Jump to content
Sign in to follow this  
kikosro

Problema plutitor sau ac indicator

Recommended Posts

Buna seara .. Acuma cateva zile am alimentat si la scurt timp sa aprins check engine ... prima banuiala a fost pentru sonda litrometrica , am mai avut acceasi eroare in trecut dar acuma chiar nu am avut la indemana adaptorul odb ca sa ii pun o diagnoza . Merg cam 110km si vad ca acul la benzina  deabea a scazut si check engine-ul sa stins ,  mai merg cam 10km in oras si deodata creste aproape de jumate brusc ... si asa ramane pana astazi cand dintr-o data a inceput sa scada si la scurt timp sa dus la fund de tot , sta rezemat de opritorul ala . Am pus odb-ul dar nu-mi mai da eroare la sonda litrometrica sau al altceva .

In trecut cand aveam un anumit numar de litrii in rezervor (in jur de 20-23) mi se aprindea check-ul , cum scadea sub 20 se stingea singur ...

Voi ce imi recomandati mai intai sa verific , sonda sau ceasul din bord ?

Share this post


Link to post

Multumesc frumos , o sa ma apuc de verificari 🙂

Share this post


Link to post

Rezolvat problema . Papucul de minus era oxidat complet . Acuma indica cum trebuie 🙂

Share this post


Link to post

Clasic... abia acum am vazut postarea, iti spuneam acelasi lucru. In 90% din cazuri papucul ala e problema... e expus la umezeala, rugineste, oxideaza si nun mai face contact.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...