Jump to content
Sign in to follow this  
andreicri

Chevrolet Lacetti - Impresii

Recommended Posts

M-ar ajuta mai mult sa stiu daca se potriveste cel de Nubira II. Nu exista pe stoc la niciun magazin online din Romania, iar cand am sunat, mi-au zis ca ma suna inapoi dupa ce intreaba distribuitorii. M-a sunat de la un singur magazin inapoi, sa-mi zica ca nu poate sa-mi faca rost. In fine, o sa mai caut.

Share this post


Link to post

Ciudat, pentru Epica am gasit anul trecut la vreo 3 si am luat de la astia: volksparts.ro adus pe comanda in cateva zile, a fost 100 lei. Lacetti sunt mai impamantenite, deci teoretic ar trebui sa gasesti mai usor. Poti incerca si la userul Mike1, si el are magazin de piese.

M-am uitat pe mai multe site-uri si am vazut ca pentru Nubira 2 si Lacetti codurile pentru cilindri aftermarket sunt diferiti, deci tind sa cred ca nu se potrivesc, chiar daca au acelasi diametru:

 

http://www.al-padrino.ro/versiune/18537/tree/10906/articol/44921790.html

http://www.al-padrino.ro/versiune/19433/tree/10906/articol/44921734.html

 

Daca te uiti la listele de compatibilitati singurele Nubire care apar compatibile la Lacetti sunt KLAN, care sunt Nubira 3 (care ulteriror a devenit Lacetti).

 

Bafta!

 

 

Share this post


Link to post

In sfarsit, dupa ce am cerut oferte prin mail de la toate magazinele pe care le-am gasit pe primele 4 pagini in Google, am gasit la un magazin din Craiova si la unul online (autodepot). Am ales magazinul din Craiova pentru ca au si un mic service unde monteaza pistonul.

Share this post


Link to post

A schimbat cineva parbrizul la Lacetti hatchback? Am luat o piatra azi pe A1 direct in mijloc. Se gasesc neoriginale cu antena? Ca am vazut pe net ca alea originale sunt extrem de scumpe.

Share this post


Link to post

Salutare. Am si eu cateva intrebari despre un lacetti 1.6sx benzina. Trebuie sa i schimb bieletele pe spate, tubul flexibil, diatributia, pompa de apa, filtrele si uleiul. Imi spune cineva care ar fi cele mai ok. M-am tot uitat pe site-uri dar nimic.

Mi-ar mai trebui niste genti pe r15/ 4x114.3, et44, centru 56.5. Stie cineva unde as putea gasii tabla sau aliaj. Ms mult

Share this post


Link to post

Pentru piese apeleaza la Radacini si la colegul de forum Mike (Pasior automotive).

Jante aliaj/tabla pe dimensiunile in cauza, daca nu gasesti pe la dezmembrari, incearca pe ALCAR. De acolo mi-am luat eu Enzo H pentru Black beauty.

Share this post


Link to post

Pentru jante poti sa incerci si la sigemo.ro, sunt importator Rial. Eu de acolo am luat pt Nubira. Cele originale le gasesti la dezmembrari, insa de regula nu in stare prea buna.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...