Jump to content
Sign in to follow this  
buburuza vesela

Revizie Matiz La Domiciliu - Preturi De Criza

Recommended Posts

Atat! Ma abonez la tine la diagnoza anuala, nu mai dau banii la Radacini :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Update mecanica CTS.u ;)

 

*Kit ambreiaj SACHS

*Furca ambreiaj & bucsi

*Tampoane cutie & motor

 

post-19692-0-70977100-1501649769_thumb.jpg

post-19692-0-72656700-1501649770_thumb.jpg

post-19692-0-20027700-1501649771_thumb.jpg

post-19692-0-60186100-1501649771_thumb.jpg

post-19692-0-02862300-1501649772_thumb.jpg

post-19692-0-45732100-1501649772_thumb.jpg

post-19692-0-31439300-1501649839_thumb.jpg

Edited by buburuza vesela
  • Like 2

Share this post


Link to post

cautand pe forum am observant ca inca mai sunt mecanici care se ocupa si de buburuze din astea la care altii stramba din nas, Felicitari

 

M-ar interesa si pe mine o revizie generala la un tico care a stat 1 an pe dreapta si vreau sa l resuscitez, revizie completa pentru itp incepand de la frane- tot de verificat si inlocuit, distributie, uleiuri motor si Cv, nu arde neaparat dar m-ar interesa sa stiu unde este atelierul mai exact si sa stam de vorba inainte eventual o programare ca banuiesc ca oricum estiaglomerat, Masina desi a stat 1 an nemiscata este deplasabila avand inca Itp Valabil si un soi de sistem de incetinire :shocking: cu pedala

Multumesc

  • Like 1

Share this post


Link to post

Raspuns primit de la acest "mecanic". Nu recomand.

2019-04-16 20_27_32-WhatsApp.jpg

Share this post


Link to post

Nu vad unde este problema sincer. Ti-a zis ce poate sa iti faca si la ce preturi, ce te-a deranjat?

Share this post


Link to post

Ca nu i-a facut tot ce a cerut, cu 200 lei. Si sa dea si o cafea mecanicul, daca tot asteapta clientul.

Share this post


Link to post

Preturile sunt de bun simt, initial nu sesizasem ironia din raspunsul lui Geo 🙂

La Matiz e loterie cu basculele, sunt sanse foarte mari sa nu iasa surubul care tine prinsa bascula pe caroserie, asa ca il inteleg de ce nu le face (nu are aparat de sudura si nici elevator). La a mea dupa ce s-a rotunjit piulita am umblat pe la vreo 3 serviceuri pana am dat de unii care au sudat o tubulara de piulita ca sa il scoata.

Pentru caseta de directie la fel, trebuie sa ai elevator sau rampa, nu ai cum sa o faci pe cale sau pe cric, de aceea nu se baga.

Sper ca raspunsul meu sa te ajute Rimax sa alegi un service de unde sa fii sigur ca poti sa pleci cu masina pe roti, nu sa inceapa lucrarea si sa zica "ups, n-avem cum sa dam jos basculele".

Edited by ches

Share this post


Link to post
Acum 11 ore, Dj_Dark a spus:

Nu vad unde este problema sincer. Ti-a zis ce poate sa iti faca si la ce preturi, ce te-a deranjat?

Tudor este PSD-ist iar Rimax este #rezist

NU trebuie sa fie o problema pentru a aparea un conflict🤣🤬

Share this post


Link to post

Am citit si recitit postul colegului nostru. Nu doar aici, a mai fost postat si pe un alt topic.

Ma adaug si eu DJ-ului, adica nu inteleg exact care este problema sesizata.

Il rugam pe colegul Rimax sa ne lumineze !

 

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca la timpul respectiv unele operatii cerute de Dl. Rimax impunea canal sau elevator, am considerat de cuviinta sa-l instiintez ce pot si ce nu sa fac la masina lui.

Banuiesc ca nu s-ar fi bucurat prea tare daca ma apucam sa desfac  vreun surub la bascula si ceda...eh, atunci incepea" distractia"... (nu fac sudura si nici cu flacari nu lucrez pe auto).

Te-ai suparat fix DEGEABA!

Nu sunt adeptul blocarii garajului cu vreo masina din prea mult zel sau inconstienta...

Drumuri bune!

Share this post


Link to post
La 06.04.2013 la 9:44, buburuza vesela a spus:

Salut ,

 

Deoarece sunt un pasionat al Matizului si am si aptitudini mecanice in domeniu atat teorie dar mai ales practica (5 ani service dedicat Daewoo) am decis ca ar fi ok sa vin in intampinarea doritorilor de mici reparatii mecanice pentru micul gigant.

 

Din flayerul postat se poate lesne observa ca preturile sunt aproape modice si cred eu la indemana oricui si care de asemeni este satul de asteptari si programari peste programari pe la portile service-urilor ne mai punand la socoteala indiferenta din partea unor asa-zisi mecanici.

 

Precizare:

 

1. Nu lucrez cu piese pe stoc.

2. Clientul este liber sa-si aleaga piesa/piesele functie de buget.

3. La dorinta clientului putem merge impreuna sa procuram piesa/piesele. (cunosc magazin deschis inclusiv Duminica)

4. Pot executa lucrari de mecanica inclusiv la domiciliul clientului fara a percepe taxa de deplasare (doar in Bucuresti) si pentru minim 3 operatii.

 

In incheiere va doresc o zi excelenta.

post-19692-0-04996000-1365230692_thumb.jpg

Salut. Da un nr de tel sa va sun

Share this post


Link to post

Nu merge cel din poza?

  • Haha 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...