Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Upgrade la IPB 4

Recommended Posts

Valeiii, cred ca tre sa mutam discutia in "despre telefoane mobile" sa revin cu o groaza de indrebari printre care : ce ii ala OS. Ca deja mi-s in ceata. Io abia-i gasesc botoanele si din cind in cind mesageria, altfel, mi-s pe aratura, afon cu cinci stele.

https://www.gadget.ro/lenovo-a2010-unul-dintre-cele-mai-ieftine-smartphone-uri-4g-din-lume/

Share this post


Link to post
On 4/25/2018 at 10:56 PM, Englishman said:

Oare numai pe mine ma dor ochii?

Si pe mine😎

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

Pe PC e acceptabil insa pe telefon e naspa. E mai mare decat latimea ecranului, de exemplu cand apesi pe butonul din dreapta sus menu-ul se deschide in afara ecranului. 

Share this post


Link to post

Bingo. Rezolvat din UC Browser.null

Nu imi reusi a edita in schimb merge pe full screen si mod de noapte.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Am pus si tema dark, se poate schimba cu linkul din partea de jos a paginii.

Share this post


Link to post

Da chiar bine in dark.

De-i mai punem si "boton"...

Share this post


Link to post

image.png😁

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Tare asta cu boton'u ...

Multam. null

Share this post


Link to post

Uneltele de moderare pe unde traiesc? Mai nou vad ca primesc email cand baga unul mesaj la Bursa (ce necesita aprobare)... am vrut sa i-l aprob, da' n-am... scula!

Share this post


Link to post

Tre' sa iti apara sus butoanele, cand te uiti pe topicu' de aprobat.

Share this post


Link to post

Sa fac stop cardiac si nimic alta cind am realizat ca lipseste search-ul din prim-plan. Ii usor ascuns dar l-am gasit. Cred ca i-ar sta mai bine printre prioritare la indemina oricui si mai pompos asa cu citva leji ce sa semnaleze i'm here - i'm here facindu-i in ciuda lu' deschide un topic nou.

😎

Share this post


Link to post

E in dreapta sus, sub avatar. Cum adica e ascuns ?

Share this post


Link to post

Start new topic da, e in dreapta sub avatar. In schimb Search-ul e in bara lui Activity (de aia zic usor ascuns) nefiind la vedere si usor accesabil descurajeaza c_utarea in prima faza si creeaza imbulzeala la deschis topice noi cind sint deja cite doua - trei active pe aceiasi tema.

Ca idee doar ... Mie unu mi ok si astfel, avind in vedere ca am prostu' obicei de a rasfoi forumu' din scoarta-n scoarta.

 

L.E.

Pardon, cred ca trebuia sa-i dau cuvintu' lu' Gica Contra in "sugestii" pe tema search-ului.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Adica tie nu iti apare asa ?

 

2018-05-02 10_30_01-Upgrade la IPB 4 - Page 2 - Despre forum - Daewoo & Chevrolet Forum.png

Share this post


Link to post

Astfel apare. Cu exceptia search-ului si triunghiu'. Da' nu-i bai, cel mult nu caut ...

Share this post


Link to post

Triunghiul e doar pentru moderatori, deci e normal sa nu-l vezi; din pacate nu stiu de ce nu-ti apare bara aia sub meniul respectiv. Mai sap.

Share this post


Link to post

Nici la mine nu apare triunghiul :)

Share this post


Link to post

Scuzele mele nenea Vaxxi. Intr-adevar, search-ul ii acolo da' ii atit de dark fir-ar sa fie incit nici nu se observa. Am iesit de pe modul dark si hop mininea, search-ul ii acolo, am redat pe dark si ... am cascat ochi de patruped sa disting search'u.

(asta in cazul in care nu aparu intre timp vreo schimbare)

Share this post


Link to post

Odata cu noua versiune, a disparut suportul pentru tapatalk? Se poate face ceva sa ma pot loga din nou din tapatalk pe forum? Ma obisnuisem cu interfata lui, aveam deja in reflex sa intru de-acolo sa vad ce mai e nou pe-aici

Share this post


Link to post

Eu l-am sters inca de atunci, odata cu schimbarea. Devenira porci si magari cu insistenta obraznica in VIP-uri si reclame. M-o incaruntit nu alta, cu vrajeala lor ... 😁

Share this post


Link to post
7 hours ago, Mihai.Ionita said:

Odata cu noua versiune, a disparut suportul pentru tapatalk? Se poate face ceva sa ma pot loga din nou din tapatalk pe forum? Ma obisnuisem cu interfata lui, aveam deja in reflex sa intru de-acolo sa vad ce mai e nou pe-aici

Da, a disparut. Nu cred ca-l mai pun la loc, interfereaza destul de mult cu forumul si intr-adevar incearca sa-l umple de reclame.

Share this post


Link to post

Inteleg, aia e. Ma obisnuiesc sa intru de pe laptop, sau cu varianta de telefon, care nu arata chiar rau. Se poate implementa cumva o optiune sa-mi arate topicurile unread, intr-o lista, ca din tapatalk pe desktop/mobile, din browser? Mie de-aia imi placea tapatalk, ca intram in unread si puteam da "mark as read" sau sa intru in topic sa citesc. As fi singurul care ar folosi o functie de genul?

Share this post


Link to post

Sus in dreapta sunt 2 linkuri: unread content si mark as read.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...