Jump to content
Sign in to follow this  
kikosro

Montare Proiectoare Pe Standard + Cateva Intrebari Despre Fire

Recommended Posts

Am primit de la un prieten 2 proiectoare in stare perfecta , originale coreene si as vrea sa le montez , Momentam mi-am cumparat butonul de proiectoare, 2 rele originale pentru proiectoare si cablu cu 2 fire . Momentan am facut cabaljul in fata de la proiectoare pana la baterie si pe urma mai departe m-am oprit deoarece nu am mufa pentru buton si inu gasesc nicaieri , am cautat in dezmembrari , pe la prieteni dar nimic . Si-a mai montat cineva proiectoare fara sa aiba instalatia originala sau fara sa cumpere deja instalatia facuta ? Daca da as vrea sa stiu si eu cum a procedat , sau daca este cumva o schema exacta cum si unde pleaca fiecare fir + ce semnifica fiecare pin de la buton , posibil sa fac niste modificari ..

Si astazi cand am desfacut bordul si in spatele ceasurilor am dat peste 2 fire care erau lipite intr-un fel de hartie , unul avea culoare galbena mustar si unul alb verde , nu am desfacut hartia deoarece nu stiam ce semnifica acele fire si am spus sa nu fac mai rau . De la ce ar putea fi acele doua fire ? Si am mai gasit in bord sub torpedou 2 fire , unul alb maro cu papuc foarte mic , si unul alb albastru cu papuc mai mare umpic , nici astea doua nu stiu ce legatura au .

Edited by kikosro

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...