Jump to content
Sign in to follow this  
nt98adu

Chevrolet Evanda 2,0i problema inchidere centralizata

Recommended Posts

Cine poate sa-mi dea detalii referitoare la locatia unui service in zona Moldovei ce detine Scan 100? 

Am dezactivata alarma si inchiderea centralizata de pe butoanele cheii sau cel putin, asta mi-a spus fostul proprietar. Am verificat sigurantele, cablajul, modulul responsabil si nu am gasit nici o problema. Inchiderea functioneaza din butonul interior si din butucul usii. In Piatra Neamt am fost cam la toate service-urile si nu am gasit rezolvare.  Mi s-a sugerat sa montez o alta alarma cu inchidere, dar prefer sistemul original. 

Share this post


Link to post

Poate e bateria din cheie consumata. Se poate testa, exista pe la aia care fac chei un dispozitiv care vede daca emite cheia si pe ce frecventa, cauta un de-asta.

Share this post


Link to post

A fost problema din cheie, de aceea am inteles ca a fost dezactivata alarma si inchiderea. Practic lamela care tine fixa bateria din cheie era dezlipita si facea contact aiurea, ramanea ledul de pe cheie aprins non-stop. Se stingea cand luam cheia la palme.😀

Drept urmare am intervenit asupra cheii si acum functioneaza corect, adica ledul se aprinde si palpaie doar cand apas butoanele de pe cheie. Voi incerca maine faza cu verificatul frecventei.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...