Jump to content
Sign in to follow this  
stryder

Chevrolet Spark

Recommended Posts

Nou in familie :) O sa fie a doua masina a familiei, folosita in special de consoarta :D , si numai in oras.

 

Cateva detalii:

 

An fabricatie: 2007, motor 0.8

Dotari: geamuri electrice fata, AC, servo, airbag, abs etc

Km la bord: 53600

 

Sper ca alegera facuta sa fie cel putin la fel de inspirata ca cea facuta in urma cu 6 ani cand am cumparat Matizul ( de care cu greu m-am despartit :( )

 

Merge bine, iar ca si bube n-am observat decat una si anume amortizoarele de la luneta care cred ca trebuie schimbate pt. ca nu au cursa completa la deschidere.

 

Azi i-am facut si o igienizare ( curatat tapiterie, mocheta, plafon etc ). Zilele astea ma duc si la doctor (Pepinno) cu ea pt. o constatare generala, ca sa stau linistit :)

 

Cateva poze atasate.

 

Drum bun tuturor.

 

 

 

 

post-2323-0-31979100-1360069124_thumb.jpg

post-2323-0-46059200-1360069132_thumb.jpg

post-2323-0-24214700-1360069138_thumb.jpg

post-2323-0-67618400-1360069146_thumb.jpg

post-2323-0-19683900-1360069155_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Felicitari de achizitie,si eu ma gandesc sa cumpar una pentru mandra,apropo cat te-a costat.

Share this post


Link to post

Sa-ti functioneze buburuza mult si bine.

Cu amortizoarele la luneta pot spune ca am problema asta de cand avem si noi in familie masinuta (aproape de noua, de la 9000 km). Cel mai bine impingi hayon-ul cu mana. Sa inveti consoarta sa nu mearga subturat.

Share this post


Link to post

Aceasta este o maşină compactă mică!

Share this post


Link to post

Felicitari de achizitie,si eu ma gandesc sa cumpar una pentru mandra,apropo cat te-a costat.

 

uff, scuze, n-am mai urmarit topicul. 2700 iepuroi :)

 

Un mic update: i-am schimbat e curand distrubutia, inlocuit saboti, cilindrii frana, cablul de frana, aerisit frane si curele aer,servo etc. Operatiunile s-au facut la Pepinno, pe care-l recomand tuturor.

Share this post


Link to post

Ai inlocuit cilindrii frana la 53000km si 6 ani vechime? :shock: probabil ca nu i-a schimbat nimeni lichidul de frana niciodata. Oricum au tinut suspect de putin...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...