Jump to content

Recommended Posts

Dupa cum stiti exista posibilitatea ca fiecare autovehicul aflat in trafic sa fie dotat cu o asa-numita carte de salvare la bord, in fapt o schita a elementelor periculoase si de rezistenta ale fiecarui autoturism.

In atasament sunt toate cartile de salvare disponibile pentru autoturismele Chevrolet. Din pacate, pentru Daewoo nu sunt disponibile.

In aceasta perioada ACR si OMV - Petrom desfasoara o campanie de constientizare a proprietarilor de autovehicule, asa ca puteti merge cu o copie a cartii tiparita color la orice statie Petrom-OMV si veti primi un autocolant cat o vigneta ce trebuie afisat pe parbriz si care va semnala prezenta cartii la bord.

Cartea tiparita color trebuie pusa in parasolarul soferului, iar autocolantul lipit in partea stanga a parbrizului, in zona superioara, astfel incat sa fie vizibil din exterior, dar sa nu incurce vizibilitatea soferului.

eng_aveo_3_2006.pdf

eng_aveo_4_2011.pdf

eng_aveo_5_2006.pdf

eng_aveo_5_2011.pdf

eng_captiva_2006.pdf

eng_captiva_2011.pdf

eng_captiva_2013.pdf

eng_cruze_4_2009.pdf

eng_cruze_5_2011.pdf

eng_cruze_station_2012.pdf

eng_epica_4_2006.pdf

eng_hhr_4_2006.pdf

eng_lacetti_5_2004.pdf

eng_matiz_2005.pdf

eng_nubira_4_2004.pdf

eng_nubira_4_autogas_2004.pdf

eng_nubira_combi_2004.pdf

eng_orlando_2011.pdf

eng_spark_2010.pdf

eng_trax_suv_2013.pdf

  • Like 2

Share this post


Link to post

Dar pentru aveo in 4 usi modelul anterior nu este ?

Share this post


Link to post

Nu din pacate. Site-ul pe care puteti cauta, pe marci si ani de fabricatie este www.csb.acr.ro

Share this post


Link to post

Lacetti = Nubira, corespund intocmai :D

Share this post


Link to post

Aproximativ. Lipsesc 2 airbaguri

Share this post


Link to post

Si cel de "Matiz 2005" se potriveste la Matizul Daewoo, cu exceptia "Control Unit", care e pe sub volan.

Share this post


Link to post

Dar acel abtibild l-a gasit cineva? Am intrebat la un OMW si s-a uitat cu o fata la mine, de parca am injurat-o in ultimul hal.

post-36075-0-33678600-1452258285_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Imi imaginez ca la ACR l-ai putea gasi cu mai mare usurinta. Din pacate nu mi-am mai platit cotizatia la ACR de vreo 10 ani, nu mai sunt la curent cu activitatea lor si nici cu locatiile filialelor. Pe vremuri era una la Romana, pe langa McDonald.

Share this post


Link to post

Deci nu si-a luat nimeni asa ceva :D

Eu stiu de ACR pe la Obor, prea departe pentru mine, poate cand o sa am drum pe acolo. Se spunea ca si la Petrom trebuie sa aiba stickerele.

Multumesc pentru raspus, domnule Salex :)

Share this post


Link to post

Neaparat la parasolar trebe pusa cartea aia? In torpedou ii pute?

Share this post


Link to post

Logica e sa fie gasita imediat si in acelasi loc. Iti imaginezi ca un pompier sta sa caute in torpedou?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu sincer imi imaginez greu un pompier care sa citeasca instructiunile cand face o descarcerare. Inteleg ca trebuie sa stie pe unde e rezervorul de benzina sau bateria sau insa am foarte mari dubii ca in viata reala chiar cauta vreunul hartia aia inainte sa se apuce de taiat

Share this post


Link to post

Pentru cine nu mai are de lucru, am luat astazi doua stickere de la Pertom-V (parca asa ii zicea inainte), la Tricodava. Nu mi-a cerut nicio carte printata color. Am luat doua, in caz ca se decoloreaza de la soare, dezlipeste etc.

Si m-am jucat putin cu Photoshop si am modificat cartea pentru Matiz.

Matiz.pdf

  • Like 1

Share this post


Link to post

pentru aveo 4 usi berlina 2007 unde pot gasi cartea de salvare?

 


Dar pentru aveo in 4 usi modelul anterior nu este ?

si eu caut la fel.ati gasit pe undeva?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pentru un Matiz, 2005 care nu are Airbag-uri, cred ca ar trebui sa existe o carte de salvare si pentru astfel de modele. Nu-i asa? Si de unde iau astfel de carte de salvare pentru Matiz fara Airbag.

Share this post


Link to post

Asa e bine?

post-8639-0-80510900-1478168968_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Asa e bine?

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Dar pentru Daewoo Cielo GLE din 1996 se gaseste asa ceva? N-are nici un airbag, de fapt nici ABS.

 

Share this post


Link to post

Absolut intimplator am gasit pe net in trecut asa ceva, Cristi , si le-am si salvat pe atunci. Sincer, nu mi-am dat seama la ce se refera cu exactitate . Acum, de cind cu topicul am luat la rasfoit atit printre poze cit si net-ul, dar fara rezultate. De nu ma insel, pe un site rusesc era .

Share this post


Link to post

carte salvare cielo cineva?

Share this post


Link to post

buna ziua ! as dori daca puteti sa imi spuneti/trimiteti o carte de salvare pentru chevrolet spark 2007, am gasit 2010 ; va multumesc

 

Dupa cum stiti exista posibilitatea ca fiecare autovehicul aflat in trafic sa fie dotat cu o asa-numita carte de salvare la bord, in fapt o schita a elementelor periculoase si de rezistenta ale fiecarui autoturism.

In atasament sunt toate cartile de salvare disponibile pentru autoturismele Chevrolet. Din pacate, pentru Daewoo nu sunt disponibile.

In aceasta perioada ACR si OMV - Petrom desfasoara o campanie de constientizare a proprietarilor de autovehicule, asa ca puteti merge cu o copie a cartii tiparita color la orice statie Petrom-OMV si veti primi un autocolant cat o vigneta ce trebuie afisat pe parbriz si care va semnala prezenta cartii la bord.

Cartea tiparita color trebuie pusa in parasolarul soferului, iar autocolantul lipit in partea stanga a parbrizului, in zona superioara, astfel incat sa fie vizibil din exterior, dar sa nu incurce vizibilitatea soferului.

 

Share this post


Link to post

Pe prima pagina a topicului, a postat Mircea o serie de carti de salvare. Caut-o pe cea pentru Matiz 2005 (e Chevrolet Matiz, adica Spark)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...