Jump to content
Sign in to follow this  
andrew

Achizitie De Clasa Mica

Recommended Posts

Dand un buget de 3000-3500 eur se cauta ceva preferabil de clasa mica pentru a inlocui matizul. Utilizarea va fi pt aprox 30-40 km naveta zilnica plus ceva plimbari de weekend (4-5 pe an in total poate 4-5000 km cu bataie). Pretentiile de confort nu sunt mari, accentul pica mai degraba pe economie. Masina va fi pastrata probabil in urmatorii 4-5 ani deci vreo 50k km, deci as lua in calcul si criteriul intretinere. Pana acum am vazut si m-au incantat niste corsa 1.2, pareau sa mearga binisor desi masinile testate erau din targ, intr-o stare nu chiar perfecta. Dar la concurenta am mai vazut fabia, ceva fiesta... Poate chiar punto. Voi ce ati recomanda?

Share this post


Link to post

Mitsu Colt 1.3 :mrgreen: Oi fi subiectiv, e drept...insa descopar zilnic chestii faine la marca asta. Mai putin grosimea stratului de vopsea care, la Lancer, e cat firul de par... :) )

 

Urca-te intr-una si vezi cum fuge. La banii astia iti iei una macar din 2008. Si e alta mancare de peste fata de banalul si mult prea comunul Corsa. Sau Fiesta. Sau Fabia pe care o vezi pe toate drumurile. Punto?! cred ca numai AndreiB e incantat de el...

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

E pentru parintii mei, economia e mai importanta decat fuga. Am vazut si vreo 2 mitsu anunturi prin bucuresti dar ma gandesc ca fiind mai exotice, mecanicii priceputi sunt mai raruti si mai costisitori la nevoie. De asemenea nu ma astept sa fie un motor inclinat catre economie, dar asta e doar un feeling. De aici inclinatia catre banalul corsa si alte asemenea...

Share this post


Link to post

Yaris, am condus noul model cu motorul 1.3 Dual VVTI, modelul simplu are VVTI simplu si pot spune ca am ramas placut impresionat de masina, inclusiv de aia 95 cp :D

 

Corsa, Fabia, Fiesta vor avea km foarte multi si sansele ca masina sa fie "aranjata" sunt mari. Ah da! NU cumpara masini SH din parcurile din Cta :)

Share this post


Link to post

Intrucat bugetul a primat, s-a gasit un (pam-pam-pam) Aveo la Expocar in parc. Suficienta masina si s-a ramas cu o parte de buget in buzunar.

Edited by andrew

Share this post


Link to post

O alegere buna, mai ales daca e cel HB :)

Share this post


Link to post

N-a fost sa fie HB, dar oferta a fost buna si pana la urma ne adaptam. Niste senzori de parcare cel mult.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...