Jump to content
Sign in to follow this  
raducri

Spark Cleme Plastic Filtru Benzina

Recommended Posts

wck11.jpg


Stie cineva de unde as putea sa cumpar aceste cleme de plastic filtru benzina?

Sunt 2 si nu le-am gasit la nici un magazin din Romania, in afara am vazut ca sunt pe e-bay.

Eventual as putea sa cumpar conductele pe care sunt montate, (din dezmembrari) daca are cineva.

 

Share this post


Link to post

I0996b43f80202b3d.jpg


Le-am vazut dar este un sistem diferit de prindere si necesita schimbarea conductelor

 


King Auto au o singura bucata (la 15 lei) si nu mai aduc, daca ajuta pe cineva cumparati-o eu oricum am nevoie de 2

Share this post


Link to post

Sunt 2 si nu le-am gasit la nici un magazin din Romania, in afara am vazut ca sunt pe e-bay.

 

Da-mi te rog un link unde ai gasit pe ebay. eventual te pot ajuta cu achzitia lor

Share this post


Link to post

http://www.ebay.com/itm/Dorman-Fuel-Line-Connector-Fuel-Line-Retainer-Fuel-Line-Clip-800-023-/130958622066?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1e7dbdfd72&vxp=mtr

Cred ca s-ar potrivi dar ar costa oricum prea mult adaugand si transportul, mai de graba as cumpara conductele cu tot.

Oricum multumesc.

 

Da-mi te rog un link unde ai gasit pe ebay. eventual te pot ajuta cu achzitia lor

 

 

Share this post


Link to post

DSC_0001.jpgDSC_0002.jpg

 

 

Revin cu detalii:

-am inlocuit clemele stricate cu coliere de plastic, rezultatul este multumitor, am tras de conducte si nu scapa.

-am facut poze in detaliu cu clemele

In continuare le caut pt ca imi stau pe creier....

Share this post


Link to post

Salutare.

Vrei numai pe original?

Daca nu, pot sa ti le execut dar mai imi trebuie si inaltimea lor.

Eventual sa le faci un desen cu toate cotele mi-ar prinde ff bine.

 

Share this post


Link to post

Clemele de care vorbiti se gasesc la orice reprezentanta Chevrolet,am luat eu,odata una,dar a costat 13-14 lei bucata.Mai ieftine sunt cele de pe site radacini online,unde costa 7 lei bucata.Poza de acolo nu este cea valabila,dar codul dat de ei este cel corect.Problema este cu costul transportului,care este de 25 lei.Insa,daca le puteti lua personal din Bucuresti,comandati-le pe site,cu ridicare de la unul dintre cele 2 magazine.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Daca am mai multe cote cred ca as putea sa le fac la max 5 lei

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...