Jump to content
Sign in to follow this  
NGruia

Cum Nu Se Face ...sau Concediu Lu' "peste Prajit" !

Recommended Posts

Tie ti-ar fi foarte la indemana circuitul facut de mine Serbia-Muntenegru-Croatia. La cate o sa fie de vizitat, miscarea e garantata. Eu am pierdut 2 zile de concediu conducand dus-intors pe ruta Iasi-Tr. Severin, dar pentru tine granita sarbeasca e la 2 pasi. Nu ai nevoie de pasaport pentru calatorii in scop turistic in aceste 3 tari, este de ajuns sa ai carte de identitate.

Se poate intra pe site-ul MAE pentru cine are dubii.

 

Toate bune si frumoase , limba o stapanim la perfectie (la inteles eu , la vorbit madam ) , in Croatia am mai fost Opatija si Plitvice , Muntenegrul este superb dar ... , pai unde-I outletul ? Vrei sa ma intorc cu bani ? :twisted:

Vad ca toti sunteti chititi sa ma trimiteti aproape de casa , bag seama ca tineti cu ursu' ! Eu unde mai :lavolan: ?

 

Pe bune amandoua recomandarile suna bine dar cu ai mei e greu de iesit la liman . Mai ateptam sa fie macar trei optiuni :) , precis iese a patra .

 

Share this post


Link to post

Pai hai ia-o catre Grecia, apoi, dupa ce vizitezi zona dinspre Egeea, taie Grecia spre Igoumenitsa, feribot, Italia si inapoi prin Serbia :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai hai ia-o catre Grecia, apoi, dupa ce vizitezi zona dinspre Egeea, taie Grecia spre Igoumenitsa, feribot, Italia si inapoi prin Serbia :)

 

Asa deci :) ! Trebuie sa pun o "preconditie" ...precizarea surseii de finantatare :) ) ! Ca experienta suna excelent , chit ca dupa imi mai trebuie un concediu de ...revenire !

Share this post


Link to post

Daca iti stabilesti o limita de 500-600 km intre destinatii, cu minim 2 zile pe fiecare destinatie/zona, nu e obositor.

Share this post


Link to post

Propunerile colegilor Mircea si Andrei.ss au fost luate in considerare . Din pacate degeaba emitatorul (adica ei) e de bun simt si ponderat daca receptorul (adica noi toti) e pe alta lungime de unda :rolleyes: .

Ce s-a discutat si ce a iesit pe un topic nou cu toate chinurile "facerii" si toate cele : cercetare primara , refuz 1 , cercetare secundara , razgandire 2 , cercetare tertiara , rezervari (sa nu rada vreunul desi am ...merita-o !) si planificari stricte (mda !) . In fine tot amestecul de temeritate impulsiva si revenirea la hiper-prudenta . Acum ma socot ce nume sa ii pun si sa incep noul topic ca as avea nevoie si de ceva sfaturi de la cei care au fost pe acolo , pe la ...Roma :thumbl: .

 

PS Ce fras s-a intamplat nu stiu , dar a trebuit sa editez si sa pun "" intre ghilimele ca baga niste link-uri nu stiu de unde . Macar sa fi fost spre topical nou , dar nu !!!

PS Din nou , inlocuiesc cuvantul respectiv !

Edited by NGruia

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...