Jump to content
Sign in to follow this  
Jumper.

Stergatoare ridicate pe loc public

Recommended Posts

Buna ziua.Astazi de dimineata am gasit stergatoarele masinii mele ridicate de un posibil ghertoi.Pot sa fac plangere la politie pentru vandalism ca isi pune copitele pe masina mea ?

Tin sa anunt ca masina era parcata pe LOC PUBLIC pe strada unde nu se inchiriaza locurile,in halul asta am ajuns ?

Share this post


Link to post

Poti sa faci... dar nu se va intampla nimic. Nu e vandalism, pt ca nu ti-a stricat nimic. Si n-as pierde timpul cu declaratii la politie pt un rahat ca asta...

Share this post


Link to post

Un prieten bun si-a gasit masina noua (o cumparase de nici jumatate de an) zgariata de jur imprejur pentru ca a parcat pe un loc "la liber" din jurul blocului. Ulterior a aflat ca acel loc este "luat" de un vecin care sta de multa vreme in bloc si care crede ca are dreptul la locul public, cum i-ai zis tu. Deci ai grija cu prostii pt ca nu ii duce capul...

Plangere la politie pt ridicat stergatoare nu are loc sa faci, mai ales daca nu stii cine a fost.

Share this post


Link to post

Subscriu la cele de mai sus si mai adaug ceva: o plangere la Politie care nu are nicio sansa de solutionare (pana la urma nu exista elemente de vandalism !) inseamna un dosar deschis si nerezolvat. Nu-i vad sensul si, in plus, s-ar putea sa se "sesizeze" cei din Politie si sa te caute pentru declaratii ulterioare ... doar asa, ca sa ai de lucru 🙂

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...