Jump to content
Sign in to follow this  
nt98adu

Chevrolet Evanda 2,0i GPL

Recommended Posts

Am si din ala. A fost o oferta pe care nu am pututo refuza. Este in reparatie intrucat a suferit un impact.😜

Share this post


Link to post

Am avzut eu ceva pe fb dar credeam ca faci munca patriotica pentru cineva 😛 

Gata cu offtopicul. Frumoasa culoare.

Share this post


Link to post

Am să-i fac un topic separat că am distracție maximă cu ea.😊 

Share this post


Link to post

E la vanzare 😛 

  • Sad 1

Share this post


Link to post

Mașina a intrat la vânzare. Cât de curând va intra si E39-le. Honda s-a vândut. 

Este timpul pentru o schimbare cu ceva cât mai nou.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Bafta la vanzare!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Multumesc.😊

Chiar daca este la vanzare, astazi i-am schimbat si lichidul de frana. Imi parea cam inchis la culoare si nu am avut aparat sa verific daca mai e bun sau nu.

20190424-083927.jpg

Share this post


Link to post
On 4/25/2019 at 8:48 AM, nt98adu said:

Mașina a intrat la vânzare. Cât de curând va intra si E39-le. Honda s-a vândut. 

Este timpul pentru o schimbare cu ceva cât mai nou.

Imbatranesti 🙂 

Share this post


Link to post

Este mersul firesc al lucrurilor. Nu putem rămâne nemuritori.

Cât despre Evanda, gratis nu o dau😂

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Daca tot nu mai am ce face, am zis sa ma joc cu literele...😂

20190427-145438.jpg

Share this post


Link to post

Da, arata mai bine fara scris :)) da-l jos 🙂

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Îl mai las puțin. Îmi place când unii se uită lung și nu știu ce mașină este 😂😂😂

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ca sa nu se plictiseasca, i-am luat un Seat Leon Turbo sport superb. L-am adus urgent acasa ca era pacat sa rataceasca prin Bucuresti.😜 Cateva date tehnice : fabricatie 2004, euro 4, motor 1,8 turbo benzina, instalatie GPL Tomasetto Stag 4 Qbox montata in 10.2018 aflata doar la prima revizie, cu down pipe inox si traseu de inox 63mm cu finala Pilot, soft stage 1 facut la Power Teck la Buzau, suspensie sport fixa cu arcuri H@R si amortizoare Kyb, plus multe alte modificari. O masina dementiala care mi-a creeat o senzatie nemaipomenita astfel ca pentru cateva ore am crezut ca am din nou 25 de ani😂  La sosire acasa, la reorganizarea locurilor de parcare am avut impresia ca cineva a furat puterea motorului bmw. Nu mai zic nimic de Chevrolet😀

20190528-194547.jpg

20190528-141440.jpg

20190528-194558.jpg

20190528-194534.jpg

  • Haha 2

Share this post


Link to post

Foarte fain Leonul, sa-l stapanesti sanatos! Fix una ca asta a avut si amicul meu Toni, mai putin culoarea care era british racing green 😉 . Ala care a luat-o de la el i-a pus GPL din ce imi aduc aminte, deci vad ca pse practica pe motorul asta.

Share this post


Link to post

Da, musai Gpl. Este gurmand ca si motorul de pe Evanda, diferența fiind puterea suplimentară net superioară in favoarea Leonului.

In București avea un consum de 21,5 litri pe Gpl. In Iași are 18 iar in Piatra Neamț 11. Este perfect raportat la echivalentul financiar benzina-gpl.

Edited by nt98adu

Share this post


Link to post

Evanda a plecat spre un nou proprietar astazi. 😉  Sper sa aiba grija de ea macar jumatate din cat am avut eu. O masina fiabila si spatioasa.

Acest topic se poate inchide. 

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...