Jump to content

Recommended Posts

Eu as semnala faptul ca bateria are polaritatea inversata, da' ma abtin ca deh ... nu de alta da' mi ca ocup un loc in "caposii forumului" ...

 

:mrgreen:

 

 

Lasindu-l pe Jica contra in standby, reusita lucrarea.

 

 

Curiozitatea ce imi halira ramasita de materie cenusie e, de mai noile feroase ce vin de noi cu carte de salvare la bord, sint prevazute cu conexiune debransatoare fiabila de pe borna bateriei in regim de urgenta ori clasica metoda cu surub (si trusa de scule). Batrinul (si neuitatul) Aro spre ex nu avu carte de salvare in schimb fu prevazut cu un soclu principal ce taia curentu' in toata tablaria.

Ref la ce-a spus Viktor cu polaritatea inversata la baterie, am avut aceeasi problema anul trecut, cand am schimbat, dupa 10 ani, bateria la Cielo si au ramasa astia masca la magazin ca erau bornele invers..

Share this post


Link to post

Dar acel abtibild l-a gasit cineva? Am intrebat la un OMW si s-a uitat cu o fata la mine, de parca am injurat-o in ultimul hal.

Il poti ridica din statiile peco Petrom, dar le poti ridica avand cartea de salvare listata in 2 exemplare color

Share this post


Link to post

@Obituary252: Salut, poti sa mai postezi cartea de salvare inca o data dar sa fie incadrata mai bine? Ca as vrea sa o folosesc! Merci

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Si eu as vrea sa o folosec.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

@Obituary252: Salut,poti sa mai postezi cartea de salvare inca o data dar sa fie incadrata mai bine? Ca as vrea sa o folosesc! Merci

 

Cu sau fara GPL?

 

Carte de salvare Daewoo Cielo standard cu GPL fabricat in 1996.

 

 

Si eu as vrea sa o folosec.p

Carte de salvare Daewoo Cielo standard cu GPL fabricat in 2005.

Pentru cei interesati mai jos aveti atasat versiunea printabila (la o rezolutie rezonabila) a cartii de salvare pt. Daewoo Cielo (am zis eu din 1996):

 

a. Carte de salvare Daewoo Cielo standard cu GPL fabricat in 1996. (cu rezervor GPL montat in portbagaj)

b. Carte de salvare Daewoo Cielo fabricat in 1996. (fara GPL)

 

- cu modificarile sugerate anterior pe acest forum;

- da stim ca nu mai e valabila; ca nu se gaseste pe net ;

- etc.

 

In situatia in care nu corespunde rog semnalati aici.

Are cineva vreo imagine clara cu celebrul timbru "inutil" care se lipeste pe parbriz?

post-37857-0-90461200-1491155989_thumb.jpg

post-37857-0-90360300-1491156625_thumb.jpg

post-37857-0-95543700-1491156637_thumb.jpg

Edited by Salex

Share this post


Link to post

aveti cartea de salvare pentru nubira 1 anul 2000?

aveti cartea de salvare pentru nubira 1 breack anul 2000?

Share this post


Link to post

Atasez cu intarziere maare stickerul 😁

Am intrebat la ACR daca il au.

Presupun ca nimeni nu mai are asa ceva in masina si fac monolog ca un nebun. Doar eu mai tin in masini asa ceva.

sitcker-ACR-final.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post

Daca mai are (ca mine) cineva pitici sa-si lipeasca pe parbriz abtibildul, incercati la ACR Teleorman. Mie mi-a adus cateva, personal, un domn super de treaba. Le trimit prin curier oriunde.

In Bucuresti ACR-ul "pare ca nu mai exista", iar la benzinarii habar nu au ce-i ala.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...