Jump to content
Sign in to follow this  
ungureanu.alin

Display Clima

Recommended Posts

la al meu Lacetti sw am constatat ca in momentul in care aprind farurile, toate luminile din bord functioneza(inclusiv reglajul intensitatii) in afara de display-ul climatizarii care ramane stins...posibil vreun bec ars? ma poate ajuta cineva

 

Share this post


Link to post

Ai 3 becuri acolo. Vezi te rog topicul http://www.gmclub.ro/forum/index.php/topic/29574-inlocuire-becuri-chevrolet-lacetti/?p=510504. Suntem doi aici pe forum care am pus leduri acolo, insa sunt niste smd-uri mici, singurele care incap.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Ai 3 becuri acolo. Vezi te rog topicul http://www.gmclub.ro/forum/index.php/topic/29574-inlocuire-becuri-chevrolet-lacetti/?p=510504. Suntem doi aici pe forum care am pus leduri acolo, insa sunt niste smd-uri mici, singurele care incap.

 

m-am uitat in topicc dar nu am gasit cum se demonteaza displayul de climatronic pt. avea acces la becuri,ma poti ajuta?

Share this post


Link to post

Folosind o lama lata de plastic sau o surubelnita, o bagi sub masca consolei centrale, cate putin, incepand din partea de jos, o sa vezi ca masca iese din clipsuri. Tragi usor de ea, desfaci mufele de la luminile de avarie si ceas, apoi scoti masca cu totul cu blocul de climatizare. Desfaci si mufa de la climatizare, apoi scoti carcasa climatizarii si ai acces la becuri. Atentie, sunt mici si atipice.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Folosind o lama lata de plastic sau o surubelnita, o bagi sub masca consolei centrale, cate putin, incepand din partea de jos, o sa vezi ca masca iese din clipsuri. Tragi usor de ea, desfaci mufele de la luminile de avarie si ceas, apoi scoti masca cu totul cu blocul de climatizare. Desfaci si mufa de la climatizare, apoi scoti carcasa climatizarii si ai acces la becuri. Atentie, sunt mici si atipice.

 

Multumesc,oare ma ajuti si cu o sursa de becuri(de fapt leduri in soclu)?la piese auto nu au iar la reprezentanta n-am indraznit,oare numai acolo gasesc in CJ?

Share this post


Link to post

Eu le-am luat de pe net, si nu sunt becuri, sunt leduri SMD. La reprezentanta un bec costa 80 ron.

Share this post


Link to post

Eu le-am luat de pe net, si nu sunt becuri, sunt leduri SMD. La reprezentanta un bec costa 80 ron.

 

am tot cautat si pe net dar nu am gasit,doar in bucuresti firme care schimba iluminatul.

daca imi poti trimite link-ul de unde ai luat as fi recunoscator.

iti multumesc.

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...