Jump to content
Sign in to follow this  
ches

Vand 2 Anvelope Iarna Scop 195/50/r15

Recommended Posts

Vand 2 anvelope iarna SCOP 195/50/R15. Anvelopele sunt resapate, fabricate in Franta, au fost cumparate anul trecut (DOT 2011) direct din magazin si din cate stiu mai am factura si garantia. Au fost rulate maxim 2500km dat fiind faptul ca masina a mers 6000km tot anul trecut. Deci uzura tinde la zero.

 

Motivul vanzarii: In urma nebuniei cu anvelopele de iarna de anul trecut am incaltat masina cu 195/50/R15 (desi pe Lacetti trebuie 195/55/R15). O anvelopa a fost distrusa pt ca s-a mers cu ea pe janta pana la vulcanizare. A doua a fost trecuta pe o roata de rezerva de dimensiuni normale, deci am ramas cu 2 bucati. Anul acesta am incaltat Lacetti cu Sava Eskimo S3 pe masura potrivita de frica legislatiei (e masina sora-mii).

 

Sunt in stare foarte buna pt niste resapate, nu bat si nici nu au inghitit mult plumb la echilibrare. Aderenta pe zapada este f buna (sunt cramponate), pe uscat sunt ceva mai zgomotoase fata de cele necramponate.

 

Poze actuale nu am cu ele, sunt la boxa, dar asa aratau de noi, practic nu s-a schimbat nimic, arata fix la fel:

post-4287-0-65891100-1355846487_thumb.jpg post-4287-0-32062700-1355846496_thumb.jpg post-4287-0-56072800-1355846502_thumb.jpg

 

Pret: 200RON ambele (am dat anul trecut 155RON pe bucata).

 

Daca sunteti interesati, pot sa pun poze actuale cu ele ca sa va conving de ce am spus mai sus.

 

Contact: 0740 -- 583 -- 675 sau PM

Share this post


Link to post

Pret nou 150RON amandoua. Sunt in garantie inca ~6 luni de acum inainte. Sub pretul acesta nu le vand.

Share this post


Link to post

Vine iarna, anvelopele stau la boxa (deci nu s-au copt la soare), pretul scade la 145RON. Sunt ca noi!

Share this post


Link to post

ofer modem digi la schimb de 21.6 mb pe cele 2 cauciucuri...evident doar daca esti interesat si te ajuta folosirea lui.produs nou ...fac si proba !

Share this post


Link to post

Multumesc, dar nu am ce face cu el.

 

Pretul ramane 145 lei pentru amandoua, eu zic ca e un pret foarte bun, 157 lei este pretul din magazin pentru o singura anvelopa:

http://www.anvelopenoi.ro/anvelope-scop-vs-770-82h-reconstruite-iarna-360?keyword=1955015%20iarna

 

Accept si schimburi cu piese pentru Matiz - usi stanga fata, dreapta spate sau stanga spate complete (cu geam, macara, fata usa si cheder), scaun sofer fara uzura modelul pt SE: post-4287-0-12098400-1388867570_thumb.jpg sau alte piese care sa aiba un pret asemanator.

 

Accept la schimb si 2 roti de Matiz cu cauciucuri de vara in stare buna - minim 4mm carne.

Edited by ches

Share this post


Link to post

Anunt valabil, mai scadem si un pic si pretul = 140lei ambele, anvelopele stau la boxa degeaba, e pacat sa nu fie rulate.

Share this post


Link to post

Se adauga si 4 jante KFZ luate de la un coleg de forum anul trecut pentru Lacetti insa din pacate gaura de centrare este prea mare, deci nu merg pe masina. Le dau exact cu cat le-am luat, sunt in stare foarte buna (doar usor murdare), momentan stau la boxa.

 

Specificatii:

Marca: KFZ

Model: 8410

4x114.3 R15

ET45, gaura centrala 66mm

 

Nu sunt strambe, nu sunt ruginite, nu sunt revopsite.

 

post-4287-0-57439100-1407844198_thumb.jpg

 

post-4287-0-76608400-1407844209_thumb.jpg

 

Jantele sunt compatibile cu (pot fi mai multe masini compatibile, verificati modelul masinii vs specificatiile de mai sus):

Nissan Almera, Nissan Primera, Nissan Cube, Nissan Tiida

Hyundai Elantra, Hyundai Lantra, Hyundai Matrix, Hyundai Sonata

Kia Carens, Kia Cerato, Kia Clarus, Kia Joice, Kia Magentis

Mitsubishi Carisma, Mitsubishi Colt CZ3, Mitsubishi Galant, Mitsubishi Lancer, Mitsubishi Space Runner/Space Wagon, Mitsubishi Space Star

Pret set 4 jante: 200 lei

Pret set 2 anvelope: 140 lei

Pret pachet jante + anvelope: 330lei

Jantele si anvelopele se pot vedea/ cumpara in zona Floreasca.

Contact: 0740 -- 583 -- 675 sau PM

Edited by ches

Share this post


Link to post

Valabil, acum cu transport gratuit in toata tara atat pentru anvelope cat si pt jante. Pentru detalii referitoare la conditiile de transport da-ti-mi un PM!

Share this post


Link to post

Jantele s-au dat in afara forumului, au ramas anvelopele. Le-am verificat ieri cand am scos jantele, arata la fel de bine ca atunci cand le-am bagat in boxa, nu prezinta urme de imbatranire.

Share this post


Link to post

S-au vandut si anvelopele, tot in afara forumului.

 

Topicul se poate inchide, multumesc pt gazduire!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...