sa economiseasca destul ca sa-si permita o noua masina. Nici nu stiu cu ce costuri si eforturi "cetatenii de rand" isi mentin masinile pe care le-au achizitionat cu eforturi financiare si privatiuni deosebite. Mai intai - tampitilor - asigurati populatiei un trai decent ca in occident si atunci veti putea aplica aberatiile la care ganditi acum, asa doar din spirit de afirmare prosteasca. Si apropo`, cand se va mai "inventa" norma de poluare euro 7 sau 8, sau 9...ce veti face? Duceti-va la Dracu` pe alta planeta !

Toate cele spuse in spirit de gluma doar, departe de adevar. Pai n-o crescut bre salariile, pensiile, oportunitatea pentru placute verzi, un buhale cu aer curat mai ceva ca in creierul muntilor, reduceri peste reduceri (cu bataie pe tigai). Ce atita zarva, astfel va manifestati recunostinta fata de partid ? Si-au mai promis (de la balcon) si-o suta de lei de caciuala. Hoa, nerecunoscatorilor, ca aruncati cu pietre doar !

Share this post


Link to post

Eu m-am hotărît sa renunt la nubirele mele. Nu vreau sa platesc 3000 de lei ca sa le folosesc prin București... Asta este viața, merge înainte.

Edited by catapkz

Share this post


Link to post
14 hours ago, catapkz said:

Eu m-am hotărît sa renunt la nubirele mele. Nu vreau sa platesc 3000 de lei ca sa le folosesc prin București... Asta este viața, merge înainte.

Poti sa platesti doar in ziua in care mergi. 🙂

Share this post


Link to post

Se merge zilnic cu cea roșie, din acest motiv e așa bine pusa la punct dpv mecanic...

Iar cu cea albastra 3 - 4 zile pe săptămână. (3 zile x 52 săptămâni = 156 zile x 15 lei = 2340 lei... )

Și peste 2ani deloc nu mai e voie...

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Din păcate pt noi, bucureștenii, a trecut timpul lor...

Share this post


Link to post

Ai rabdare, vezi peste 2 ani ce o sa mai fie... conducerea se mai schimba, legile se mai schimba

Share this post


Link to post

Masinile (woo) de epoca nu pot fi interzise niciunde ! Chiar credeti ca nenea VAXXI a tinut esperoso la naftalina pret de doua decenii ca in viitor sa nu se poata da cu gigantul pe ulita ? Pai o sa bata cu pumnu-n masa de-o sa tramure buhale mai ceva ca un cutremur naravas de Vrancea. Ioti oi ... da' fac chiar ce vor ei sau cum ? Hmmm !

😉

Share this post


Link to post

Masinile de epoca nu vor fi interzise indiferent de marca. Problema este ca o masina de epoca trebuie sa indeplineasca niste conditii, asa ca vor ramane doar cele cu adevarat ingrijite si pastrate in starea originala. Plus ca o masina Daewoo din 1995 abia in 2025 va putea candida ca masina de epoca. Deci marea majoritate a masinilor de aici de pe forum vor fi demult duse la Remat pana la venerabila varsta de 30 de ani.

Edited by ches
  • Like 2

Share this post


Link to post

Bai nene, deci eu am casetofonu' original TANK pus la pastrare pentru cand/daca il scol pe Laz... asta, Espero, din morti. Mai original de-atat nu se poate.

Inca 8 ani :))

Share this post


Link to post

Eu am garaj la Rosiori, asa ca Nubira mea sta in tihna acolo.

Share this post


Link to post

S-a rezolvat problema traficului din București: sunteți prea mulți!

 

Pentru că simțea că nu spusese nici o tâmpenie de câteva zile, primarul Bucureștiului, Gabriela Firea, a zis să o dea din top:

„Pentru un oraș construit doar pentru un milion de persoane, acum să avem patru milioane de persoane și sunt familii care au două-trei mașini, autoturisme personale, este nu imposibil, dar dificil să se rezolve peste noapte. Mi s-a reproșat trei ani de zile că în programul meu de campanie era scris «Revoluție în trafic». Da, mi-am dorit-o, mi-o doresc, dar haideți să vedem și cum se face. Ar fi fost rezultate spectaculoase, revoluționare în primul rând dacă Centura Capitalei era transferată de la minister la Primărie și dacă metroul bucureștean era transferat, la fel ca la Paris, Londra și alte capitale civilizate europene, de la minister la Primărie și dacă eram ajutați în achiziția a tot ceea ce înseamnă mobilitate la suprafață”, a declarat primarul general al Capitalei, Gabriela Firea.

Păi, erau atâția și când ai candidat matale, nu au apărut 2 milioane de oameni în oraș în ultimii 3 ani.

Doar ca problema nu e asta. Deloc. Problema e că matale nu faci nimic. Nimic nimic. Nici fluidizare, nici semaforizare, nici ridicat de rable, nimic. Nimic nimic.

Nu zice nimeni să faci capitala bec, zice că nu ai făcut nimic, deși ai promis că o să faci. Și vii după 3 ani și zici că nu ai făcut nimic pentru că nu se poate face nimic pentru că nimic. Și probabil vrei să fii realeasă ca primar. Asta e problema.

 

Edited by florinellll
  • Like 2

Share this post


Link to post

La mine trebuie 25 ani ca o masina sa devina collector.  Poate se armonizeaza treaba asta la nivel european... 

 

Share this post


Link to post

Am stat ""in blocaj""in seara asta de mi-a venit acru.

Totusi am avut "puterea"sa fac o mica statistica,m-am uitat in stanga ,dreapta ,fata, spate ,90% masini euro 4,5,6.

Deci "duamna"va colecta in 2020 mai nimic ca si taxa oxigen

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

Colegu' ... Grija la ce butonezi, ne distrugi teoriile celor care vedem in actiunea asta o coordonata preponderent axata pe colectarea de fonduri ... Pai matale practic acum zici ca proiectul Firei nu e facut sa incaseze bani ... Sa nu imi fie cu suparare, prin asta pari ca esti cel mai mare sustinator al Primaritei 😂

Share this post


Link to post

🤓

Ea vrea ,daaa... nu poate,desi e tinerica inca

Am vrut sa subliniez ca este o lege tampita ca nu va aduce bani la buget si nu va reduce polutia, pardon poluarea.

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

Mai conteaza si imaginea. I-a gadilat un pic pe astia ecologistii ca poate, poate o voteaza.

Plus ca e baza pentru ce va urma.

Si-a facut ea calculul inainte, a vazut ca suntem putini si nu prezentam amenintare. S-a vazut la cele 2 mitiguri unde nu a fost aproape nimeni, mai multi sunt la intalnirile noastre 🙂

  • Like 1

Share this post


Link to post
On 10/28/2019 at 7:39 AM, Dj_Dark said:

... eu estimez ca va fi pe locul 2, foarte aproape de locul 1. 

Retractez, sper sa fie locul 2.

Offtopic: na, ca nu te-ai putut abtine ... Cum era aia, "ai grija ce-ti doresti, s-ar putea sa si primesti"

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Hai ca din fericire  nu am avut dreptate in totalitate 🙂 

Era previzibil oricum rezultatul. USR au gresit rau cu Barna asta al lor, daca ramanea Nicusor Dan ieseau mai bine, poate chiar o bateau pe Dancila si cine stie, poate chiar ieseau locul 1.

La europarlamentare s-a votat partidul, acum s-a votat omul si s-a vazut. USR au o platforma interesanta si dau bine dar pe Barna asta nu il cunoaste nimeni 🙂 

Share this post


Link to post

Mie imi sopti un vecin in casca Ferea (amaraciune) a renuntat la proiect. Acum, c-o fi adevarat ori ba ... asta imi fu soptit in mini casca din ureche.

  • Like 1
  • Confused 1

Share this post


Link to post

Nu cred, sincer.

Afectează prea putini hotărârea aceasta că s-o retragă. In plus ii împacă și pe șefii EU.

Ar fi grozav...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...