Jump to content
Sign in to follow this  
Filip Mihai

Honda Hrv - "tuning"

Recommended Posts

Buna seara dragi participanti la trafic !

Saptamana trecuta am achizitionat o Honda HRV motor 124cp 1.6 benzina, ideea este urmatoarea, am de gand sa ii schimb putin "fata", as vrea sa ii ajustez un bullbar, praguri noi, un bord nou (aici as dori idei de la voi) si poate un camuflaj gen army sau ceva in genul acela. Cred ca nu am stiut eu unde si cum sa caut pentru ca pe internet nu am gasit mare lucru, foarte putine informatii, m-ar interesa daca stiti pote si pe la dezmembrari daca se pot gasi ceva componente ok, adica un bullbar si praguri daca sunt in stare buna le pot lua si de acolo mai ales ca noi am vazut ca sunt destul de scumpe !
Este bine venit orice detaliu cu referire la acest subiect, la aceste elemente pe care le caut...locuri unde le pot gasi, preturi, poate si un service de incredere, orice informatie imi este utila.

Va multumesc mult !

P.S. - Scopul principal in schimbarea bordului / fetei bordului este acela de a indeparta impresia de masina foarte veche, nu stiu, altfel de ceasuri, de butoane, de...integeti voi.

Share this post


Link to post

Ntz. Prea múlta bataie de cap. Eu propun sa facem schimb. Pun la bataie o Skoda 105 , cu toate vechi pe ea, nu necesita nici o modificare, cu bord original ... Cu un polir te-ai scos ... Ce zici? Nu ma prea indur s-o dau, da' ... nah, fie si-un lup mincat de-o oaie ...

 

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A2010-a eszközömről

Share this post


Link to post

Ntz. Prea múlta bataie de cap. Eu propun sa facem schimb. Pun la bataie o Skoda 105 , cu toate vechi pe ea, nu necesita nici o modificare, cu bord original ... Cu un polir te-ai scos ... Ce zici? Nu ma prea indur s-o dau, da' ... nah, fie si-un lup mincat de-o oaie ...

 

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A2010-a eszközömről

 

Unu la mana, niciodata honda pentru skoda !

Doi la mana, eu am luat honda hrv in special pentru urmatoarele specificatii: motor benzina, consum foarte bun pentru o masina 4x4, foarte fiabila, garda inalta...o sa o folosesc foarte mult pentru partidele de pescuit, concursuri si alte cele, iar unele lacuri inca au drumul de acces prost, plus ca la cat echipament pescaresc am de carat, mi-ar trebui doua skoda ! :)

Share this post


Link to post

Pai ar cam trebui sa incerci pe forumul Honda, noi pe Daewoo/GM de unde sa stim preturi pentru Honda? Nu intelege ca nu esti binevenit aici, multi avem alte branduri, asta e, Daewoo este marca disparuta, Chevrolet nu se mai vinde oficial in Europa...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...