Jump to content
Sign in to follow this  
Geo_ZGA

Cielo 2006 Std + Ac

Recommended Posts

Aia e singura parte buna, ca am scapat intregi... dar de masina imi pare tare rau. Sunt 99% convins ca nu o mai repar... e prea stramba si nu stiu daca merita.

Share this post


Link to post

Nasol moment 😞 Spatele se poate repara prin tragere si schimbari de tabla. Dar cred ca reparatia depaseste valoarea masinii. Fix ce vor spune si aia de la asigurari...

Share this post


Link to post

Geo: ia caroserie de coreanca, pui pe ea ce sunt pe "pacient" si ... Cielo merge inainte! Dar, nu vreau sa fiu iscoditor, ai fost prins la mijloc in accident...

 

Share this post


Link to post

Da, am fost prins intre 2 masini... cel din spatele meu a intrat tare, m-a facut pachet.

Sa iau o caroserie... ma cam complic. Munca, alergatura dupa acte... si nu in ultimul rand gasitul unei caroserii bune. Sa vad cati bani imi ofera, mai vand ce mai pot de pe asta, o duc la fiare vechi si incerc sa-i iau sotiei o Corsa, ceva mic.

Share this post


Link to post

Mi-ai luat vorbele din taste. O alta mai de dama asa sotiei,  iar acordeonu' la fiare vechi ca nu merita efertul.

Share this post


Link to post

Bine ca sunteti ok!

Share this post


Link to post

De meritat nu se mai merita sa o faci, clar vei investi mai mult decat face.

Asta daca o privesti ca pe un fier. Daca mai sunt si altele implicate, se poate face.

Share this post


Link to post

Eu as vedea jumatatea plina a paharului: a facut ce avea de facut si voi sunteti OK !

In rest, eu as zice: reparatie NU, recarosare POATE !

  • Like 1

Share this post


Link to post

A facut, a facut... chiar ne gandeam ca a luat destul de mult socul, avantaj fiind lungimea. Maine sunt programat la constatare, din fericire la Allianz. M-a amuzat cand mi-a zis la telefon "sa fie curata masina, ca sa vad tot" :))

Share this post


Link to post

Sigur ti-o dau dauna totala, iar de reparat sincer si eu sunt de parere ca nu. Sunt sanse mai mari sa gasesti o masina OK (Cielo, Corsa sau ce iti face cu ochiul) cu banii pe care ii primesti pe asta decat sa o repari/recarosezi in banii aia.

Bine ca ati scapat intregi, masina se schimba, mainile si picioarele mai greu 🙂 .

Nu stiu ce a fost ep A2 duminica, dar toata lumea parea ca a fost la mare, am plecat de la tara pe la 19:00 si A2 era full si fusese accident in apropiere de Lehliu, asa ca am mers pe DN3 si am intrat pe la Fundulea. Toti mergeau ca apucatii.

Edited by ches

Share this post


Link to post

Pai la o Corsa C ma gandeam, pt sotie. Eu o sa raman cu Pininul si ea sa aiba o masinuta mai mica, pt oras.

Imi pare tare rau de Cielo... de 12 ani la mine, de nou, tineam la el. Dar asta e...

Am tras pe dreapta dupa accident, la 2 minute dupa a mai fost unul la nici 1km in spate. Se merge f haotic, multi merg prea incet, depasesc fara sa se asigure, fara sa accelereze... unii se panicheaza si pun frane bruste... altii merg cu viteza mult prea mare... noi aveam cam 120 km/h, pe franare nu cred ca am avut mai mult de 30-40 km/h cand am lovit bara celui din fata. Cel din spatele meu... a avut mult mai mult.

Share this post


Link to post

Si cel din fata ta de ce a franat?

Share this post


Link to post

Pt ca franasera mai multi in fata... aia nu stiu de ce au franat. A fost un Golf GTI care a franat f brusc si bine in fata cu 2 masini, cel pe care l-am lovit eu avea un Renault nou, cu abs, esp, plm, stf... toate sistemele de siguranta... si eu, cu Cielo si tehnologia anilor '80 :)) Rotile s-au blocat toate 4, dar s-a dus taras. Cel din spatele meu aveau un Peugeot nou, nu stiu de ce nu a oprit... cred ca a avut viteza mare si a franat tarziu.

Share this post


Link to post

Care a fost deznodamentul la asigurator? Am observat topicul de vanzari si deduc ca intra la dezmembrare....

 

 

Edited by Banderas_232003

Share this post


Link to post

Dauna totala, epava ramane la mine... de aici si vanzarea de piese si dezmembrarea. Am multe piese si accesorii acasa, plus ce se mai poate da jos de pe masina... incerc sa vand tot, nici nu mai am ce face cu ele si am si nevoie de bani ca sa-i iau sotiei inlocuitor pt Cielo.

Cat o sa primesc de la asigurari, inca nu stiu... "intr-o saptamana, maxim doua" o sa aflu.

Share this post


Link to post

Topicul se poate inchide... masina nu mai e, dupa 12 ani azi a plecat pe ultimul drum

40592950_1857650497603976_1928526859495014400_n.jpg

Share this post


Link to post

Remat, Rabla (stiu ca se astepta rectificarea bugetara pentru noile tichete)? Epava nu mai are repere bune de vanzare...ai renuntat la idee?

Alliantz si-a facut treaba multumitor penrtu Corsa (parca) dorita?

Numai bine!

 

Edited by Banderas_232003

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...