Jump to content
Sign in to follow this  
remix

Vand Kia Cee'd 1.4 Lx Best 2007/2008

Recommended Posts

Cu durere in suflet ma vad nevoit sa ma despart de Cee'd-ul ce mi-a fost aproape si m-a purtat pe soselele Europei in ultimii 5 ani.
Automobilul este: Kia Cee'd 1.4 GSL LX BEST

Dotari:
Aer Conditionat, Alarma cu Pager, Geamuri Fumurii Laterale Spate/Luneta, Faruri cu tehnologie LED, Grila Radiator xR, Cauciucuri de iarna Continental, Presuri Cauciuc Originale.

Mai important decat dotarile ar fi o descriere a proprietarului: Pasionat auto cu o stare materiala satisfacatoare, mi-am ingrijit masina cu maxima atentie. Intotdeauna a beneficiat de cei mai buni carburanti, cele mai bune uleiuri de motor, filtre si alte consumabile schimbate mult inainte de vreme cu repere originale sau OEM de calitate superioara. Am tratat intodeauna masina cu respect. Am ocolit gropile, am evitat excesele de viteza sau manevrele periculoase.
Din cei 51.000km, doar aproximativ 10.000 au fost rulati pe meleaguri romanesti, restul fiind inregistrati pe autostrazile din Cehia, Germania, Austria, Slovacia, Polonia, Ungaria etc. Am avut masina asigurata CASCO in mod constant ca atare am remediat toate micile defectiuni in timp util. Masina nu a fost niciodata implicata in accidente rutiere dar a fost supusa neatentiei unor soferi distrati parcata fiind in locuri expuse. Toate avariile au fost reparate.
Fiind o fire usor obsesiv-compusliva am pastrat cu sfintenie toate facturile deci masina vine cu o istorie completa de service, asigurari RCA si asigurari CASCO. Am toate actele incepand cu factura initiala pana la ultima constatare service. Masina a trecut printr-o revizie amanuntita in iarna anului 2012 ocazie cu care s-au verificat toate reperele suspensiei, directiei si ale tractiunii (in plus fata de revizia uzuala).
Nu ma consider un racer/tuner etc. Micile modificari stilistice la partea frontala au fost efectuate in service-ul IMG, ca dealtfel majoritatea interventiilor asupra masinii. Masina vine si cu farurile si grila radiator originale, pastrate in cutiile reperelor inlocuite. Nu am adus nici un fel de modificari motorului, cutiei de viteze, suspensiilor, rotilor, evacuarii etc.
Mi-as dori ca masina sa ajunga in posesia unui pasionat cel putin la fel de atent ca si mine.

Poze: http://imageshack.us/g/1/9946708/
Jurnal de bord (partial): viewtopic.php?f=5&t=707
Pret: 6000EUR

Masina este in Bucuresti acum si poate fi vizionata apeland la dl. Ionescu, detalii mai jos. Pentru orice lamuriri vis-a-vis de istoricul masinii sau alte detalii puteti sa ma contactati direct.
Contact RO: 0722510200 - Traian Ionescu
Contact proprietar (Cehia) : +420 777 055 369 , rmx@rmx.ro

 

post-865-0-12626600-1372921883_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...