Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

2 Japoneze

Recommended Posts

Sa te uiti daca-ti incape piciorul stang intre portiera si volan. Mie nu mi-a incaput :(

Share this post


Link to post

Eu nu-s cine stie ce Goliat, ar trebui sa incap. Pana acum am incaput in orice masina. Singura in care insa chiar n-am reusit sa stau comod a fost un MG, oricum ma puneam tot stramb statea.

Share this post


Link to post

In seara asta ma duc sa mai testez una (mk2), iar sambata ma duc sa testez o mk1 cu motor de 1.8. Dau juma' de imparatie si calul de sotie cui ma invata si pe mine sa potrivesc scaunul la masina asta...

Share this post


Link to post

Ai un cal sotie? :-):-):-)

Share this post


Link to post

neahhh... eu cred ca doar se lauda...

:) )

Share this post


Link to post

Acum am vazut mesajele. Ce ai facut? Mai cauti?

Share this post


Link to post

Pentru moment, nu.. am schimbat strategia din mers. Motivul e faptul ca mi-am convins (a se citi "santajat") sotia sa isi ia carnet.

 

Prin urmare, am cumparat alta masina, asa mai pentru o "ea". Motor de 68 armasari, cutie automata... Aici problema principala fiind faptul ca pentru un incepator sa faci prima asigurare e crima si pedeapsa, iar daca masina are peste 100CP e chiar imposibil. Ca fapt divers, pentru un amarat de swift de 93CP au cerut vreo 2000€ (la petrolierul de 160CP eu platesc cam 1200), iar un clio 1.6 pur si simplu nu a vrut nimeni sa il asigure si pentru ea. Chiar si pentru asta de 68CP am gasit doar doi asiguratori dispusi sa isi asume asemenea riscuri... de exemplu banca unde am 4 conturi dintre care 3 de economii pe termen lung (una portocalie care e si in Romania) m-a refuzat sec, prefera sa ma piarda de client decat sa isi asume asemenea risc. Dupa ei, ca sa stapanesti cei 68CP fiorosi ai nevoie de minim 18 luni de experienta si un stagiu de "conduita defensiva"...

 

Asa ca pentru moment pastrez petrolierul si bestia de 68CP, iar peste vreo 2-3 ani cand sotia oficial nu mai e incepatoare o sa schimb masina de familie cu una (ceva mai mica, un focus mi-ar ajunge... sau poate un A-Klasse AMG :mrgreen: ) automata si imi caut din nou una pentru piticii pe creier gen MX5.

 

 

Oricum, in campania asta am vazut mai multe MX5 si mi-au placut. Imi place cum se conduc si la majoritatea mecanica e solida, indiferent de starea cosmeticii, Problema e mai mult cu tabla, ar prinde bine un al doilea garaj...

 

 

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...