Jump to content
Sign in to follow this  
Lucman

WD-40

Recommended Posts

Daca nu ati probat spray-ul asta trebuie sa o faceti cat mai repede.

Se vinde la Metyro cu 80.000 si greseaza ceva de speriat, balamale, yale, usi de Tico, tot ce vreti.

Ba mai mult, scoate apa din carburator si curata rugina. Probat de mine, super meserias.

Share this post


Link to post

Adjudecat simbata din Metro ... hmmm! ... scirtiielile vor fi exterminate!

Share this post


Link to post

scartiala de usa mi-a disparut in 15 secunde dupa ce am dat cu el.

Share this post


Link to post

Imbatrineste mai repede cauciucul de la el. MARE atentzie unde si cit aplicatzi.

Share this post


Link to post

de unde stii? ai probat produsul asta pana acum?

Share this post


Link to post
de unde stii? ai probat produsul asta pana acum?

Am un falcon de monstra dar nu-l folosesc pina nu e neaparat nevoie.

 

Am un prieten cu Dacia care a vrut sa bage pe linga cheder,si ca sa nu mai desfaca fatza usii, a cracanat un pic kederul si a dat din belsug. La citeva luni s-a facut franjuri chederul. El spune ca e de la WD.

Share this post


Link to post

Cine stie, pana la urma e petrol distilat, deci o oarecare interactiune cu cauciucul poate avea. Eu am probat in yale si merge super. Ei spun ca poti sa il bagi si in delco.

Share this post


Link to post

Daca nu-tzi batzi joc de el si-l dai cu cap e un produs foarte bun. In principiu ideea e sa-l dai pe fier/plastic. Nu am vazut inca recipientzi

cu picuratoare sa-l picuri ai suprafatza pe care-l aplici sa poate fi mai usor controlata.

Share this post


Link to post

ai tub spray la Metro

Share this post


Link to post
ai tub spray la Metro

Nu spray! Ceva cu pipeta.

Share this post


Link to post

cred ca vorbim de altceva.

Share this post


Link to post

NU! Spary-ul se gaseste de cumparat. Monstrele sint cu picuratoare ca shapoanele alea pernutza de pe vremuri.

Share this post


Link to post

Spray-ul are un tubulet subtire cu care poti lucra cit de fin vrei; eu am lucrat cu un alt degripant si n-am avut probleme de imprastiere nedorita.

Share this post


Link to post

Bey... atenţie mare la ce cumpăraţi ! Există multe spray-uri pe piaţă făcute să arate la fel ca cel original WD40 (acelaşi font la înscrisuri, aceleaşi culori, acelaşi stil de recipient), dar care conţin... cine ştie ce.

 

Pe cauciuc nu se dă cu WD40, se dă cu glicerină boraxată ! Se găseşte la farmacie (se dă în sticluţe mici, este transparentă şi vâscoasă), şi ajută la prevenirea îmbătrânirii cauciucului, precum şi iarna - nu mai îngheaţă chederele.

 

PS: WD40 vine de la Water Displacement, şi 40 de la numărul de încercări făcute până s-a obţinut formula chimică pentru produs.

Share this post


Link to post

Lucman, aseara dupa ce am urcat la polivalenta...am deschis usa spate cu scartaielile si nu mai zice nici pas. Deci i-a luat ceva timp dar a mers impecabil. Mii de multumiri Luc :osanale:

Share this post


Link to post

Trei mari produse minune : WD40, silicon si spuma poliuretanica . Cine nu detine aceste produse ... nu e gospodar ! Bai frate, prosusele astea rezolva orice problema cred unii, in mare parte defapt. WD40 doar pe filete si pe nimic altceva, cel putin eu unu nu folosesc la altceva. Am vazut se foloseste pe lamele stergatoare parbriz, pe vopsele si pe toate cele. Mi ca ne furam singuri caciula cu produsul minune, intrebuintat la nimereala ... cu urmari pe masura zic eu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...